Skocz do zawartości
xray007

Samsung Sp 250 Gb Czy Seagate? Zywotnosc

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie jestem przy zakupie nowego dysku i zastanawiam sie nad Samsungiem SP 250 GB lub Seagate 250 GB z 8 MB. Ktory bedzie dluzej "zyl"? ;-)

Ponoc najnowsze Seagate sa bardzo glosne czy ten model jest taki rowniez?

 

 

Prosze o mozliwie szybka odp.

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory bedzie dluzej "zyl"? icon_wink.gif

Tego nikt Ci nie powie. Wszystko zalezy od modelu, sposobie urzytkowania i innych szczegolow...

 

Ja bym obstawial za Samsungiem, ktory jak mowilas jest cichszy...

Ale wybor miedzy tymi dwoma dyskami moze, tez byc wylacznie kwestia upodoban, bo za wiele sie nie roznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem przy zakupie nowego dysku i zastanawiam sie nad Samsungiem SP 250 GB lub Seagate 250 GB z 8 MB. Ktory bedzie dluzej "zyl"? ;-)

Ponoc najnowsze Seagate sa bardzo glosne czy ten model jest taki rowniez?

Prosze o mozliwie szybka odp.

POZDRAWIAM

Jak już wyżej napisano nikt ci tego nie powie, teoretycznie seagate powinien "żyć" dłużej bo producent daje dłuższą gwarancje (5lat)

Nie maiełm nigdy Śmamsunga ale co do głośności to Seagate'a sobie chwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Maxtora i sobie chwalę bo ma duże transfery, jest cichy, nie trzęsie sie i jest chłodny...

 

Miałem 2 Seagate'y -> teraz leżą na półce. Moim zdaniem były głośne i grzały się bardziej niż mój obecny Maxtor.

 

Z tych 2 polecę samsunga, bo mam go w 2 kompie i chodzi przyzwoicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Co Wy ludzie gadacie!

 

Brać tylko Seagate'a z serii 7200.9! Cichy (swojego wogóle nie słysze), bardzo szybki (SATAII ale u mnie chodzi na SATA I i też mam piękne transfery) i co najważniejsze - myśle że dłużej pożyje niż ten Samsung. Niechce zapeszać (odpukać w niemalowane) ale mój drugi dysk (Seagate 20GB, staruszek 6 lat ma :lol2: ) żyje do dziś, ma sie świetnie i gdzie porównanie do takich WD które po 2 latach chodzą jak traktory.

 

Seagate is the best! Only Seagate!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

KiMR, tak przy okazji sie ciebie spytam bo widze ze masz w podpisie tego Seagate z prostopadłym zapisem.

 

O co z tym biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 6 cze 2006, 20:38' post='2169069']

KiMR, tak przy okazji sie ciebie spytam bo widze ze masz w podpisie tego Seagate z prostopadłym zapisem.

 

O co z tym biega?

W dyskach wykorzystujących zapis prostopadły namagnetyzowane cząstki układane są pionowo, prostopadle do powierzchni talerza. Umożliwia to uzyskanie znacznie wyższej gęstości zapisu niż w tradycyjnych dyskach z zapisem równoległym, gdzie cząstki umieszczone są dłuższymi bokami jedna obok drugiej. Zapis prostopadły wymaga większej precyzji niż równoległy, w tym zmniejszenia odległości głowicy odczytująco-zapisującej od nośnika. Podniesienie gęstości zapisu wpływa na dwa czynniki zwiększające wydajność dysku twardego: szybkość pozycjonowania głowicy oraz prędkość transferu danych. Zapis równoległy także poprawia niezawodność. (niby)

 

Masz tu fajną animacje o działaniu zapisu prostopadłego. http://www.hitachigst.com/hdd/research/rec...rAnimation.html

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

zgadzam się z przedmówcami

 

Samsungi są najcichsze

 

Seagaty wydajne choć troszke głośniejsze

 

WD i Maxtory szybkie ale slychać jak głowica pracuje

 

Generalnie najnowsze dyski są dość dobre. Co nie kupisz to powinno nie być źle. A zepsuć się może każdy.

 

Wiadomo made in China :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

wg mnie jesli kupowac to jedynie samsung 250 Gb SP :)

 

mialem juz kilka dyskow segate i byly dosc glosne <_< teraz tez mam segate i mysle o jakims samsungu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad tym samym, waham się między Samsungiem 250 a takim Seagate - ale na ATA.

Słyszałem, że też jest wersja Seagate z 16MB cache, za ok. 20zł więcej

Co tu wybrać, może jakieś merytoryczne porównanie, dodatkowe opinie użytkowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa seagate ATA 200gb i 120gb i do tej pory bylem z nich zadowolony. Czasem sie udzielaly i bylo je slychac poza obudowa. Teraz kupilem dwa dyski samsunga po promocyjnej cenie (250gb sata II po 219zl za szt.) wrzucilem je do srodka i teraz mam wrazenie ze glosniej chodzi mi chlodzenie. Dlaczego? Dyski (Seagate sa na zewnatrz, Samsungow nie slysze i na pierwszy plan weszlo chlodzienie od grafy i procka).

 

Polecam Samsungi za ich zuzycie energii, cisze i wydajnosc.

Polecam Seagate za ich wydajnosc i mega dluga gwaracja

 

Tam jak przedmowcy, twierdze ze dysk moze sie wysypac w kazdej chwili, wszystko zalezy od tego jak jest eksploatowany.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zywotnoscia dysku moze byc roznie.

 

a co do ciszy: tylko samsung

Samsing cichy :-P . Chyba z Segate Barracuda 7200.7 stycznosci nie miales amapi3d. Teraz mam 7200.9 i jest glosniejszy od 7!!, roznica w szybkosci zadna. Stara 7 spadla mi plasko z 5cm na biurko, i kaplica :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...