Skocz do zawartości
fisher_nh

Co Kupić Pierwsze Na Co Poczekać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sprawa następująca na dzień 10 czerwca będe posiadał 1800 zł maxymalnie 2000 zł ( ale wtedy będę musiał przejść przez pasmo wyrzeczeń smilies/kwasny.gif )

Na dzień 10 sierpnia równierz będe miał 1800 zł

 

W tym momencie zaczyna się droga wyborów i rozważań , mianowicie :

 

Zamierzam kupić monitor lcd oraz mobo+proc+pamięci+k.graf.

 

Tylko pytanie ,co pierwsze kupić:

 

jesłi monitor to zamierzam kupić fujitsu-siemens P19-2 ,ale bardzo chciałbym jakąś 20 panoramiczną tylko nie na matrcy TN, bardzo liczę tutaj na jakieś testy philipsa 200W6CS podobno nowsze modele są na matrycy S-IPS 8ms ,a to byłby super zakup bo jego cena wynosi 1693 zl w sirusie. Z kolei mogę poczekać do sierpnia , wtedy ceny powinny troche spaść bo Samsung ma zamiar wprowadzic nowe matryce TN III.

 

jeśli miałbym kupować teraz mobo+proc+pamięci+k.graf. to też mam dylemat jak wiemy teraz weszła nowa podstawka am2 w lipcu ma wejść conroe pozostaje jeszcze stara podstawka 939 i tutaj zaczynają się schody . O ile wiem jaką chce kupić k.graf ( 7600 GT) to z resztą jest problem . Kupić teraz athlona 3000+ venice s939 + mobo DFi + pamięci za okolo 1200 zł smilies/question.gif czy wybrać coś na am2 , a może poczekać do sierpnia na rozwój sytuacji jak wyjdą lepsze płyty na am2 lub spadną ceny procków s939 i płyt do nich smilies/question.gif

 

Pytanie finalne :

Co pierwsze zrobić ( i jak) kupić monitor czy modernizować kompa smilies/question.gif

 

Przepraszam ,że zawracam Wam głowę ,ale nie potrafię sam tego wszystkiego ogarnąć smilies/sad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się nie śpieszy to poczekaj do sierpnia i wtedy kup wszystko. Co do LCD to uważam, ze nie ma sensu na nich oszczędzać bo jakość idzie w parze z ceną więc model 20 cali za 1700 zł to moim zdaniem nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do tej Belki to faktycznie brak dvi jest duzym minusem matryca Mva ( problem świecących rogów ) pełne 16,7 Mln kolorów uzyskane przy maxymalnym kontraście smużenie większe niż F-S P19-2. Na kupno monitorka moge wydac 2000 max przypominam ,że do sierpnia ceny moga spaść ,ale o tym dlaczego napisałem na samym początku.

 

A odnośnie czekania na wszystko do sierpnia , to nie ma mowy nie wytrzymam :D

Już mnie skręca.

 

Aha a co do 7600 GS to myślałem już wcześniej nad tym i tak właśnie zrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Fisher :)

 

Ja bym teraz kupil jakas fajne lcd 17' to co by zostalo odlozyl i w sierpniu majac okolo 2.5k kupowal conroe i 7600gs od galaxy ;]

Hehe witam kolege :D

 

Ciekawa propozycja tak jeszcze nie myślałem tylko boje się ,że 17 będzie troszke zamała do rozdzielczości 1280 x 1024 ( która staje się standardem w gierkach ) Po za tym 19 lepsza do filmów w listopadzie dojdzie jeszcze X360 albo PS3 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat. więc się podepnę komp będę składał w sierpniu/wrześniu i nie wiem czy czekać na nowsze technologie a zestaw to:

(max 2300zł):

procek: Athlon 64 3000+(s939,Venice,box)

płyta: Dfi nf4 ultra-D

dysk: 80GB(większy mi nie potrzebny) jakiś cichy(proponować)

ram: Narazie Corsair VS 1024MB DDR 400MHz LC3 (lub lepsze wtym przedziale cenowym)

grafa: Sapphire Radeon X1800GTO (256MB, 256-bit, PCI-E)

zasilacz: nie wiem jaki ale by był tani i stabilny (IMG:style_emoticons/default/icon_biggrin3.gif)

set może byc trochę inny ale napewno długo go nie zmienię więc za pół roku pewnie będę chciał wycisnąć z tego co się da. Liczę na to że do tego czasu ceny spadną. Będzie to już po wakacjach przeżytek w który nie ma sensu inwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie to już po wakacjach przeżytek w który nie ma sensu inwestować?

Raczej tak.

Teraz już nie ma sensu kupować s939 skoro jest AM2. Do tego w lipcu wychodzi Conroe więc będzie w czym wybierać.

 

Nie wiem dla czego zawracasz sobie głowe tym 3 miechy przed kupnem :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...