Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki. Musze nalozyc taka paste na nowego procka z boxa? Cos tam na chlodzeniu jest przylepione, ale czy wystarczy na proca ktorego nie bede krecil na razie?

 

Zmyj tego gluta, bo potem bedziesz zalowal, ze tego uzyles.

Przy ewentualnej pozniejszej zmianie chlodzenia bedziesz mial niezle problemy ze sciagnieciem radiatora.

Glut trzyma tak jakby ktos go przyspawal :mur: .

Ja proca musialem rozgrzewac do 60 stopnii, aby w koncu udalo sie sciagnac radiator.

 

ja to samo mialem z as5 :) zdejmujac radiator wyrwalem proca z socketu, wiec to nie tylko z oryginalnym "glutem" sa takie numery. jak Cie sie zlepi procek z radiatorem to nie probuj go oderwac bo szybciej "zdejmiesz" ihs'a (jesli wiesz co mam na mysli) tylko przesun procesor po radiatorze do krawedzi i wtedy go oderwiesz.

Z as5 tego nie mialem, choc to jeszce pewnie zalezy od tego, ile tej pasty nalozysz.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to samo mialem z as5 :) zdejmujac radiator wyrwalem proca z socketu, wiec to nie tylko z oryginalnym "glutem" sa takie numery. jak Cie sie zlepi procek z radiatorem to nie probuj go oderwac bo szybciej "zdejmiesz" ihs'a (jesli wiesz co mam na mysli) tylko przesun procesor po radiatorze do krawedzi i wtedy go oderwiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne... ta pasta na radiatorze boxowym tak czy siak musi byc troche wyschnieta juz, moze dlatego sie tak skleja.

Tu chyba nie chodzi o przyklejanie tylko o przyssanie do radiatora.

Moze tworzy sie cos w rodzaju prozni??

A jesli chodzi o sam radiator to spotkalem sie z dwoma rodzajami.

 

Od mojego radiatora(kupiony w czerwcu) zapinke musze najpierw zahaczyc wkretakiem, a potem dopiero docisnac plastikowy klips(opor stawiany przez klips jest znaczny)

 

Kuznynowi jak skladalem kompa to w pudle z venice 3000(kupiony we wrzesniu) mial juz troche inny radiator.

A mianowicie byl mniejszy, do tego zapinke mozna bylo zachaczyc spokojnie palcem bez pomocy narzedzi, a i sam klips plastikowy stawial znacznie mniejszy opor, wiec latwiej powinno sie go sciagac.

 

Mozliwe, ze to celowy zabieg amd, ze wzgledu na pozniejsze sicaganie coolera

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja jak wymieniałem coolera na freezera to też miałem pewne kłopoty - boxowa poasta trzymała jak cho**** i nie chciała puścić. Wtedy byłem jednak głupi i w końcu udało mi się go ściągnąć na siłę :D nic nie wyrwałem ale było typowo, po chamsku, na siłę ;)

 

Teraz mam freezera i mx-1 i chyba gdybym chciał coś zmieniać to będzie to samo bo pasta trzyma bardzo mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sciągałem mojego boxowego wentyla to odrazu nie odeszło, przyssało sie, musiałem wziąśc suszarke, rozgrzać nieco radiator a potem kręciłem w prawo i lewo asz puścił, ale to nie tylko ten glut tak sie przylepia, z ceramiqiem jest to samo, nie ma bata żeby odeszła musisz sie namęczyc

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zmienialem boxowy cooler na freezera, to go wyrwalem razem z prockiem z socketu (zablokowanego oczywiscie!) - tak przywarl. Myslalem, ze uwalilem procesor, ale na szczescie ani jedna nozka sie nie pokrzywila. Pozniej musialem jeszcze sie nasilic by odlaczyc ihs procka od powierzchni radiatora, na szczescie zabieg sie udal, a procesor chodzi do dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie. Ustawiłem mojego procka 270x10 czyli 2700MHz no i na Pi jest coś TAKIEGO. I moje pytanie jest takie. Czy muszę jednak dać mu trochę V czy jednak mam za słaby zasilacz? Czy też bardziej smuntna wiadomość, czyli jest to koniec możliwości mojego procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz za wysokie ht (ponad 1000) zmniejsz je ;), zobacz czy nie przekreciles pamieci (czy nie sa za wysoko taktowane), poza tym proponuje sie pierw z tym zapoznac http://www.clockmehigh.com/xtreme/rapra/A6...niki%20A64.html

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

To raczej na pewno nie jest wina HT, ja ostatnio przestawiłem i teraz cały czas mam 1067Mhz i jakoś jest ok :P

 

Miałem dzisiaj pewne jaja z kompem (patrzcie temat o dual-sata2) i postanowiłem posprawdzać sobie na jakim napięciu procek dobrze działa przy super pi 16M oraz 265*9, memlock: 166Mhz, HT: 1067Mhz (4x).

