Skocz do zawartości
raist007

Barracuda IV -problem

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjasnij mi wiec czym wg Ciebie jest grzebien z glowicami poruszany?

Jesli znasz sposob dzialanie np. woltomierza z ruchoma cewka jako  

ustrojem pomiarowym to nie powinno Ci to wyjasnienie sprawic problemu.

Fakt, swoich Basiek nie otwieralem i nie wiem czy w nich siedzi silnik

krokowy czy serwomechanizm czy elektromagnes. A Ty musiales te  

swoja otwierac;))) aby sie przekonac? Zylaby do tej pory.:wink:  

Pozdrawiam

Sam sobie odpowiedziałeś - ruchoma cewka w polu magnetycznym, jak w ustroju pomiarowym :). Silniki krokowe do napędu głowic obecnie używane są chyba jedynie we flopach, no i może w jakichś starych przedpotopowych dyskach (ma ktoś jeszcze takie :?:).

Swojej baraki 80 nie otwierałem, nawet nie była nigdy z kompa wyjmowana i padała sama z siebie (badsektory). Z ciekawości natomiast dobierałem się do każdego padniętego dysku z którym nic nie można było już zrobić... Największą tandetą wykonania charakteryzowały się seagate serii u4 (plastikowe ramie z głowicami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon XP 2000+@2300+ (12,5x148=1850MHz), KT3 Ultra MS-6380E, GF4 Ti 4200 64MB 250/500@325/610, 512DDR Elixir CL 2 HCLK wszystkie timingi na max

Kurde jak widze jak niektorym udaje sie podkrecic kompa to mnie szlak trafia. Ja po kilkunastu nieudanych probach dalem sobie spokoj. Magistarli nie udalo mi sie podniesc nawet do 140 MHz. Chyba tylko do 137 czy 136. Pondioslem napiecia na procu i ramie, zwiekszylem timeing'i na ramie i nic. System wstaje ale np 3dmark sie wysupuje itp. Co poczac ??? Moze wina lezy po stronie pamieci jedna mam Kingston na kosciach Samsunga a druga Kingston marki Kingston ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...