Skocz do zawartości
Stiopa84

G.skill Problem Z Memtestem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem sobie pare 2x1Gb GSkill HZ na allego i sprzedawca gwarantował ze stablnie chodza 280 przy niskich Timingach (testowane Spi SPrime itp..) Ja po wsadzeniu ich do kompa stwierdzilem ze sprawdze sobie ich stabilnosc i wszystko byłoby ok gdyby nie to ze na poczatku stabilnie chodziły tylko i wyłacznie na 270 co i tak nie jest zle ale ja potrzebowałbym 285 wiem ze to duzo ale byłoby akurat do mojego proca ktory chozi 317 przy 1.52 no ale 280 tez nie jest złym wynikiem jesli uda mi sie to ustabilizowac. Zaczołem sie bawic timibgami i udało mi sie ustabilizować 275 w MemTescie przechodzi 30 testow 5-testu (ponad godzina wygrzewania) no ale 280 nie chce przejsc wywawla sie po 5 testach i zawsze to samo bład 0000200 czy ktos wie co to za bład i od czego jest uzalezniony moze to jest zwiazane z którąś alfa albo napiecie bo ja nie mma pomysłu czekam na propozycje i pomysły jak mogłbym to zrobic

 

Pozdrawiam Stiopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc duzo roznych przyczyn , moze inny procesor i kontroler pamieci , inne ustawienia alph itp . moze tesotowal na dzielniku 1:1 , a ty juz dajesz inne itp -najlepiej go zapytaj o to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem wszystko tak jak ten człowiekiem, procesor ma ten sam co ja czyli Venice E3 i płyte tą sama i nawet ustawienia dałem takie jak on i dalej było to samo. Na chwile obecna ustawiłem stabilność w Memtescie na 276 Mhz i przeszedł 100 testow także jest stabilnie - ustawienia na div 200 i na div 180 tak samo działaja przy tych samych timangach stabilnie. Pytanie co zle ustawiam ze nie chce zrobic tych 280:( bo tyle mi potrzebne napiecie przy 276 mam 2.5v bez tych 0.3 dodatkowych teraz posprawdzam ustawienia przy 2.6 moze cos pomoze

 

Pozdrawiam i czekam na jakies pimysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno. Przesłał mi je mailem tyle ze dzsiaj mi napisał ze chodziły u niego stabilnie na 282 ale pod windowsem testowane 3dMarkami Super Pi i Everestem ale Memtestem ich nie sprawdzał czyli mozliwe ze po postu przechodził wszystkie testy ale nie były do konca stabilne:(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie patrzylem na napiecia ale nie powinnno byc z nimi problemu bo pod zasiłke Neotec 420 mam podłaczone tylko płyta proc grafa pamieci i jeden dysk reszta jest podpieta pod druga zasiłke.Co do singla nie sprawdzłem ale w singlu jest mi to nie potrzebne bo kupiłem te pamieci zeby działały w Dualu a nie singlu. Co mnie zaskoszyło to pamieci chodza na ostrych timingach bo na 3 4 3 2 na 2.5v 276Mhz wiec mysle ze powinny chodzi na tych 280 ale ciagle ten sam bład wyskakuje w memtecie 0000200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie sprawdzal w memtescie to moze tez mialby blad na tych ustawieniach - jak dla mnie to juz mozesz je reklamowac - ale najpierw zarzuc te testy co on -bo superpi 16mb nie moze byc za bardzo wyzancznikiem stabilnosci , prime tak samo zreszta -najlepsze jest gm + 3dmark 2001 lub 2003 -wtedy wiesz ze i w 2d i 3d bedze stabilnie wszedzie. jezeli gosc reklamowal 100% stabilnosc wszedzie to mozesz oddac i niech wymieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ze dual obniza mozliwosci OC ale on tez miał je w dualu wiec to chyba nie w tym problem tkwi.

