Skocz do zawartości
limerro

Hercules 8500 LE 64 MB czyli jak wycisnac 7 poty z karty? ;)

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie zakupilem to cudo i jako nowy user tego sprzetu mam pytanie jak dopiescic wydajnosc tej karty - narazie mam ok 7200 3dmarkow w 3Dmarku b 330 :)

 

sprzet jak w configu - system xp, DX 9.0, . stery ati catalyst 3.0)

 

- jakie sterowniki wg Was sa najwydajniejsze (oczywiscie bez artefaktowi zwiech) ????

 

- jak najlepiej krecic ta karte - wymienic BIOS (najlepiej na jaki??? )

czy tez lepiej programowo np. Power Stripem ????

 

- jakie ustawienia w panelu sterowania preferujecie i co wylaczacie ???

 

- posiadacie moze MMC 8.0 ??? :)

 

i to chyba narazie tyle - pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz temat w dziale "podkręcanie" -> "jeszcze raz (o/c hercules 8500) tam masz odnosnik to tematu w ktorym ja i jeszcze kilku innych posiadaczy tej kartyy wszystko ladnie jest opisane :P

a co do twojego wyniku to jest beznadziejny ): nie wiem co ty zrobiles ale ja mam 6500 aktualnie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zakupilem to cudo i jako nowy user tego sprzetu mam pytanie jak dopiescic wydajnosc tej karty - narazie mam ok 7200  3dmarkow w 3Dmarku b 330 :)

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5010448 - 9229, co prawda Gigabyte, ale też LE tylko z biosem od Full i lekko podkręcony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie mam ok 7200 3dmarkow w 3Dmarku b 330 :)

 

Na moim konfigu bez krecenia proca i karty (bo zasilka niewyrabia) mam 8190 pkt.

Cos u Ciebie kiepski wynik. Ja nic z ustawieniami karty nie grzebalem i mam 1000 pkt. wiecej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości: po co ci DX9?? czy DX 9 wnosi coś nowego dla kart które obsługuja tylko funkcje DX 8.1

 

Nie wiem jak jest ze stabilnością tych nowych DX, moze to jest przyczyną niższcyh wyników w 3D marku??

 

ALbo.. catalysty 3.0 są juz zoptymalizowane pod 3D Mark 2003 :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis kupilem ta karte i jestem zly :( bo mi zasilacz nie wyrabia i po 1-szym tescie w marku wyskakuja pasy i tylko restart :(. Kurde ATI powinno dokladac zasilacze do swoich kart :?.

bez obrazy, ale jak sie kupuje gowniane budy za pare groszy to sie nie ma co spodziewac. Pozorna oszczednosc albo brak znajomosci podczas zakupu sprawia ze pozniej sprzet nie hula i trzeba kupic nowa zasilke - dopiero teraz sie przyklada wage do takich spraw jak moc zasilacza :) no a wiadomo dobry towar kosztuje ;-)

 

mi tam caly system chodzi stabilnie non stop i wszystkie 3dmarki przeszedl kompik w calosci bez zadnych artefaktow :)

 

a w ogole to wpadlem na pomysl zrobienia wlasnego zasilacza impulsowego hehe :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis kupilem ta karte i jestem zly :( bo mi zasilacz nie wyrabia i po 1-szym tescie w marku wyskakuja pasy i tylko restart :(. Kurde ATI powinno dokladac zasilacze do swoich kart :?.

:D znam ten ból sprzed kilku dni...Kupiłem Radka i po wrzuceniu do kompa miałem identyczne objawy w 3dmarku i w grach to samo ładuje, ładuje i... zwis, czerwone pasy. Ale co najlepsze zmieniłem zasiłke 300W Rubikon (jakiś kuzyn codegena :wink: ) na 235W Fortron Source i hula aż miło ale kręcic się juz na tym zasilaczu nie da nic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis kupilem ta karte i jestem zly :( bo mi zasilacz nie wyrabia i po 1-szym tescie w marku wyskakuja pasy i tylko restart :(. Kurde ATI powinno dokladac zasilacze do swoich kart :?.

