Skocz do zawartości
Marek322

Wybór Taniej Kart :d :d :d :d

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest agp tylko agr i nie wszystkie karty z tym wspolpracuja... przed zakupem lepiej sprawdz liste kompatybilnych kart;)

A taki Asrock K8 939Dual-Sata II ma pełne AGP i PciE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam normalne AGP o PCIe to nie okrojone wersje

 

mam jeszcze jedno pytanie !!! Brat chciałby kupić Geforce 7300gt pod płyte Asus P$v800d-x ona ma złącze pci-e 4x i czy ta karta będzie dałalą z takim złączem ?? ile straci na wydajności ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600 mobility ściągasz te smieszne chłodzenie( ewentualnie blaszkę która jest pod nim) jakiś boksik z proca na to i masz 9600 xt ( 500/650 poleci) karta ma 64 ram zintegrowanego w okolicy gpu 128 bit kosztuje 110-120 zł

czasami występuja problemy na mobo ecs albo podobnym szajsie

w sam raz

Co od zmiany chłodzenia to OK ale nie zgodzę się z usunięciem blaszki!

Rdzeń jest niżej położony niż pamięci i bez blaszki nici z chłodzenia!

Ale 9600Mobile to najlepszy wybór z nowych kart do 200zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

Ad. 96M i blacha

mów spobie co chcesz ale to jest total low end(96M) i tam sie nikt nie przejmuje dokładnością nałozenia pasty czy przylegania chłodzenia jakością pasty ( o ile jakas jest) , jeżeli rdzeń jest niżej to chlodzenie trzeba dostosować do niego jakakolwiek blacha między elementem chłodzonym a chłodzeniem jest przeszkodą w chłodzeniu danego elementu - dajesz miedziana podkładke (na wymiar) na rdzeń i kładziesz boxa z proca i już ( tak się robiło w 9500 jak shim wokół gpu był wyżej niż on sam) w takim wypadku optymalnie chłodzone będą pamięci słabiej ( deczko ) gpu albo obrabiasz chłodzenie tak zeby wystawało do gpu mozliwości jest wiele :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

wywód jak wywód :] blaszka jest zbędna bo nie spełnia swojego zadania, chyba że jej zadaniem jest utrudnianie odbioru ciepła ... wszystko zależy od punktu widzenia ..

 

popatrz nawet takie rzeczy jak ihs w procesorach a 64 utrudnia oddawanie ciepła i po ściągnieciu czapy jest zwykle pare stopni lepiej - NIE MA blaszki która poprawia chłodzenie ( a te ihs'y sa z dobrej miedzi i dobrze spasowane więc blacha wek :D )

 

Koledzy mam taki problem. Kupiłem nimiejszego radeona i jakoś słabo mi się kręci (350/450 w 3dmarku03 = 2880) chłodzenie wymieniłem na duży aluminiowy radiator + wentyl ale karta nawet na standardowym chłodzeniu prawie się nie grzała (?) Za taki stan rzeczy obarczm balszke na rdzeniu, wydaje mi się że nie przylega ona dokładnie do rdzenia (widać prześwity pod światło ) i jest przyklejona jakimś paskudztwem które zamieniło się w izolator. I tutaj moje pytanko czy ktoś ma pomysł jak oderwać tą blaszke tak żeby nic nie uszkodzić ? Jest ona cholernie mocno przyklejona (może rozgrzać albo jakoś inaczej?). Nie chcę stracić gwarancji a może ktoś z Was już próbował.

żródło: http://www.frazpc.pl/b/134694

Edit: riposty nie bedzie bo w końcu przyznałes mi rację a OT jest juz całkiem spory i to nie ja go zacząłem :P

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno blaszka będzie gorsza od miedzi ale czy taki argument coś daje przy wyborze grafy?

To temat o wyborze karty graficznej do 250zł :D

 

P.S.