robot co do markow Spi i Prima wszystko na 280 przechodzi bardzo ładnie bez zadnych problemow a w Memtescie sa błedy i w Goldzie w windzie nie koniecznie błedy musza wyskakiwac bo akby na to nie patrzec winda nigdy nie bedzie testowac tyle ramu co Gold czy Memtest

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

U mnie sprawa z G.Skillami (też brałem od latarnika87 tak jak Ty chyba) wygląda podobnie w windzie jest full stabilnie nawet do 293 MHz a na memteście nie zawsze przechodzi dłuższego memtesta. te 293 przechodzi w windowsie spokojnie 3marka 03 oraz 01 i granie kilkugodzinne na kompie też więc są na pewno stabilne. Co do memtesta tu np. większą stbilność uzyskałem podnosząc napoięcie na procesorze do 1,525V (normalnie stabilne mam 1,48@3GHz) i wtedy memtesta długiego przechodziły na 290 (2 godzinny). Czasami nie ma reguły a gdzieś czytałem że winda i testy w niej długofalowe dają pewność co do stabilności na 90% ale czasami to wystarcza do tego aby system był stabilny.

 

Jakiego memtesta używasz (BIOS czy z płytki, jaka wersja)???

 

Z tego co mi wysyłał ustawienia to płyta na jakiej testował to DFI LP4 Expert i Opteron 148 a expert trochę się różni to zwykłej (nawet inne biosy są). Na XS jest gdzieś nawet informacja jakie parametry dla G.Skilli trzeba zmienić aby było stabilnie. Jak odszukam tego posta to dam znać. Już mam:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=88086

Prześledź ten wątek tam jest kilka kwestii opsianych co do ustawień na expercie i zwykłej D.

Edytowane przez BassMan-SND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupowałem o latarniki tylko od jakiegos innego goscia co do biosu to 623 czyli standard a Memtest to ten z płyty ale w goldzie tez mam problemu mniej wiecej wywala sie po 50% przejrzałem XS i poprobuje te ustawienia co oni proponuja na Ultra - D. Przegladałem tez wyniki u nas na forum i zauważyłem ze Mal i RP sie czesto rużni u mnie np nie chce wogle ruszyc przy Mal 8 i RP 5 od razu piszczy a widzialem ze u wielu przy tych ustawieniach przechodziły testy ale paru tez miało Mal 10 i RP 7 i ja chyba tak mam ale nie ustawiałem recznie tylko auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupowałem o latarniki tylko od jakiegos innego goscia co do biosu to 623 czyli standard a Memtest to ten z płyty ale w goldzie tez mam problemu mniej wiecej wywala sie po 50% przejrzałem XS i poprobuje te ustawienia co oni proponuja na Ultra - D. Przegladałem tez wyniki u nas na forum i zauważyłem ze Mal i RP sie czesto rużni u mnie np nie chce wogle ruszyc przy Mal 8 i RP 5 od razu piszczy a widzialem ze u wielu przy tych ustawieniach przechodziły testy ale paru tez miało Mal 10 i RP 7 i ja chyba tak mam ale nie ustawiałem recznie tylko auto

Pobaw się MAL/RP oraz DDDS/DDS razem w korelacko z TREF czasami można bardzo dużo uzyskać. U mnie np wartość tref 3684 pozwoliła skoczyć wyżej, 4708 oraz 4102 też dobre. U mnie stabilne jest bardzo ustawienie TREF 3684 w połączeniu z ByPassMax=4 oraz TRTW=4. Z innych parametrów spróbuj pobawić MAL i RP naprawdę czasami można zrobić cuda przy właściwej kombinacji.