:D znam ten ból sprzed kilku dni...Kupiłem Radka i po wrzuceniu do kompa miałem identyczne objawy w 3dmarku i w grach to samo ładuje, ładuje i... zwis, czerwone pasy. Ale co najlepsze zmieniłem zasiłke 300W Rubikon (jakiś kuzyn codegena :wink: ) na 235W Fortron Source i hula aż miło ale kręcic się juz na tym zasilaczu nie da nic :?
Widzisz tylko mnie jedna rzecz denerwuje :), otoz gry chodza spox, a 3Dmark sie wiesza po pierwszym tescie. Dowiedzialem sie, ze chodzi o napiecie 3,3V u mnie nie spada ponizej 3,25 :?. Wiec ten 3Dmark to <span style="color:red;">[ciach!]</span>nia i dla niego nie bede wymienial zasilacza skoro gry mi chodza. Najwyzej 15k nie wyciagne ;) :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja siedze w windzie to mam takie napiecia: (tylko nie spadnijcie z krzesel)

+3,3V - 3,17V

+ 5V - 5,05V

+ 12V - 12,37V

nic mi sie nie wiesza pomimo krecenia grafy czy proca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolshek musialo ci sie cos pomylic..

Przepraszam do k....nedzy .Czy ja mam z dziecmi do czynienia czy ktos mnie za dzieciaka uwaza ktory nie wie co mowi?????????http://service.futuremark.com/compare?2k1=5409727

to do qrwy nedzy mi powiedz czy athlon xp 160 chodzi na fsb 181 I don't think so takze nie pierol glupot ze to xp 1600 mimo ja jest wsb 181 i 1717 mhz ehh ... jak wyciagniesz na 1.6xp 10k na fsb 133 to wtedy bedziesz sie mogl pochwalic ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolshek musialo ci sie cos pomylic..

Przepraszam do k....nedzy .Czy ja mam z dziecmi do czynienia czy ktos mnie za dzieciaka uwaza ktory nie wie co mowi?????????http://service.futuremark.com/compare?2k1=5409727

to do qrwy nedzy mi powiedz czy athlon xp 160 chodzi na fsb 181 I don't think so takze nie pierol glupot ze to xp 1600 mimo ja jest wsb 181 i 1717 mhz ehh ... jak wyciagniesz na 1.6xp 10k na fsb 133 to wtedy bedziesz sie mogl pochwalic ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolshek musialo ci sie cos pomylic..

Przepraszam do k....nedzy .Czy ja mam z dziecmi do czynienia czy ktos mnie za dzieciaka uwaza ktory nie wie co mowi?????????http://service.futuremark.com/compare?2k1=5409727

to do qrwy nedzy mi powiedz czy athlon xp 160 chodzi na fsb 181 I don't think so takze nie pierol glupot ze to xp 1600 mimo ja jest wsb 181 i 1717 mhz ehh ... jak wyciagniesz na 1.6xp 10k na fsb 133 to wtedy bedziesz sie mogl pochwalic ..

Nie naciskaj tak nerwowo bo bedziesz sie jakal i wszystko dwa razy powtarzal.Gdzie ja napisalem ze wykrecilem 10kilo na niepodkreconym 1600+ ??? Czytac to zdaje sie uczyli w podstawowce.Moze kiedys zdasz do pierwszej klasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na AXP Palomino 1600+,R8500LE by Ati,256DDR400 Seitec" nie napisales ze na "nie" podkreconym ale napisales 1600+ a powinienes napiac ze chodzi ci o 1600 na fsb 181 bo taki procek to bije pewnie 2200xp z fsb 133 ...

Procek 9,5x181,grafa270/540,pamieci max.ile Abit daje...pasi ??

To i tak nic wobec 300/600 niektorych na board o procesorze nie wspomne wiec wedlug mnie malo podkrecony radek.Na konfigu dawcy tematu wyciagnalbym duuuzo wiecej niz 10kilo.Zadowolony czy idziesz skopac jakas staruszke ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boze bylo tak od razu a nie rzucac jakimis tekstAMI CZY MASZ Z DZIECMI DO CZYNIIENIA CZYCOS W TYM STYLU....

Nie no z dziecmi to przesada.Ale przede mna dwaj goscie podali wyniki na kreconym sprzecie.10kilo na standardzie to nie wiem czy na 9500 by wyszlo....ale sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...