 

Testy robiłem niecałe, tak do połowy, oto rezultaty:

 

1.45V - OK (na a może być inaczej ;) ?)

1.4V - OK

1.35V - O)K

1.3V - OK

1.25V - OK (! :D !)

1.2V - Zawias po jakiś 3 minutach.

 

Narazie ustawiłem napięcie maksymalne w RMClock na 1.25V, zobaczę czy podczas miksowanego działania kompa będzie ok - tzn. podczas codziennego użytkowania.

 

Może pokuszę się jeszcze na 1.225V ale nie lubię za bardzo dłuższych oznaczeń ;) .

 

Aha, temperatura w porównaniu do 1.45V spadła o 3 stopnie i wynosi 32 podczas superPI ;)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie miałem ustawione pamięci na memlock 133 więc nie przekręciłem ich napewno. Nawet jak dam napięcie 1.45V to nic nie daje. Aha c'n'q mam wyłączone.

Dośc szybko ci sie skończył procek 2200@2700 to zaledwie 500mhz no chyba że 3500+ tak sie kręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dośc szybko ci sie skończył procek 2200@2700 to zaledwie 500mhz no chyba że 3500+ tak sie kręcą

Przecierz to jeden i ten sam proc. Max MHz bedzie takie samo jak np. 3000, tu nie ma reguly ze np 1800@2700 to 2200@3100. Roznica to tylko mnoznik.

 

p.s. to co napisalem to skrot myslowy, mozna by sie doczepic WIEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam freezera i mx-1 i chyba gdybym chciał coś zmieniać to będzie to samo bo pasta trzyma bardzo mocno.

Jak ściągasz freezera to po odpięciu go od socketu, poprostu kręcisz nim w prawo i lewo i sam odskoczy od procka ;)

 

witam

mam pytanie bo wlasnie chce kupic procka i na allegro znalzlem san diego 3700+ i sie zastanwaim czy warto dkoladac kase i kupic go zamiast venica?

jak sie kreci ten san diego?

pozdrawiam

Bardziej opłaca się San Diego bo po 1 primo ma 1mb kaszu i kręci się lepiej od Veniców ;)

 

no i klops, dzisiaj mi sie wylozyl cs:s po godzinnym cioraniu. tak wiec musze chyba pobawic sie primem

A nie mówiłem :wink:

 

To raczej na pewno nie jest wina HT, ja ostatnio przestawiłem i teraz cały czas mam 1067Mhz i jakoś jest ok :P

 

Miałem dzisiaj pewne jaja z kompem (patrzcie temat o dual-sata2) i postanowiłem posprawdzać sobie na jakim napięciu procek dobrze działa przy super pi 16M oraz 265*9, memlock: 166Mhz, HT: 1067Mhz (4x).

 

Testy robiłem niecałe, tak do połowy, oto rezultaty:

 

1.45V - OK (na a może być inaczej ;) ?)

1.4V - OK

1.35V - O)K

1.3V - OK

1.25V - OK (! :D !)

1.2V - Zawias po jakiś 3 minutach.

Aha, temperatura w porównaniu do 1.45V spadła o 3 stopnie i wynosi 32 podczas superPI ;)

OMFG... Testów stabilności nie robi się puszczając SPI 16m w 50% :mur: Jak chcesz wiedzieć czy jest stabilne to Spi 32m + 2 godziny Prime... A co do tych 32* to mam dziwne wrażenie, że podajesz Temp 1 ze speed fana, bo to jest IMO niemożliwe, żeby mieć 32* w STRESIE przy takim taktowaniu... [mówisz, że przedtem miałeś 35*, co też jest IMO za mało...]

 

Na płycie miałem ustawione pamięci na memlock 133 więc nie przekręciłem ich napewno. Nawet jak dam napięcie 1.45V to nic nie daje. Aha c'n'q mam wyłączone.

