Skocz do zawartości
cinucha1

Logitech Driving Force Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Kierownicę podłączamy pod wejście USB, co zapewnia wspaniałą jakość jej pracy.

Nie jestem pewny ale skoro coś takiego jest napisane to może jest ten kabel w zestawie.

 

Jeśli chodzi o 900 stopni w tej kierownicy to chyba niewiele gier ma możliwość skorzystania z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wiesz, kierownica dziala zarowno na PS2 jak i na PC (jedyne co musisz zrobic to sciagnac sterowniki w wersji 4,60 i je zainstalowac ). Co sie tyczy gier i obslugi 900 stopni ( pomijajac fakt ,ze taki zakres powinienes stosowac tylko w przypadku aut "seryjnych" , bowiem one dysponuja podobnym obrotem kierownicy, ale nic na sile ;) ), mozesz uzyc dowolnego zakresu - od 0 do 900 stopni w kazdej grze ktora obsluguje kierownice Logitecha. Nie wszystkie gry umozliwiaja takowa regulacje z jej poziomu i wtedy mozesz skorzystac z ustawien jakie oferuje Ci sterownik. Kierownica ma ponadto mechanizm, ktory umozliwia blokade kierownicy w zakresie 200 stopni "na sztywno" (jest to blokada realizowana przez specjalna zapadke), a w pozostalym zakresie, blokada jej dzialania jest realizowana poprzez silny Force Feedback .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pamiętaj, że takiej kierownicy nie kupuje się raczej po to, żeby w NFSy grać :wink: Tylko w symulatory, jak np. Live for Speed (<--- to najbardziej polecam), RBR, GT Legends itp. Chociaż jak ktoś się upsze... Ale ja nawet na swoim Logitechu Wingman FF GP z tylko 180 stopniami obrotu nie czerpię żadnej przyjemności z gry w NFS, ta gra jest stworzona pod klawiaturę po prostu :wink: Sorry za lekki OT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tą kierę? Dużo gier na PC obsługuje 900 stopni?

mam i obsługuje wszystkie które przedmówcy wymienili, na 900 gra się bardzo fajnie w live for speed, w innych grach trzeba zmiejszyć

 

a w pozostalym zakresie, blokada jej dzialania jest realizowana poprzez silny Force Feedback .

wcale nie jest silny (zdecydowanie za słaby), przy przekraczaniu ustawionego zakresu jest wyczuwalne poluzowanie siły pochodzącej z gry i włączenie siły ograniczającej skręt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kierka zamowiona :lol2: . teraz to bedzie inna jazda... gt legends, lfs... trzeba bedzie odkurzyc ryszarda b, w ktorego na klawiaturze praktycznie grac sie nie dalo :wink: . dzieki wszystim za riposty. faktycznie dziwne, ze producent oficjalnie nie informuje, ze kiera dziala takze z PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja Cię muszę trochę zmartwić, bo na początku naprawdopodobniej w RBR będzie Ci szło sporo trudniej niż na klawiaturze (przynajmniej tak było w moim przypadku) :razz: . Dopiero po tygodniach treningu można wykorzystać potencjał kierownicy :wink: No i wiadomo, frajda znacznie większa...

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiera dotarla :) . jest tylko jeden problem: nie dziala force feedback :mur: . w opcjach niby jest wszedzie wlaczony ale moze cos przeoczylem :unsure: . pomocy :mur:

Może zasilacz podłącz ;) a tak na serio to nie wiem co masz zrypane ja chyba nie miałem takich problemów. Nie działa w grze czy też w sterownikach jak np. wciśnie sie jakiś przycisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zasilacz podłącz ;) a tak na serio to nie wiem co masz zrypane ja chyba nie miałem takich problemów. Nie działa w grze czy też w sterownikach jak np. wciśnie sie jakiś przycisk?

kiera ogolnie dziala. zasilacz jest podlaczony i wtedy trzeba sie nakrecic :) , ale nie ma drgan itp... czy np w gt legends lub lfs na tej kierze powienien byc FF? bo w sumie na liscie gier producenta ich nie ma :-| ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiera ogolnie dziala. zasilacz jest podlaczony i wtedy trzeba sie nakrecic :) , ale nie ma drgan itp... czy np w gt legends lub lfs na tej kierze powienien byc FF? bo w sumie na liscie gier producenta ich nie ma :-| ...

AFAIK (chociaż niewiele IK :lol: ) aby FF działało, muszą być zainstalowane sterowniki do przejściówki.

 

Więcej informacji możesz znaleźć na forach pod tymi adresami:

http://racing-forum.pulse.pdi.net/index.php

http://prs.simracing.pl/forum/calendar.php...day=2&year=2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy kiera w oknie głownym kontrolerów gier jest wykrywana prawidłowo jako 'Logitech Driving Force Pro USB' i czy po wciśnięciu jakiegos przycisku na kierze jest próbny test siły.

Edytowane przez skorpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy kiera w oknie głownym kontrolerów gier jest wykrywana prawidłowo jako 'Logitech Driving Force Pro USB' i czy po wciśnięciu jakiegos przycisku na kierze jest próbny test siły.

teraz kiera w ogole nie dziala. pliki potrzebne do instalacji wrzucalem na pulpit i bezmyslnie je skasowalem. teraz po kolejnych probach instalacji nie wykrywa kiery. urzadzenie niby dziala poprawnie, ale jest to Logitech Driving Force USB bez pro i po odpalenia profilera wyskakuje info, ze niby kiera nie jest podlaczona :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. ja miałem podobna sytuacje po formacie. Musiały pozostać jakieś śmieci lub to autowykrycie systemu w każdym razie wykryło mi ja jako Driving Force (niebieska) z opcja 'calibrate' czy coś w tym rodzaju.

Po zainstalowaniu strów juz jest dobrze. Jeżeli to taki komunikat http://img209.imageshack.us/my.php?image=profiler6ra.jpg to albo kiera ma jakieś problemy z działaniem albo system nie poprawnie wykrywa przez np. złe stery itd.

Edytowane przez skorpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dokladnie ten komunikat. na szczescie kiere udalo sie zainstalowac. wszystko dziala, FF jest super! denerwuje mnie tylko to, ze aby jechac prosto kiera musi byc minimalnie w lewo :mad: . jak to skorygowac? kalibracje robilem kilka razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przekreć ją w prawo i w lewo do oporu(tez mam to zazwyczaj, raz wystarczy na cała gre).

a jesli pociagniesz krotko w lewo i pozniej w prawo to gdy sie centruje nie zostaje nieco skrecona w lewo? u mnie zostaje :-| . tak jakby to byla wina mechanizmu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...