Skocz do zawartości
mart!n3k

Plyta Skwierczy, Syczy, Piszczy... Ale To Nie Cewki :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedawno zepsulem ;] plyte glowna ga-7va i kupilem sobie ga-7vasmfs (z allegro, gigabyte przemalowany na fujitsu siemens) i niestety, plyta dosc dokuczliwie syczy, piszczy, skwierczy, w zaleznosci od wykonywanych czynnosci na kompie. Dzieje sie to przy animacjach flash, przy filmach, muzyce, grach, prime czyli wszedzie tam gdzie potrzeba zasobow procesora. Wszystko wskazuje na cewki, ale jak je, nawet bardzo mocno scisne palcami/przygniote to plyta ani troche sie nie ucisza :/ Ponadto wczesniej mialem durona 1200mhz, ktory chodzil na 1.75v, teraz mam 2000+ puszczonego na 1.5v i dzwieki wcale nie sa cichsze :/ Oczywiscie wszystko dobiega z rejonow zasilania procka, cooler zatrzymany. Szczytem "dzwiekow" jest odglos wydobywany przy odpalonym emu na pegasusa, nestron, posluchajcie sami :D

 

http://dami-rz.pl/~martinek/skwierk.MP3 - 90pare kb

 

Co jeszcze moze skwierczec na plycie? Czy to mozliwe by wyjscie spdif (mam takowe) wydawalo takie dzwieki? Z braku pomyslow zaczynam podejrzewac takie rzeczy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zasilka, wyraznie wydobywa sie z zasilania procka :/ BTW na poprzedniej plycie cisza jak makiem zasial, a zasilac zostal ten sam... Probowalem wszystko przyciskac, ruszac itepe, kondziory, tranzystory, scalaki, nic nie powodowalo zadnych zmian :/ Nadaje sie takie cos na gware? Mam na nia miesiac, do 10.06 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dopisze do tego tamatu i zapytam czy to jest normalne :D

Jak gram w diablo szczegulnie i nacisne lewy(albo prawy juz niepamiętam) przycisk myszy to skwierczy identycznie :lol:

To jest poprotu śmieszne czemu akurat w tej grze i tylko jak ten 1 przycisk myszy naciskam :o I dodam że na każdej myszy jest to samo heh

No i że na wcześniejszym kompie dawno dawno temu to niebyło takiego efektu :D

Edytowane przez KisiuReal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy to nie cewki bo przewaznie to one skwiercza - przycisnij/scisnij je palcem podczas skwierczenia, kazda po kolei i napisz czy wtedy przestaje skwierczec ;] U mnei to nie pomaga :/

nie pomaga ale za to stłumiłem ich piszczenie!!! czytałem że cała seria 7n400 tak ma z tymi cewkami :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak stlumiles?

 

a i jeszcze jedno - jak macalem cewy to znalazlem pod reka zatyczke od pomadki nivea - tak sie zlozylo ze na szerokosc idealna by zakryc cewke az do laminatu - nie pomoglo w zlokalizowaniu szmeru :/ Zakrywalem wszystko, kondy, cewy, tranzystory :/ Co tu jeszcze k*$&@ moze piszczec :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak stlumiles?

 

a i jeszcze jedno - jak macalem cewy to znalazlem pod reka zatyczke od pomadki nivea - tak sie zlozylo ze na szerokosc idealna by zakryc cewke az do laminatu - nie pomoglo w zlokalizowaniu szmeru :/ Zakrywalem wszystko, kondy, cewy, tranzystory :/ Co tu jeszcze k*$&@ moze piszczec :/

ja stłumiłem własnie podobnymi zatyczkami :lol2: ale w przypadku twoim cięzko powiedzieć :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Ja zakupiłem też tą sama na allegro ale nic mi nie syczy ,mam ją jakieś 2 tygodnie :rolleyes: Pozatym wie ktoś jak Ona chodzi na Nowym Biosie bo mam pewien problem i tak sobie myślę że to wina starego Bios :mur:Poprostu gdy power wcikam bez zasilania płyty to potem przy podłonczeniu zasiłki odpala samoczynnie na 1-2s a potem wyłancza sie nie zupełnie bo świeci mi Dioda Power... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...