Skocz do zawartości
k4n3

Problem Z 7800gt ?

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam sprzet jak w opisie.

 

najprawdopodobniej mam problem z karta, nie jestem jeszcze pewien. jutro wpadnie kumpel ze swym x600 na pci-e i sprawdzimy czy to wina karty.

 

siedzialem moze z 1h przy kompie, ktory nagle sie zresetowal. po ponowym wlaczeniu, na ekranie tytulowym (info o plycie, biosie etc...) sa same krzaki , dokladnie w tych miejscach gdzie normalnie bylo cos napisane. :)

 

nie jestem ekspertem, ale dojrzalem na plycie palaca sie czerwona diode. sprawdzilem w ksiazeczce i dioda ta opisana jest jako "VGA detected". wiec wszystko wskazuje jak na razie na karte.

 

kilka dni wczesniej zauwazylem rowniez problemy w diablo2 i homm5. w homm5 przy elementach kwadratowych, prostokatnych tj. ikonki rozbudowy zamku dostrzeglem delikatne "rozszerzenie" linii tworzacych ow kwadrat. najczesciej w kier. horyzontalnym. w d2 natomiast, nie jestem pewien, czy to blad gry zwiazany z wyswietlaniem nakladanych tekstur, czy to sygnal nadchodzacej awarii :), w pionie bylo wyraznie widac laczenia tektur. wygladalo to bardzo sztucznie.

 

troszke sie rozpisalem, ale chcialem podac jak najwiecej szczegolow, byc moze istonych lub nie.

nie jestem znawca, dlatego pewnie ktos juz sie z czyms podobnym spotkal i moze mi doradzic.

 

oczywiscie karta byla podkrecana. przez ok. 3 miesiace chodzila na 475/1140. od ok. tygodnia ze wzgedu na zblizajace sie lato, skrecilem ja do 440/1000. czy w serwisie , jesli to wina karty, sa w stanie stwierdzic czy karta byla podkrecana i czy uwzglednia gwarancje ?

 

z gory dziekuje. :)

Edytowane przez k4n3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mogą stwierdzić ze karta była po OC ale tylko wtedy gdy są jakieś slady tego. Np zdeka coś 'spalone'. Otwóż bude i oblookaj dobrze karte. Jeżeli nie masz takich oznak to może Ci wymienią. Spróbuj (chyba, że nie możesz) wejść do trybu awaryjnego i odkręcić karte do standardowych taktowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wejde do trybu awaryjnego, poniewaz po pokazaniu tego jednego screena komp nie odpowiada. karte wyciagelem i nie zauzazylem zadnych sladow spalenia. karta byla ustawiona na 440/1000, ale bede szedl w zaparte ze nic nie podkrecalem jesli powiedza za karta byla krecona. ma ktos doswiadczenie jesli chodzi o serwis w komputroniku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...