Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

nie skopiowałem odczyt z prime bo nie chciało mi sie pisać:P no i na standardowym napieciu 289HT robie czyli 2600 równe i teraz sie testuje ale podniesienie napiecia o 0.025 odkrywa przedemną nowe możliwości ale nie bd biedaczka tak katował:P teraz super prime idzie i zobaczymy co wyciagnie. Jak bedzie stabilnie to mencze dalej ale na codzień bd go na standardowym napieciu. ale juz sie ciesze ciekawe za ile go moge sprzedać. oj jakie rozczarowanie prime sie wykrzaczył:/ jak sie oblicza przy jakim ht jaka bedzie czestotliwość ramu bo nie chce przestawiać zeby go nie przekrecic:/

Edytowane przez MiGoMaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Możesz skorzystać z Dual-sata2 calc - program "niby" do płytki asrocka ale możesz liczyć i na innych. Znajdziesz go w linku w moim sigu (mam pozwolenie na ten link jak coś!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój Athlon 64 Venice E6 3000+@2,7 GHz. Napięcie to 1,45V, ale potem puszcze go na 1,4 V i zobacze czy będzie stabilny. Proc z 21 tygodnia 06 r. seria to NBBWE. Przy ok. 2750 wywala mi błąd w SP2004 po 20 minutach. Na date i czas nie patrzec bo sie przestawila.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he spoko ale u mnie hyba płyta nie wydoli wiecej niz 295 ht:/ bania bo jak zmniejsze mnoznik proca to tez nie bardzo chce dzialać. Co jest lepsze mieć 180mhz na ramach czy mieć 210 na ramach ale mniej na procku i jak mam ustawić te chipset settings bo w programie pisze ze przekroczenie 1000 grozi uszkodzeniem płyty przejmować sie tym czy nie mam asrock dual-vsta bo nie wiem jak to ustawic zeby w miare chciało hulać. Ramy niby na 230mhz dzialaja ale sie grzeja na oko mja koło 50* ale nie sprawdzalem ich stabilnośći niczym niz 1/2h super prime napiszcie jak najlepiej to ustawić. A fajnie by było jak by mi ktoś wysłał screena z programu 939 dual sata calc jak to ma byc ustawione z ht max 285 z góry dzięki

Edytowane przez MiGoMaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej HTT 600 MHz i tak nic nie daje, a najlepiej nie przekraczać 1000 MHz ja mam ustawione na 900 i jest wszystko OK. Ktoś na VSTA osiągnął HT 400 MHz, więc nie wiem czy to wina płyty.

 

EDIT: Przy HT 285 MHz NB i SB ustaw na 600 MHz.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Powyżej HTT 600 MHz i tak nic nie daje, a najlepiej nie przekraczać 1000 MHz ja mam ustawione na 900 i jest

Ja tam cały czas jadę na 1050-1080 i nie widze żadnych problemów, ktoś już to pisał że na 1100-1150 nawet miał nieco niższe temperatury płyty głównej (też Dual-SATA2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem z podkręcaniem Athlona 3200+ Venice na płycie Asus A8N-E, mianowicie wszytko jest ok do czestotliwości 2300mhz, windows sie laduje procesor jest stabilny lecz cpu-z pokazuje go nadal jako 2000 mhz :/ po podkręceniu powyzej 2300 windows juz sie nie laduje a komp sie wiesza na ekranie w ktorym bios pokazuje czestotliwosc cpu, dyski, acpi i nne rzeczy... nie wiem co jest nie tak... mam grafike na PCI czy to moze być przyczyna ? próbowalem zmienic timingi ramu, czestotliwosc ramu, mnoznik htt i dalej to samo... w biose czestotliwosc procesora jest taka jaka ustawie, maksymalnie udalo mi sie na 2800mhz ustawic przy 1,4V ale co z tego ze biose idzie jak winda sie nie uruchamia... czy ktos jest w stanie mi pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na A8N-SLI komp sie wiesza na oknie POST(czyli tam gdzie dyski itp.) tylko w 2 przypadkach:

