Skocz do zawartości
SpiderMAN

Asus A8jc H003 - Posiadaczy Prosze O Opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno w W3J musi byc lepsza mysz bo to jest wogole inna klasa laptopa ;)

 

Co do tego napiecia to nawet na to niezwrociłem uwagi. Ale rzeczywiscie jak odpaliłem CPU-Z cały czas mi pokazywał 1,35V niezaleznie od obciazenia. Jedynie zmieniała sie czestotliwosc (spadała do 1GHz).

Nie wiem tylko czy jest sens sie w to bawic bo róznica w długosci pracy na baterii raczej bedzie niezauwazalna.

 

 

@EDIT: Rzeczywiscie oblukałem myszke maSTHa212'a jest wypasna. Ale jak patrzyłem na zdjecia matrycy W3J a A8JC to praktycznie zadnej róznicy nie widze.

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Czyli na pewno pokrywa matrycy jest metalowa, a reszta to tylko plastki?! No i jeszcze pozostało mi jedno pytanie. Ile on dokładnie waży z baterią? Jeśli masz możliwość to sprawdź, dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do koncertu zyczen dorzucam cos takiego: czy moze przypadkiem ten lapek ma multi-baya?

Obilo mi sie o uszy ze ta seria lapkow asusa ma karty graficzne w postaci modulow mxm. Czy jest szansa zebys to sprawdzil? Dzieki za cierpliwosc w wysluchiwaniu prosb;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu sam juz nie wiem. Teraz jak sie zaczełem przygladac reszcie to wydaje mi sie ze panel koło klawiatury tez jest matalowy.

A co do wagi to teraz nie mam jak sprawdzic bo nie wiem gdzie jest waga :oops:

ale jak wróce (we wtorek) to postaram sie go zwazyc ;)

 

Niestety tego czy grafa jest na MXM nie jestem w stanie sprawdzic chyba ze jest jakis programik ktorym dałoby sie to zrobic.

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalowy powiadasz... COOL! Gdy dopiero laptop był zapowiadany, również pojawiały się informacje, że ma być pokrywa i wierzchnia część obudowy z aluminium. Swego czasu wpadłem w małą konsternację, bo nie wiedziałem jak to w końcu jest ;).

Na stronie ASUS podaje, że waży 2,39kg. Ale z baterią czy bez?! Oto jest pytanie...

 

@verin- laptop ma kartę MXM, nie ma multibay'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak przed zakupem to lepiej byloby pooogladac "live" matryce jak pokzuje kolorki itp , na zdjeicu od dolu ekranu powitalnego widac negatyw u gory, i to rozjasnianie na zdjeciu od gory pokazuje, ze jest to typ matryc ktore maja pod katami negatywy, w przeciwnienstwie do tych co tylko ciemnieją - w W3j wydawalo mi sie po fotach, ze ona wlasnie ciemnieje, co do wygladu czcionki po d katami to ciezko sie ze zdjec wyznac.

 

Jesli wiec matryca jest w realu lepsza od A6j i ma te metalowe elemtny w oubdowie itd itp - to moze byc ciekawy kasek dla tych co duzo noszą (bo 14tka) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie tylko dla tych "co nosza", bo male rozmiary to zaleta - malo miejsca na biurku, a DVI pozwala na podpiecie duuzo wiekszej matrycy niz dostepne w lapkach (tylko jeszcze ja trzeba miec ;))

Właśnie o to chodzi. Gdyby nie DVI to już dawno miałbym IBM'a, który notabene w założeniu jest dla profesjonalistów. Dość często korzystam z LCD 23" 1920x1200 i nie przywykłem podłączać do niego sprzętu przez VGA. Jakość jest nieporównywalnie lepsza gdy używa się DVI, przede wszystkim kolory są żywsze, bardziej naturalne. Nie sposób zauważyć różnicę pomiędzy CRT. Nawet w Acerach masowo pojawia się DVI...

Dlatego a8j jest moim zdaniem obecnie najlepszą opcją na rynku. Rozważył bym jeszcze Macbook'a Pro, ale to zbyt wygórowany pułap cenowy ;).

