Skocz do zawartości
Gość

Dwa Routery W Sieci Lan

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

 

Problem polega na tym że kompuery w pięte w router niebieski (ASMAX_) nie widzą się z komputerami wpiętymi w router zółty (D-Link)

 

Adres pierwszego routtera to 10.0.0.1

Adres drugiego to 192.168.10.1

Maska podsieci to 255.255.255.0 ( w obu urządzeniach)

 

Nie bardzo wiem jak uporać się z tym problemem, zrobić przekierowanie portów jakiś tunel, nie wiem jak sie za to zabrać.

post-14378-1150322507_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego polaczyles port WAN z portem LAN? WAN jest tylko do neta, nie podlacza sie do niego innego routera czy kompa :blink: Polacz routery dwoma portami LAN i bedzie chodzic, jesli zabraklo Ci takowych portow to doloz Switcha. Druga sprawa, zmien klasy IP na takie same, masz jednego dostawce internetu wiec kazdy komp moze byc w tej samej klasie, wrzuc kazdemu po 192.168.0.X, na drugim routerze wylacz serwer DHCP i NAT, w takiej konfiguracji drugi router spelnia wlasciwie role tylko Switcha, nic wiecej, on neta nie dzieli. Po problemie.

Edytowane przez Lukiqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego polaczyles port WAN z portem LAN?

Jak przez Lan ? jak podłącze przez Lan, neta na drugim routerze nie ma, a jak do WAN jest.

 

WAN jest tylko do neta

No własnie, więc Net-a z pierwszego routera podłączyłm do WAN

 

Polacz routery dwoma portami LAN i bedzie chodzic

Nie chodzi

jesli zabraklo Ci takowych portow to doloz Switcha.

Głownie chodziło mi o Acces Point który jest wbudowany w drugi router

 

 

Druga sprawa, zmien klasy IP na takie same, masz jednego dostawce internetu wiec kazdy komp moze byc w tej samej klasie, wrzuc kazdemu po 192.168.0.X,

router konfiguruje poprze wpisanie adresu urządzenia np. 192.168.0.x jak dam takie same to nie bedzie wiedział z którym się łączyć.

 

na drugim routerze wylacz serwer DHCP i NAT, w takiej konfiguracji drugi router spelnia wlasciwie role tylko Switcha, nic wiecej, on neta nie dzieli. Po problemie

O to mi chodzi

Edytowane przez LAPIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce rozwiązać u siebie w podobny sposób. Mam router Roboticsa i będe kupował jakeigoś Acces Pointa. Czy wystraczy że AP podłącze kablem sieciowym do Tamtego routera z którego jest internet? Czy będzie musiałjeszcze konfugurować tego AP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce rozwiązać u siebie w podobny sposób. Mam router Roboticsa i będe kupował jakeigoś Acces Pointa. Czy wystraczy że AP podłącze kablem sieciowym do Tamtego routera z którego jest internet? Czy będzie musiałjeszcze konfugurować tego AP?

 

Jak ja podłączyłem tak jak na rysunku wyżej Internet działa bez prolemu ale mam problem z sicia bo komputery sie nie widzą. Jeżeli chodzi o router bedziesz musiał ustawić rodzaj połączenia i syfrowanie siecie (jak chcesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...