Skocz do zawartości
szymon-1987

Jaki Zasilacz Do Tego Konfigu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zakupilem GFa 6800Gs Extreme od Palita no i zaczely sie schody bo nie wiem jaka zasilke do tego kupic. Poczatkowo zamierzalem kupic jakiegos chiefteca 400w ale na jakims forum przeczytalem pewną wypowiedz. Oto cytat:

 

"Ostrzeżenie dla kupujących nowe zasilacze specjalnie pod nowe karty a posiadających płyty główne bez gniazda AGP 4 Pin (takie płyty przeważnie zasilają procesor napięciem linii +5V). Podłączenie nowego zasilacza wykonanego zgodnie z normą powyżej ATX v1.1 może spowodować przeciążenie linii +12V bez względu na moc zasilacza. Jak ktoś już wymienił radzę sprawdzić bezpośrednio w biosie w Speedfanie bądź Everestcie (a najlepiej to miernikiem bo wiadomo jak to bywa z programami :)) jakie ma napięcie na tej linii jeżeli w stresie jest powyżej 12.6 to jest źle, jeżeli w iddle to jest bardzo źle. Więc jeśli ktoś ma taką płytę radzę podłączać starszy typ zasilacza (ATX12V v1.0~1), a najlepiej to wymienić płytę na nowszą."

 

No i teraz moje pytanie do specjalistow: To jaki ja mam kupic zasilacz do mojego konfigu?

Jakies sugestie?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Witam

Ostatnio zakupilem GFa 6800Gs Extreme od Palita no i zaczely sie schody bo nie wiem jaka zasilke do tego kupic. Poczatkowo zamierzalem kupic jakiegos chiefteca 400w ale na jakims forum przeczytalem pewną wypowiedz. Oto cytat:

 

"Ostrzeżenie dla kupujących nowe zasilacze specjalnie pod nowe karty a posiadających płyty główne bez gniazda AGP 4 Pin (takie płyty przeważnie zasilają procesor napięciem linii +5V). Podłączenie nowego zasilacza wykonanego zgodnie z normą powyżej ATX v1.1 może spowodować przeciążenie linii +12V bez względu na moc zasilacza. Jak ktoś już wymienił radzę sprawdzić bezpośrednio w biosie w Speedfanie bądź Everestcie (a najlepiej to miernikiem bo wiadomo jak to bywa z programami :)) jakie ma napięcie na tej linii jeżeli w stresie jest powyżej 12.6 to jest źle, jeżeli w iddle to jest bardzo źle. Więc jeśli ktoś ma taką płytę radzę podłączać starszy typ zasilacza (ATX12V v1.0~1), a najlepiej to wymienić płytę na nowszą."

 

No i teraz moje pytanie do specjalistow: To jaki ja mam kupic zasilacz do mojego konfigu?

Jakies sugestie?

Pozdro

 

Spokojnie wytarczy Modecom Feel 350 W za 65-70 zł :D

 

Oczywiście jak masz więcej kaski to mozesz kupic lepszą zasiłkę. Wszystko zależy do jakiej kwoty mialby byc to sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wytarczy Modecom Feel 350 W za 65-70 zł :D

 

Oczywiście jak masz więcej kaski to mozesz kupic lepszą zasiłkę. Wszystko zależy do jakiej kwoty mialby byc to sprzęt.

 

 

Czyli ten Modecom 350W uciągnie 6800GS??? To pewnie go zakupie. :) A moze lepiej kupic cos o wiekszej mocy?? Na zasilke jestem w stanie wylozyc tak ok. 150- 200zl.:)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

A co sądzicie o tym:

http://www.allegro.pl/item106460205_fortro...od_freego_.html

Zasilacz wyglada ok no i troche kasy zostaje w kieszeni :)

POZDRO

testy jakie są pokazywane na ukcji nie są najnowszej młodości

 

konfigi są bardzo przestarzałe

 

zasilacze Fortron są mocne, stare ale

 

do twojego kompa 100% wystarczą

 

zauważ tylko że dostaniesz sprzęt z demobilu (leżak magazynowy) i gwarę 12 MSC.

 

Ja radziłbym ci kupic nową zasiłkę np.

 

Modecom MC 350 W

 

http://bachcomp.pl/index.php?action=item&i...revdisplay=list

 

Lub dołóz kilka zł i kup to

 

http://bachcomp.pl/index.php?action=item&i...revdisplay=list

 

Naprawdę dobra zasiłka.

 

Zasilacze to nówiki i pewna gwara 24 MSC.

 

Pozdro. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy jakie są pokazywane na ukcji nie są najnowszej młodości

 

zauważ tylko że dostaniesz sprzęt z demobilu (leżak magazynowy) i gwarę 12 MSC.

 

Ja radziłbym ci kupic nową zasiłkę np.

 

Modecom MC 350 W

 

http://bachcomp.pl/index.php?action=item&i...revdisplay=list

 

Zasilacze to nówiki i pewna gwara 24 MSC.

No ja wole miec 12miechow gwary i porzadnego fortrona niz takiego modecoma co niczym sie nie wyroznia a takie modecomy zeby pociagly naprawde mocne konfigi to trzeba je selekcjonować a fortrony robią to z palcem w du.pie mowimy o mocnych konfigach typu 2x7900gt dwa jajca itd przy czyms takim to taki modecom dlugo nie pozyje natomiast forton to inna sprawa sam mam fortrona 300wat i ciągnie tak że nie moge narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...