 

Jak zwykle w sukurs przybywa Acer :lol:. Ostatnio chociaż bardzo do nich zrażony, zaczynam poważnie się zastanawiać nad Acerem. Który ma modele naprawdę "dla każdego". Na przykład seria 56XX i 9110. Szczególnie robi wrażenie 9110, nowa matryca 16ms, tuner DVB, 2Gb ramu w standardzie, gf7600, expresscard i pcmcia, DVI. Tylko, że niestety z doświadczenia wiem, że jakośc wykończenie jest słaaaba! A to bardzo ważny aspekt, bo jak patrzę na ten wytarty lakier pod nadgarstkami to się we mnie gotuje ;).

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVI potrafie docenic, poniewaz mam w pracy 2x 20,1" iiyamy po DVI (z matroxa), ktore przed dvi szly przez konwerter dsub/vga.

Odnosnie IBM to powiem tylko tyle... w tej chwili wszyscy jeszcze cenia marke ktora w praktyce nie istnieje - lenovo, jakie ostatnio ogladalem(fakt ze nie najdrozsze) kijem bym nie dotknal, ceniona jakosc wykonania i pancernosc obudowy w tej chwili to mit(np pokrywa matrycy gnie sie az milo). Mozliwe ze to jest kwestia modelu (to byl jeden z najnizszej polki), ale renoma firmy vs. widok tego czegos = rozczarowanie.

Podazajac sladem jakosci wykonania obudowy docieramy do acera :wink: Nie mowie, modele z cena powyzej 10k moze wygladaja porzadnie, ale standardem nie sa :wink: Dlatego jezeli ten asus za cene ponizej 5k ma w standardzie alu case to jest to juz baardzo powazny argument za...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieo - jak mogą byc kolory zywsze po podłączeniu na DVI ??? - proszę wytłumacz mi tą bajkę :>

Sam posiadam LCD NECa i były dwie wersje - jedna z DVI a jedna z normalnym wejsciem VGA -obie oglądałem i NIE MA ZADNEJ RÓŻNICY oprocz tego ze DVI się sam kalibrował chociaz moj NEC (1701) posiada opcje w OSD auto kalibracji ta jedyna zaleta po prostu traci na sile.

 

No ale dobra to nie temat o LCDekach tylko o asusach i powiem tyle że A8Jc własnie zagościł na moim biorku :) i jestem w trakcie instalacji systemu (kupiłem bez) i po przejsciu niemałego dramatu spowodowanego niemożnoscią zainstalowania systemu (nei wiem czy to przypadkiem nie wina napędu :/ - bo w koncu znalaz na płycie plik ktorego szukał) zaczynam się z niego cieszyc :D

 

Najwczesniejsza recenzja planowana jest na weekend bo mam teraz sajgon na uczelni :/

 

pierwsza rzecz ktora zuciła mi się w oczy a raczej uczy to wiatraczek ktory się włącza i wyłącza co chwile - troche denerwujące ale moze mozna to jakos ustawic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieo - jak mogą byc kolory zywsze po podłączeniu na DVI ??? - proszę wytłumacz mi tą bajkę :>

Sam posiadam LCD NECa i były dwie wersje - jedna z DVI a jedna z normalnym wejsciem VGA -obie oglądałem i NIE MA ZADNEJ RÓŻNICY oprocz tego ze DVI się sam kalibrował chociaz moj NEC (1701) posiada opcje w OSD auto kalibracji ta jedyna zaleta po prostu traci na sile.

Ja mam taki objaw właśnie. Przez Vga obraz jest tak jakby zamglony, kontrast i kąty widzenia wydają się słabsze. A na DVI jak ręką odjął. Wiem, że to dziwne ;) ale ja tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przegladnalem fotki asusów tu testowanych, pamiecia siegnalem do widzianych na zywo a6jc i Fujitsu amilo pi 1536 i a 1650g itp tez Toshibki..

Jednak ta matryca w tym a8j jest bardzo podobna w zachowaniu do a6jc. Hmm gdyby do teog wypoisazenia asus dawal matryce jak w FSC to bylby to hicior, bylby.. tzn dla kogos komu zalezy na matrycy, bo tej z a6jc to nigdy nie strawie ;)

W3jka chyba ma sporo lepsze kolorki itd katy.

