Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

(am2) Msi K9n / Neo-f / Ultra / Sli / Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie co do tej plyty glownej jak wchodze w strat->programy-->akcesoria--->rozrywka---->regulecja glosnosci biore opcje wlasciwosci nagrywania i ok to pokazuja mi sie waski od regulacji nagrywania i mam taki problem ze sa tak jakby nie aktywne czyli ze nie moeg ich regulowac tylko stoja po srodku i nic wiecej co moze byc nie tak,prubowalem przeinstalowac sterowniki i to nic nie dalo a potrzebuje to przestawic do team speak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zawiodłem na tej płycie.

Mając A64 3000+ ledwo idzie na HTT 250, raz odpalił, włączyłem SP2004 na kilka minut i już zwieszka.

 

Może ktoś coś doradzi? Mam BIOS 1.4, pamięci TwinMos 512 DDR2 533 MHz CL4 i MSI K9N Neo.

 

Nawet stary Gigabyte K8NS pozwalał mi podkręcić Semprona do 2.6 GHz, a tutaj kicha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podnoszenie vcore poprzez wgranie BIOSu od modelu K9N Platinum dało jakieś rezultaty?

Mnie pamięci nie ograniczają, procesor pewnie też nie. Najwidoczniej płyta bardzo nie lubi się podkręcać, możliwe, że to wina samego BIOSu, który jest niedopracowany i nawet tańszy model płyty MSI ma opcje zwiększania vcore i nawet taktowania pcie.

Dziwi mnie czemu za taką kasę MSI nie raczyło zamontować CoreCell na płycie.

 

Czy miał ktoś kłopoty z montażem taśmy dla dysku i napędu?

Mam dysk pod PATA i na jednej taśmie idzie dysk oraz nagrywarka DVD. Niestety jak podepnę do taśmy oba te komponenty, płyta wykrywa tylko dysk, w dodatku przy bootowaniu BIOSu dostaję komunikat, że S.M.A.R.T status BAD i nic dalej nie idzie. Próbowałem zmienić zworkę na nagrywarce na Slave, dalej to samo. Próbowałem na Master, również to samo.

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną rzecz przy K9N Neo-F.

Jeżeli ustawię HTT na 250 lub więcej, to pewne jest, że za pierwszym razem komp nie wstanie. Odłączam zasilanie i podłączam ponownie, komp startuje i uwaga - jest nowe HTT i wszystkie ustawienia i komp jest stabilny jak skała.

Na razie testuję w SP2004 HTT na 270 i na razie 20 minut i wszystko w porządku.

 

Pamięci ustawiłem na 533 MHz, a SB to CPU na 400 MHz, ale zmienię na więcej jak będzie chodziło OK.

 

Wydaje mi się, że płyta może osiągnąć nawet HTT 300, problemem jest natomiast jakaś niekompatybilność z wprowadzaniem zmian, ponieważ po zwisie już wszystko chodzi w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś dziwnego, przy starcie BIOSu mam 2.4 GHz, wejdzie do Windowsa i w menedżerze urządzeń jest 2.4 GHz, natomiast CPU-Z pokazuje nadal 1.8 GHz - nie dziwne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle mi się udało osiągnąć na razie.

 

Pamięci puściłem na 667 MHz i chulają. Testy SP2004 na 2 godziny i bez zwiechy.

Spróbuję dobić do 2.4 GHz.

Dodam, że podkręcam przez BIOS.

post-143627-1165860868_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, jakbyś znalazł to daj znać, ja szukałem, ale nigdzie tego nie widzę - wchodziłem na global, polską, amerykańską i niemiecką i cisza :)

Zresztą ciężko cokolwiek nawet na forach o płytach na AM2 znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten bios, zaraz zacznę testować - sprawdzę co i jak...

 

Niestety bios nic nie wprowadza nowego... Eh... Nadal max jaki mogę wycisnąć z mojego semprona to 2,7 GHZ ;) Może i coś ten bios poprawia, ale powiem szczerze, że od wersji 1,3 nie zauważyłem żadnej poprawy po wgrywaniu nowych wersji BIOS-u. Wszystko jak chodziło stabilnie tak chodzi nadal. Udało mi się z niej wycisnąć ponad 1 GHZ gratis, dlatego ja z niej jestem jak najbardziej zadowolony. :D

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawil sie dziwny problem; po kilku godzinach pracy znika mi karta muzyczna z systemu (zintegrowany realtek hd). restartuje kompa i juz ok. mam najnowsze stery, bios i dx9c. ktos wie o co chodzi moze ?

 

kiedy chce przetestowac dzwiek w dxdiag wyskakuje cos takiego: Wyniki testów modułu DirectSound: Wystąpił błąd w kroku 3 (DirectSoundCreate): HRESULT = 0x88780078 (Brak sterownika)

Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wgrywajcie tego 1.53Beta3

 

Wgrałem go i system nie chciał się załadować, ani raz nie zaskoczył, musiałem użyć flopa, żeby wgrać stary BIOS.

Odradzam się bawienia nim!

Edytowane przez Tian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...