Skocz do zawartości
mccarthy

Motorolla Surfboard 5100i Sieć Domowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam modem Motorola Surfboard 5100i (internet kablówka). Do niego przyłączony jest jeden komputer. Poprzez kabel RJ-45 łączę go z drugim komputerem. W obu wyłączyłem firewall'e. Komputery nie widzą siebie nawzajem. Na tym drugim pisze, że ograniczenie lub brak łączności.

 

Pozdrawiam :)

 

Zapomniałem dodać, że drugi pc jest przyłączony do modemu (ethernet).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam modem Motorola Surfboard 5100i (internet kablówka). Do niego przyłączony jest jeden komputer. Poprzez kabel RJ-45 łączę go z drugim komputerem. W obu wyłączyłem firewall'e. Komputery nie widzą siebie nawzajem. Na tym drugim pisze, że ograniczenie lub brak łączności.

 

Pozdrawiam :)

 

Zapomniałem dodać, że drugi pc jest przyłączony do modemu (ethernet).

a włączyłeś udostępnianie połączenia?

udostępniasz to połączenie z motorolką (dostajesz na nim przydzielone jakieś ip), jak udostępnisz, powinieneś dostać na te drugiej sieciówce ip 192.168.0.1

na drugim kompie ustawiasz na sieciówce sobie ip 192.168.0.2, maska 255.255.255.0, a bramę wpisujesz 192.168.0.1

dns'y zostaw automatyczne. czasami, powtarzam czasami zdarza się (jak np. u mnie) że będziesz musiał na tym drugim kompie wpisać dns'y z tego pierwszego. sprawdzasz tamto połączenie z motorolką, tam będą wypisane dns'y (przynajmniej 2). wpisz je na tym drugim kompie. koniecznie 2 bo potem nie działają wszystkie strony. jest to sytuacja ekstremalna z tymi dns'ami. nie powinna się zdarzyć. ale wolę napisać żebyś wiedział w razie czego.

 

yyy. zaraz. jak to drugi jest podłączony do modemu??

ma być podłączony tylko jeden. opisz dokładniej.

Edytowane przez VoyTECH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam modem Motorola Surfboard 5100i (internet kablówka). Do niego przyłączony jest jeden komputer. Poprzez kabel RJ-45 łączę go z drugim komputerem. W obu wyłączyłem firewall'e. Komputery nie widzą siebie nawzajem. Na tym drugim pisze, że ograniczenie lub brak łączności.

 

Pozdrawiam :)

 

Zapomniałem dodać, że drugi pc jest przyłączony do modemu (ethernet).

Rozumiem, że modem ma dwa gnizada USB i RJ-45. Jedengo kompa masz podłączonego przez USB, a drugiego próbujesz podpiąć poprzez RJ-45 ???

 

Napisz jaka to kablówka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kabel rj-45 bezpośrednio do karty sieciowej zamiast do modemu. Nie praktyczne to bardzo ale internet działa.

Kiedy natomiast próbuję podłączyć bezpośrednio rj 45 do wejścia ethernet w modemie net nie działa. Adres ip mam przydzielany dynamicznie. Czy w takim razie ma sens rezpisywanie tej konfiguracji ip?

Edytowane przez mccarthy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas nie rozumiem, jak to masz polaczone. Jakis rysunek?

1. Komputer stacjonarny podłączony przez usb z modemem motorolla.

2. Laptop podłączony poprez kabel rj 45 z modemem motorolla (ethernet)

3. Adres ip mam przydzielany automatycznie.

Edytowane przez mccarthy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie z modemem laczysz sie kablem prostym, a do polaczenia komp-laptop potrzebny jest krosowany.

 

Patrzac po Twoich poprzednich postach w tym temacie odnosze wrazenie, ze modem ma jedno wyjscie na zewnatrz, z dwoma gniazdkami: USB i RJ45. Co w praktyce oznacza, ze do obu gniazd na raz podlaczyc sie nie da tak, zeby wszystko dzialalo.

 

Jest jakis konkretny powod, dla ktorego chcesz byc polaczony laptopem bezposrednio z modemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...