No i te nieszczesne 4200rpm dyski - co wybredni userzy musza sami wymieinac ;) - te dwa minusy zamienic na plusy to asus bedzie rzadzil ;)

 

Post ten traktuje jak zapis wlasnych spostrzen, jak bede za jakis czas czytal to forum ;), gdy beda kolejne nowosci itp ;)

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dziwne, to po prostu kwestia przepustowosci lacza cyfrowego kontra jakosc przetwornikow analogowo/cyfrowych w torze video LCD, ktory jak wiadomo nie jest raczej przeznaczony do sygnalow analogowych (na czyms trzeba oszczedzic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również przymierzałem się do zakupu A8jc H003, jednak zauważyłem, że matryca nie jest matowa i odbija wszystko co się przed nią znajduje, praca w dzień na czymś takim to dla mnie masakra i dyskwalifikuje ten produkt nie zależnie od tego jakie ma wyposażenie i z czego jest wykonany, pozostaje szukać dalej, niestety. Wielka szkoda, bo wyposażenie na prawdę idealnie odpowiada moim potrzebą, jednak matryca jest decydującym czynnikiem gdyż to na nią patrze kilka godzin dziennie.

 

 

Nie Znacie może notka z podobnym wyposażeniem jednak bez udziwnionej matrycy ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Anon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->anon wiesz powiem Ciszczerze że tez obawiałem sie matrycy typu glossy, gdyż odwzorowanie kolorów nei jest dla mnei jakims prorytetem ale w końcu sie przemogłem (w sumie zadecydowały parametry notka) i jak na razie zauwazylem nie doskwiera mi jakoś taka a nie matowa matryca.

może warto się jednak zastanowić bo po moich przesszukiwaniach rynku odrzucenie 'szklanych' matryc strasznie zawęża pole poszukiwan.

 

to teraz moze cos dla zgłodniałych informacji o asusiku :)

 

nażekałem na wiatrakator ale na baterii jak nie robimy czegos strasznie wydajnościozernego w ogole się nie włącza a dysk tylko cichutko mruczy (maiłęm wyciszony komputer ale takiej ciszy to jezcze moje uczt nie zaznały :D )

dysk mimo ze 4200rpm to ma 8 mb cache i jest całkim całkiem :]

wifi w domu łapie mi sydnał 'doskonały' tak gdzie karta D-Linka dwl-520 juz nie :( pomimo że router to dl-614+

touchpad bardzo mile mnei zaskoczył - pracuje się na nim bardzo wygodnie a jego rozmiar jest srednio o 1/3 wiekszy od innych - jedynie mam zastrzezenia co do paska przesywajacego ekran - ciezko go wczuc :/

jakies testy syntetyczne postaram sie zrobic w weekend ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę, że większość producentów pcha odblaskowe matryce, tylko po grzyba ? Co to daje po za nieprzyjemnymi refleksami, podurnieli, kolejny marketingowy wynalazek :mur:

Wstrzymam się na chwile z zakupem, może znajdę coś matowego, chociaż wyposażenie tego asusa jest na prawdę dobre, tylko ta matryca, chyba oddam ją do jakiejś firmy, co się artystycznie szkłem zajmuje, niech mi ją zmatowią :P

 

 

@BuBu

Nie przeszkadza Ci praca w nasłonecznionym pokoju, kiedy siedzisz tyłem do okna ? Oczywiście jeżeli miałeś okazje pracować w takich/podobnych warunkach. Pozdrawiam.

Edytowane przez Anon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie tylko dla tych "co nosza", bo male rozmiary to zaleta - malo miejsca na biurku, a DVI pozwala na podpiecie duuzo wiekszej matrycy niz dostepne w lapkach (tylko jeszcze ja trzeba miec ;))

Ja własnie do niego specjalnie kupiłem LCDeka 17" z DVI. Na samym poczatku miałem brac wersje z 15" matryca, ale doszedłem do wniosku ze jesli mam brac tego LCDeka to po co ładowac sie w wiksza matryce.

 

Jesli chodzi o matryce gloss to odbijanie swiatła osobiscie przeszkadza tylko wtedy gdy ekran jest wyłączony, czyli sie z notebooka nie korzysta. Ja nawet jak pracowałem w pokoju (biurko mam praktycznie ustawione tyłem do okna to specjalnie mi zedne odbicia nie przeszkadzały, ale jak wiadomo kazdy zwraca na co inne uwage.

 

@BuBu

Notebooka kupiłes bez systemu dlatego ze korzystasz z Linuxa???