Tu masz posta do zbiorczych ustawień użytkowników XS kręcących G.Skille może coś dla Siebie wychwycisz:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=89296

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Testów ciag dalszy.Po przeczytaniu tych artykułów na XSsie pozmieniałem troche w ustawieniach i dalej nic sie nie działo zawsze sie wywalało w Memtescie przegladałem dalej XSa w poszukiwaniu innego roziwzania i znalazłem info od tego gosicia ktory na Expercie na 2.41 wyciagnoł z tych pamieci 290 Mhz ze dobrym rozwiazaniem jest wyłaczenie zasilania na jakis czas poczym podpiecie 1 pamieci wygrzanie jej i potem wsadzenie drugiej i testowanie zrobiłem tak dzisiaj i na chwile obecna Memtest Idzie mi na 277 czyli 1Mhz wiecej niz miałem (narazie bedzie wiecej testow ) i przechodzi mi juz 18 raz test Nr 5 (najbardziej grzejacy pamieci) Mam nadzieje ze w koncu uda mi sie je ustabilizowac jak przejdzie 30 testow zmana taktowania o kolejny Mhz

 

Pozdraiwam

 

P.S Napisze co mi sie udało wyciagnać wiecej niz te 276Mhz i ile co przechodzilło

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Testów ciag dalszy.Po przeczytaniu tych artykułów na XSsie pozmieniałem troche w ustawieniach i dalej nic sie nie działo zawsze sie wywalało w Memtescie przegladałem dalej XSa w poszukiwaniu innego roziwzania i znalazłem info od tego gosicia ktory na Expercie na 2.41 wyciagnoł z tych pamieci 290 Mhz ze dobrym rozwiazaniem jest wyłaczenie zasilania na jakis czas poczym podpiecie 1 pamieci wygrzanie jej i potem wsadzenie drugiej i testowanie zrobiłem tak dzisiaj i na chwile obecna Memtest Idzie mi na 277 czyli 1Mhz wiecej niz miałem (narazie bedzie wiecej testow ) i przechodzi mi juz 18 raz test Nr 5 (najbardziej grzejacy pamieci) Mam nadzieje ze w koncu uda mi sie je ustabilizowac jak przejdzie 30 testow zmana taktowania o kolejny Mhz

 

Pozdraiwam

 

P.S Napisze co mi sie udało wyciagnać wiecej niz te 276Mhz i ile co przechodzilło

 

Pozdrawiam

Możeć wrzucić jakiegoś screena jakie w tej chwili masz ustawienia przy 277MHz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie tym razem juz z koncowymi rezultatami.Co sie okazało to nie wina ustawień a jednej z pamieci ze nie chce isc wyżej jak 276. Chciałem dziś wygrzać druga pamieci i sprawdzić jak pujdzie ona sama w singlu (pierwsza szła spokojnie na 285) i co sie okazało ze 277 to max tej pamieci niezaleznie od ustawień na luznych ustawieniach przeszła 30 testoe 5 w Memtescie i sie wysypała na 278 w dualu tak samo a moje wczorajsze ciesznie sie z 277 padło w gruzach ze wzgledu na to ze zgadza sie przeszło wczoraj 34 testy i przełaczyłem na 278 i 278 przeszło 33 i gleba puzniej znowu chciałem sprawdzic 277 tylko przynajmniej 60 testow i co około 43 testu sie wywaliło pamiec w singlu przechodzi 277 nawet i 60 testow ale w dualu jednak musi miec 1Mhz mniej i dlatego moje pamieci zakończyły swoj boj na 276 nie jest to zły wynik ale także nie jest oszałamiajacy.Człowiek od którego kupiłem pamieć nie gwarantował w 100% sprawnosci pamieci na 280 - poniewaz testował tylko w windzie i nie testowął Primem wiec nie moge miec do niego zadnych wyzutów w każdym razie za 720 zł myśle ze lepszych bym nie kupił

 

Pozdrawiam i dziekuje wam za poświęcony czas i uwagi dzieki którym udało mi sie ustabilizować pamieci

 

Jeszcze raz dzieki

 

P.S moje ustawienia podam jutro ze wzgledu na to ze bede chciał jeszcze zaostrzyc timingi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...