Skocz do zawartości
Grimlock

U.s. Robotics Maxg Wireless Range Extender

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega zlecił mi zrobienie u niego sieci bezprzewodowej. Sieć oparłem o router U.S. Robotics 9108, z uwagi na to, że jest to dom trzypiętrowy, a końcówka telefoniczna jest w piwnicy wymieniłem standardową antenę 2dBi na 7dBi produkcji Linksysa - antena dookólna o długości około 40 cm. Zasięg poprawił się ale nieznacznie. Niestety żel beton jest sporą przeszkodą.

 

Zmieniłem umiejscowienie routera na miejsce pod schodami u wejścia do piwnicy niestety niewiele to pomogło. Wnioskuję, że nadajnik routera jest po prostu za słaby. Jeśli jest zaprojektowany do anten 2dBi ewentualnie 5dBi - bo takie znalazłem produkcji U.S. Robotics'a. Niestety anteny tego producenta w Polsce nie są dostępne, a główny dystrybutor nie zamierza ich sprowadzać bo mu to się nie opłaci. Więc zamiast 70 zł musiałem wydać 180 na antenę Linksys'a.

 

Ze względu na marne efekty postanowiłem skorzystać z pomocy U.S. Robotics MAXg Wireless Range Extender.

Czy ktoś korzystał z tego urządzenia i czy jest ono skuteczne :?:

Koszty nie grają roli.

 

Najprawdopodobniej jutro będę musiał je zamówić.

 

Korzystałem także z Linksys'a WRT54GX SRX400 MIMO i efekt był tylko odrobinę lepszy w tej samej lokalizacji czyli piwnicy.

Linksys ma zasięg do czterech pięter, ściany z betonu 12'stki ale przy routerze umieszczonym na trzecim piętrze, w piwnicy kaplica.

 

Przeróbki ścian i okablowania nie wchodzą w grę.

 

UPDATED:

 

Czy antena kierunkowa podłączona do USR9108 w piwnicy wycelowana w repeater z wkręconą anteną 7dBi na pierwszym piętrze będzie skutecznym rozwiązaniem :?: To jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy.

Niestety anteny dookólne propagują sygnał głównie w pozomie, a nie pionie, dodatkowo strop tłumi sygnał.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Uważam że musisz próbować aż do skutku ustawiać ruter, antene, jak nie na jednej antenie to jakąś lepszą kupić, a nie da się zrobić tak żeby podlaczyć do rutera kabel długi i na końcu kabla antena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do konfiguracji to wszystkie możliwości wykorzystałem.

 

Pozostaje zabawa z antenami i repeaterem. O statywie dla anteny z kablem też myślałem, ale biorąc pod uwagę, że nie mogą się po chałupie walać żadne kable to takie rozwiązanie odpada. Kolega trochę by się wściekł na widok wiertarki, dziur, czy kabli na schodach. :wink:

 

Niestety WiFi "rozsiewają" antenami dookólnymi sygnał najlepiej tylko poziomie, dlatego dobra antena kierunkowa wydaje się jedynym ratunkiem.

 

Wracając do repeatera to ma antenę 2dBi, którą wymienię na 7dBi. Bez tego to raczej słabo widzę zwiększenie zasięgu przez to urządzonko.

 

Mam nadzieję, że nie będę zmuszony sięgać po pr0 rozwiązania od Cisco :-|

 

PS. Nie rozumiem pewnego upartego przekonania n00bów, że najlepsze miejsce dla AP to piwnica. Kilka razy się z tym spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...