-za mocno przetaktowane HTT

-lub pamięć

nie wiem czy tak samo jest z procem, bo mam lewe pamięci co nie idą na dzielniku 266 i nie znam przez to max proca ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

kupilem sobie san diego 3700+ i teraz musze jescze plyte dobrac jakas i chce sie was spytac o zdanie

mam do wyboru asrock dual-vsta badz Dfi Rs482 Infinity ?

ktora z nich bylaby lepsza pod tego procka? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z takim pytaniem ile moga mieć temp pamieci mam kingstony 400 512 i ile moga mieć temperatury bo nprzy 230mhz na oko maja koło 50* i czy jest jakiś sposob na wyciszenie ac 64 bo mam go dzien a juz mi działa na newy nawet nie da sie na nim głupiego coln&quiet zrobić:/ bo nie ma takij regulacji albo na jaki wiatrak polecalibyście wymiane standardowego jaki tamjest i ile dobrze patrzyłem to 120 czy sie myle a jak sie myle to jaki ?

Edytowane przez MiGoMaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem z podkręcaniem Athlona 3200+ Venice na płycie Asus A8N-E, mianowicie wszytko jest ok do czestotliwości 2300mhz, windows sie laduje procesor jest stabilny lecz cpu-z pokazuje go nadal jako 2000 mhz :/ po podkręceniu powyzej 2300 windows juz sie nie laduje a komp sie wiesza na ekranie w ktorym bios pokazuje czestotliwosc cpu, dyski, acpi i nne rzeczy... nie wiem co jest nie tak... mam grafike na PCI czy to moze być przyczyna ? próbowalem zmienic timingi ramu, czestotliwosc ramu, mnoznik htt i dalej to samo... w biose czestotliwosc procesora jest taka jaka ustawie, maksymalnie udalo mi sie na 2800mhz ustawic przy 1,4V ale co z tego ze biose idzie jak winda sie nie uruchamia... czy ktos jest w stanie mi pomóc ?

Yyy.. piszesz że powyżej 2300mhz wiesz sie na ekranie POST a potem piszesz że max na 1,4v to 2800mhz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez DFI nF4 Ultra-D i witaj w klubie ;)

no w tmy problem ze ta plyta duzo kosztuje i bym musial grafike jeszcze zmienic bo mam pod agp, a tyle pieniedzy to ja nie mam obecnie

wiec szukam czegos z agp i pci-e badz zintegrowana grafa

Edytowane przez jedyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zintegrowaną grafiką to chyba najlepsza właśnie jest ta DFI

 

Prosze o linka do plyty DFI ze zintegrowana grafika.

 

 

Moj CPU chodzi na 2700 na 1,5V. niestety opamieci tylko 450 nie mam niestety dzielnika 183MHz na plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy.. piszesz że powyżej 2300mhz wiesz sie na ekranie POST a potem piszesz że max na 1,4v to 2800mhz

Chodzilo mi ze na 2800 tez sie wiesza w tym samym miejscu a na 2300 windows sie uruchamia normalnie... Widze jednak ze nikt nie jeste w stanie mi pomóc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki trzeba sie porzadnie zastanowic co wybrac

z pozycji biosu widze ze to dfi ma lepsze mozliwosci oc do asrocka ciekawe jak jest w praktyce !! :mur:

 

Jesli nie masz grafy na AGP to nie bierz asrocza.

Po co ci jakas budzetowka??

Mialem to ostanio w rece i niezbyt ciekawie wyglada.

Dobra plyta jesli chodzi o cene/jakosc dalej to juz lepiej brac chociazby epoxa.

Chyba, ze lubisz sie meczyc z zalosnie niskimi napieciami i tragicznie rozmieszczonymi elementami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...