Skocz do zawartości
Kamilek_2006

Sempron 3400+ Socket 754

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tak jak w temacie, noszę się z zamiarem kupna laptopa Acer 3024 WLMi i mam pytanie, czy będzie do niego pasował procesor Sempron 3400+ (np.: http://allegro.pl/item109046749_amd_sempro...1_tys_kom.html).

 

Karta graficzna w tym laptopie - ATI Radeon X700 w zupełności mi wystarczy do nowszych gier.

 

Chcę zakupić tego laptopa i zmienić w nim procesor na Semprona 3400+ i władować 2 kości RAM po 1GB każda (będzie 2GB).

 

Gdzieś wyczytałem, iż ten laptop ma socket 754, więc wydaje mi się, iż ten procesor powinien pasować do lapa 3024.

 

A więc proszę o odpowiedź, czy takie coś zadziała, i czy będzie możliwe zrobienie "drut moda" w tym modelu laptopa.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak jak w temacie, noszę się z zamiarem kupna laptopa Acer 3024 WLMi i mam pytanie, czy będzie do niego pasował procesor Sempron 3400+ (np.: http://allegro.pl/item109046749_amd_sempro...1_tys_kom.html).

 

Karta graficzna w tym laptopie - ATI Radeon X700 w zupełności mi wystarczy do nowszych gier.

 

Chcę zakupić tego laptopa i zmienić w nim procesor na Semprona 3400+ i władować 2 kości RAM po 1GB każda (będzie 2GB).

 

Gdzieś wyczytałem, iż ten laptop ma socket 754, więc wydaje mi się, iż ten procesor powinien pasować do lapa 3024.

 

A więc proszę o odpowiedź, czy takie coś zadziała, i czy będzie możliwe zrobienie "drut moda" w tym modelu laptopa.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Nie bedzie dzialac z sempronem 3400. Powod - 3024 pracuje z procesorami mobilnymi ( 25W ). poza tym nie obsługuje sempronów 64 bitowych. Chcesz szybszego semprona to kup 3025 ( sempron 3300 ) a jak chcesz 64 bity to kup 5024 ( turion 1,8GHz). Laptop to nie stacjonarka i bios nie obsluguje wszystkich procesorów ktore maja taka sama podstawke tylko te o ktorych pomysli producent. A jesli chodzi o jakies drut mody to nie slyszalem i mysle ze bylby problem z utrzymaniem temperatury w ryzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki za podpowiedź, czyli będę się chyba trzymał z zamiarem zakupu Acer'a Aspire 3025 WLMi...

 

Słyszałem, że na Chipsetach ATI można robić "drut'a", a z tego co wiem to modele z serii 302X mają właśnie ten chipset. No tylko tak jak wspomniałeś ;) Byłby problem z odprowadzeniem temperatury, naczytałem się dużo o ich temperaturach i naprawdę są wysokie :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie dzialac z sempronem 3400. Powod - 3024 pracuje z procesorami mobilnymi ( 25W ). poza tym nie obsługuje sempronów 64 bitowych. Chcesz szybszego semprona to kup 3025 ( sempron 3300 ) a jak chcesz 64 bity to kup 5024 ( turion 1,8GHz). Laptop to nie stacjonarka i bios nie obsluguje wszystkich procesorów ktore maja taka sama podstawke tylko te o ktorych pomysli producent. A jesli chodzi o jakies drut mody to nie slyszalem i mysle ze bylby problem z utrzymaniem temperatury w ryzach.

 

tu akurat sie nie zgodze:)

 

seria 3020 to to samo co 5020 :) tylko proce inne, MOBO jest to samo ;] B) :-P

pisalem nawet do acera i mowili ze procki TURION 64bit smigaja na serii 3020 pod warunkiiem posiadania biosu 1.20 :)

 

zobacz na FTP acera ze drivery itp do serii 3020 i 5020 sa w jednym katalogu:)

 

Prawda ze nie pojdzie inny niz proc mobilny... chociaz kto wie?:)

mozliwe ze pojdzie ale bedzie sie nielmilosiernie grzal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doctor_25 - próbowałeś w tym laptopie DrutMod'a?

 

Czy drut mod jest skuteczny w tym laptopie? Bo ja już sam nie wiem, czy da się go zrobić, czy nie...

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź, tylko kogoś, kto próbował drut mod'a na tym laptopie, lub próbował podkręcić procek i jakie tego były skutki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doctor_25 - próbowałeś w tym laptopie DrutMod'a?

 

Czy drut mod jest skuteczny w tym laptopie? Bo ja już sam nie wiem, czy da się go zrobić, czy nie...

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź, tylko kogoś, kto próbował drut mod'a na tym laptopie, lub próbował podkręcić procek i jakie tego były skutki ;)

nie probowalem:) nawet nie wiem jak:)

znajdz mi opis to sproboje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, o to fotka jak połączyć piny na podstawce od procesora.

