Skocz do zawartości
endziork

Agp Vs Pci-e ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam : ASUS a8v deluxe, A64 3000+ @2,5 Ghz ~4000+ , 2GB DDR, GF 6800 Winfast modowalny na 16/5 i 400/820 Taktowania.

 

Chcialbym wymienic grafike, ale nie wiem czy pakowac sie w AGP. Myslicie, ze zakup 7800GS czy X850XT PE da mi duza roznice grania ? Zalezy mi na fulll detalach :)

 

Zostawac na AGP czy przechodzic na PCI - E ? :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo ten twoj asusi nie posiada slotu pcie wic raczej bez wymany plyty by sie nie obeszło przy przesiadce na pcie, a tak swoja droga to wg. mnie nie opłaca sie wymienac 6800 bo ta karta jest jeszcze bardzo dobra a wzros wydajnosci po przesiadce na którąś z tych kart nie bedze sie przekaładał na cene :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Lepiej przesiąść się na PCI-E bo jest to bardziej przyszłościowe złącze, karty na AGP powoli odchodzą do lamusa, pozatym karty na PCI-E są tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie chcesz już teraz robić upgrade i wymieniać kartę na PCIEx to lepiej dozłożyć do DFI NF4 i zależnie od funduszy jakiś morderca na PCIEx. Mimo wszystko ja bym się zastanowił nad tak poważnym upgradem w tym momencie, powoli popularyzuje się AM2, na horyzoncie widać conroe. Może warto poczekać na tym sprzęcie który masz aktualnie, poodkładać kaski i zrobić całościową wymianę na AM2 lun Conroe DDR2 i PCIEx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :

 

Jaka jest obecnie najwydajniejsza karta na AGP ?

Gainward BLISS 7800GS Silent 512MB GS+ W PL chyba nie dostepny, dostepna natomiast jest odmiana bez + (ma o 4ps i1vs mniej niz wersja z +)

W tym topiku możesz zapoznać się z wydajnościa zwyklych GS-ów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Nie wiem czy ta twoje plyta ma socket 939 czy 754... jezeli ten drugi to asrock dual sata II odpada, bo jest pod 939.

 

Nie pchaj sie juz w agp, jezeli masz kase przesiasc sie na pcie to zrob to - tymbardziej jak masz socket 939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sprzedaj mobo, grafe

 

jesi nie bedziesz mial za duzo kasy to kupisz ASRocka Duala939-SATA2 i gf 7600 gs@gt

 

jak skubniesz wiecej to mozesz kupic tez ASRocka Duala939-SATA2 i jakiegos x1800xl/gf 7900gt

 

gdy nie uda Ci sie sprzedac grafy to bedziesz gral jeszcze troche na niej, a pozniej kupisz jakas lepsza grafe

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Jestem za propozycją DarkArrowa, w tej sytuacji jest chyba najabardziej przemyślana, chciałem ci tylko przypomnieć żebyć przy kupnie grafy nie zapomniał o Radku X1800GTO, poczytaj sobie o niej w topicu o tej karcie, przeczytaj szczególnie od 5-6 strony, bo to naprawde świetna karta, możesz o niej pomyśleć jak wyrwiesz troche więcej kasy

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...