Bo jesli nie to powiem ze ja tez sie zastanawiałem nad tym zeby bra bez wina, ale płytka recovery od asusa to poprostu bajka. Pierwszego dnia jak go kupiłem od razu przetestowałem jak to działa. Jest to rewelacyjne rozwiazanie instalacji systemu, poniewaz gdy zainstalujemy od nowa system mamy wszystkie programy powgrywane i od razu mozemy siadac do pracy. To jest juz nie tan sam standart co w desktopach, gdzie po formacie trzeba sedzic wiele czasu na to aby powgrywac wszystkie programy (chyba ze ktos ma ghosta :wink: ).

 

Wiatraczek na Super Performance np podczas gry rzeczywiscie jest dosc mocno słyszalny, ale jak pracuje sie na baterii włącza sie bardzo rzadko nawet podczas ogladania filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->torque8 -kupilem bez windowska bo mam go za darmo :D - i to bynajmniej nei pirata tylko całkiem legalnego. Moja uczelnia jest w programie MSDN Academy i mamy duzo darmowego softu od Microsoftu(m.in. wszystkie kompilatory, windows prof oraz Vista beta, acces, serwerowe systemy itp )

 

apropo linuxa to teraz moja stacjonarka ma juz tylko pingwina :D

Widze ze wgrałeś Power4Gear - przydatne to to bo ja jeszcze tego nei wgrałem i się zastanawiam czy warto :D, druga sprawa czy działa Ci wyłącznik touchpada oraz przycik ten multimedialny (trzeba to tego jakis soft)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiderMAN ale mamy gusta. wczesniej 4002 teraz ten. przymierzam sie do niego po wakacjach. który z nas bedzie tym razem pierwszy ? ;)

Sadze, ze raczej ty...

Ja narazie tylko sie rozgladam i szukam jakiejs opcji...

Nie chce sie pozbywac ACerka, bo to sie nie kalkuluje za bardzo, jak mi sie uda uzbierac kaske, to kupie drugiego lapcioka.

I tak bede potrzebowal drugi komp dla zony,to wiec dam jej tego co mam za jakis czas, a sobie cos nowego kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wgrałeś Power4Gear - przydatne to to bo ja jeszcze tego nei wgrałem i się zastanawiam czy warto :D, druga sprawa czy działa Ci wyłącznik touchpada oraz przycik ten multimedialny (trzeba to tego jakis soft)

Jesli chodzi ci o ten programik do zaradzania profilami to moim zdaniem jest to super sprawa. łatwo mozna ustawiac tryby pracy notebooka. Szczegolnie przydaje sie to podczas pracy na baterii, kiedy to mozna podczas surfowania po necie dac oszczednosc baterii na maxa, a podczas ogladania filmu włacza sie sprofil DVD Movie.

Jesli chodzi o przycisk do wyłaczania touchpada to nie wiem ktory to jest.

Jesli ten multimedialny przycisk to ten pierwszy od prawej to tez nie działa i nie wiem do czego słuzy i jak go właczyc.

 

 

 

Teraz dwa parametry dla zainteresowanych.

Waga z batreia tego notebooka wynosi około 2,45kg.

Czas pracy na baterii na profilu max oszczedzanie baterii wynosi 3:20min z wyłaczonym WiFi i Bluetoothem. Z właczonym około 2:40min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy posiadacze A8Jc. Jak się sprawuje karta graficzna w tym notebooku? Da się pograć w nowe gry (oczywiście nie na max.) takie jak Oblivion, F.E.A.R., a jak wyniki z 3DMark?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marku 05 około 1600pkt mi zrobiła. O grach typu Oblivion raczej bym zapomiał. Chociaz w mniej wymagajace tytuły w rozdz natywnej bez problemu mozna pograc. Ja przez LANa gram w AoE3 w rozdz 1280x800 wiekszosc detali na min lub srednie, ale chodzi całkowicie płynnie i wyglada nawet całkiem dobrze chociaz porownainia z moim desktopem nie ma najmniejszego gdzie jak sie powłacza detale na max, FSAA i anizo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna maszynka. Na takim to praktycznie kazda gierka pojdzie bo ma 1gb ramu no i mocna grafe. A tak poza tym to jest wszystko idento jak w a8jc tyle ze troche wyzsze modele procka i wiekszy dysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...