 

Do tego celu można użyć 5mm drucika od taśmy komputerowej (takiej do dysku, stacji dyskietek itd).

 

Dołączona grafika

 

 

Na podstawce są oznaczenia.

 

Drut ma być wsadzony pomiędzy 15 a 16 pin w rzędzie "C"

 

Gdzieś na http://overclockers.com/ był dokładny opis krok po kroku jak sie robi drut mod'a w Toshibie, ale w Acer'ach też ludzie robią, bo drucik i tak w te samo miejsce się wkłada.

 

Potem na ten drut zakładasz procesor, skręcasz lapka i moc procesora powinna się zwiększyć o 33%

 

Pozdro

Edytowane przez Kamilek_2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, o to fotka jak połączyć piny na podstawce od procesora.

 

Do tego celu można użyć 5mm drucika od taśmy komputerowej (takiej do dysku, stacji dyskietek itd).

 

Dołączona grafika

 

Na podstawce są oznaczenia.

 

Drut ma być wsadzony pomiędzy 15 a 16 pin w rzędzie "C"

 

Gdzieś na http://overclockers.com/ był dokładny opis krok po kroku jak sie robi drut mod'a w Toshibie, ale w Acer'ach też ludzie robią, bo drucik i tak w te samo miejsce się wkłada.

 

Potem na ten drut zakładasz procesor, skręcasz lapka i moc procesora powinna się zwiększyć o 33%

 

Pozdro

 

ale co to daje?? mnoznik odblokowuje? zwieksza tylko?? czy FSB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że FSB wymusza na 533MHz, czy coś jeszcze to nie wiem

Nie, no załamka. Ty chyba nie wiesz co chcesz zrobić. Chipset to nie to samo co podstawka. Dałeś zdjęcie nie od podstawki 754 tylko tej pod procesory intela. Drut mod może i działa na chipsecie ATI ale nie na podstawce AMD.

 

A co do Wypowiedzi doktorka

tu akurat sie nie zgodze:)

 

seria 3020 to to samo co 5020 (IMG:style_emoticons/default/icon_smile3.gif) tylko proce inne, MOBO jest to samo ;] (IMG:style_emoticons/default/cool.gif) (IMG:style_emoticons/default/icon_razz2.gif)

pisalem nawet do acera i mowili ze procki TURION 64bit smigaja na serii 3020 pod warunkiiem posiadania biosu 1.20 (IMG:style_emoticons/default/icon_smile3.gif)

 

zobacz na FTP acera ze drivery itp do serii 3020 i 5020 sa w jednym katalogu:)

 

Prawda ze nie pojdzie inny niz proc mobilny... chociaz kto wie?(IMG:style_emoticons/default/icon_smile3.gif)

mozliwe ze pojdzie ale bedzie sie nielmilosiernie grzal:)

To nie pisałem że mobo nie działa z procesorami 64 bitowymi bo w tej sprawie to już dawno pisałem do serwisu i wiem że turion zadziała. Napisałem że nie działa z 64-bit sempronami. Wiec odpowiadając na pytanie z tematu, KOMP NIE ZADZIAŁA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że FSB wymusza na 533MHz, czy coś jeszcze to nie wiem

stary dobrze ze tego nie testowalem, widze znasz sie na sprzecie ze hoho :)

 

A co do Wypowiedzi doktorka

To nie pisałem że mobo nie działa z procesorami 64 bitowymi bo w tej sprawie to już dawno pisałem do serwisu i wiem że turion zadziała. Napisałem że nie działa z 64-bit sempronami. Wiec odpowiadając na pytanie z tematu, KOMP NIE ZADZIAŁA

oki tego nie sprawdzalem:) ale moze kwestia biosu?

 

pozatym chyba nie bedzie sempronow64 na socket 754 wiec nie beda dzialac ;)

 

dobrze ze taki turion pojdzie:D : http://www.techpowerup.com/cpudb/details.php?id=135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary dobrze ze tego nie testowalem, widze znasz sie na sprzecie ze hoho :)

oki tego nie sprawdzalem:) ale moze kwestia biosu?

 

pozatym chyba nie bedzie sempronow64 na socket 754 wiec nie beda dzialac ;)

 

dobrze ze taki turion pojdzie:D : http://www.techpowerup.com/cpudb/details.php?id=135

Ja nie zamierzam wymieniac swojego turiona. Szkoda zabawy. Moze ma nizszy pobor mocy, ale po obnizeniu napiec na swoim, nie odczuwam juz takiej potrzeby. Szkoda kasy. Laptop i tak sie bedzie grzal. Tam sa wszystkie grzejace sie podzespoly ulokowane obok siebie :(

Lepiej sprzedaj, co masz i kup lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...