Proc się skończył ;] Jak już ci tu kiedyś pisałem, nie opłacało się kupować 3500+, bo dużo 3000+ leci tyle samo ;] W końcu procki różnią się aż mnożnikiem [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

OMFG... Testów stabilności nie robi się puszczając SPI 16m w 50% :mur: Jak chcesz wiedzieć czy jest stabilne to Spi 32m + 2 godziny Prime... A co do tych 32* to mam dziwne wrażenie, że podajesz Temp 1 ze speed fana, bo to jest IMO niemożliwe, żeby mieć 32* w STRESIE przy takim taktowaniu... [mówisz, że przedtem miałeś 35*, co też jest IMO za mało...]

1. Już nie raz pisałem że nie jestem z tej grupy co zwiększa FSB/HTT o 1-5 Mhz i sprawdza wszystko kilka(naście) godzin. Ja zwiększam od razu o 20-30Mhz a stabilnośc I TAK I TAK wyjdzie podczas normalnego użytkowania, pisze tu tylko orientacyjnie bo nie mam zamiaru testować kompa kilka godzin i mieć te kilka godzin "w plecy" dla kilku mhz lub stopni.

 

2. Temperatury sprawdzam w evereście ultimate 2006 3.0, jeżeli znasz inny, lepszy program to podaj nazwę (w speedfanie też mam takie temperatury), miernik na razie odpada bo nie mam pod ręką, cały radiator jest ZIMNY, po dłuuugim stresie (np. 4 h MOCNEGO grania) jest lekko ciepły a programy pokazują maks 35 stopni, nie wiem czy jest taka naprawdę ale nie mam żadnych rzeczy które by temu zaprzeczały, w końcu to nie jest żaden boxowy cooler ;)

 

EDIT1:

W speedfanie Temp 1 to u mnie płyta główna (przynajmniej temperatury pokrywają się z tymi z everesta).

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Mam pytanie o c'n'q i mojego venica. Czy jezeli w biosie ustawie na sztywno vcore to c'n'q i tak je samo zmienia? a jezeli tak to w jaki sposob - przestawia wszystkie wartosci o plus iles, zmienia tylko max vcore czy zmienia max i medium vcore? Nurtuje mnie to pytanie... Np programik amd jakis tam pokazuje ze sie zmienia od 1,100 do 1,400 (a mam 1,42) a everest w tym czasie daje 1,42... Czyzby program od amd klamal? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nawet jak ustawisz na sztywno bo c&q może ci zmieniać. Jak chcesz krecić procka to najlepiej to wyłącz i zainstaluj sobie RMClocka (znajdziesz na stronce w moim sigu) - ustawisz sobie własne c&q i będziesz wiedział jakie masz napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema dzisiaj mi przyszedł venice 3000 + asrock vsta narazie wyciagnelem z niego 2520 ale ide go dalej męczyc na standard napieciu za chwile dam foty z numerem seri i reszta ale teraz ide krecić:P

Edytowane przez MiGoMaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema dziesiaj mi przyszedł venice 3000 + asrock vsta narazie wyciagnelem z niego 2520 ale ide go dalej menczyc na standard napieciu za chwile dam foty z numerem seri i reszta ale teraz ide krecić:P

No to już coś jak zrobił 2.5Ghz ;) Mój przy 2.35 się kończy :mur:

Serie byś mógł przepisać ;] Niepotrzebnie czas tracisz na robienie fotek ;)

Polecam Firefoxa PurePC edition ze słownikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz juz jest jest 2564MHz FSB: 200MHz [213MHz x 12.0 est.] i ide dalej toczyc bój:P o megaherce:P 39* na rdzeniu przy stres prime ale mam arctic freezer 64 dla tego tak malo ale juz widze ze mam ładnie czapeczke zalozona bo nie mam problemów z temp a fotki to juz zrobilem zanim kompa poskladałem:p a proca kupilem na proline.pl i pudelko nie bylo ruszane znaczy ze nie selekcjonuja:P

Edytowane przez MiGoMaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment... Venice 3000+ i masz 213 x 12 ? :| WTF O.o Jakim cudem mnożnik 12, jak ten proc ma max 9 ? ;] No chyba, że na serio bierzesz odczyt z Prima, który sobie pokazuje jak mu się podoba [; I nie FSB tylko HTT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...