Sam myślę o zmianie tej blaszki na miedzianą blaszkę, ma ktoś może takową na zbyciu?Czekam na riposte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

za 200zł to kupic tylko 9500@pro koniec kropka.

sam jesteś kropka za 200 można miec pełne pro a allegro i modowalne 9500 = kłopoty utopiona kasa negatywy itp itd

z kolei za 160 mozna miec zupełnie pełnoprawne 96xt ze 128Mb ramu ale nie chciało mi sie kłócić <_<

no nic zwracam tylko uwagę ze nie warto się w żadne modowalne 9500 pakować

 

ale jeżeli masz ochote na brak kasy i grafiki przez 2 miesiące plus trochę wrażeń oczywiście warto brać modowalne za 190 a nie pełne pro czy 9700 za 220 -230 :blink: :lol2: :mur: tyle

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jesteś kropka za 200 można miec pełne pro a allegro i modowalne 9500 = kłopoty utopiona kasa negatywy itp itd

Widać pewnie to osoba któa kupuj co tydzień na allegro śmiechu warte przeceiż bardzo dużo osób kupiło te karty przez allegro nawet jeden z członków forum sprzedaje te karty negatywy ftopa o boże tragedia chyba jak nie dziąłaa odsyłasz karte to chyba logiczne i masz zwrot kasy albo inny model, :mur: :mur: :mur:

 

z kolei za 160 mozna miec zupełnie pełnoprawne 96xt ze 128Mb ramu ale nie chciało mi sie kłócić

ale i tak 9500@pro jest lepszy

 

tyrzeba poprostu szukac na allegro okazji i Kvasek ma racje czasem są 9700pro po 230zł i ta karta się opłaca albo 9500pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

Widać pewnie to osoba któa kupuj co tydzień na allegro śmiechu warte przeceiż bardzo dużo osób kupiło te karty przez allegro nawet jeden z członków forum sprzedaje te karty negatywy ftopa o boże tragedia chyba jak nie dziąłaa odsyłasz karte to chyba logiczne i masz zwrot kasy albo inny model, :mur: :mur: :mur: <- to jest niezgodne z regulaminem

lubisz dyskutować ? podyskutujmy :lol2: chociaż powinienem cie zbyc machnieciem ręki a bierz 9500@ bedziesz szczęśliwy :lol2:

 

czy kupowałeś karty od www.kwm-sklep.pl, bądź jakiegokolwiek innego sprzedawcy z Nowego Targu (arkudaki) ?, bądź ketch1 ? skad znasz ten segment rynku z drugiej reki ? czy osobiscie ?

 

KTO niby na forum pure.pc zajmuje się dystrybucją tych staroci ( na skalę chćby 5 w jedenj aukcji ) ?

 

pytania do ciebie nie odpowiadasz na nie - zamilcz :angry:

 

moje (wyjaśnienia zmusiłeś mnie do nich ): kupowałem gdzieś od lutego tego roku- rzucili po 250zł sporo- kupowałem 9500@ i trwa to dwa miesiące ( a po operacji dalej nie masz grafy) -> trzy razy odsyłałem karte, utopiłem kase (zamroziłem ją na dwa miesiące!!) i nie miałem karty ( dobrze że kumpel pozyczył mi 2 mx). Kupowałem u 2 oferujących największą ilość modowalnych na allegro 9500 256 bit, miałem 3 takie karty w reku i wyszystkie musiałem odesłać, jakko że nie jestem miękka rura sprzedawcom dałem negatywy ( niezgodność towaru z opiesem - one miały być sprawdzone ) za co dostałem negi odwetowe

oczywiście sprzedawcy byli cięzko zdziwieni ze karty się nie zmodowały i nie działają poprawnie ( a jeszcze bardziej byli zdziwieni, ze jak mi oddali kasę dostali soczystego nega ) - natomiast w negu odwetowym obsmarowali mnie że się nie znam na modowaniu jakby trzeba było cokolwiek sie znać :lol:

 

dodam tylko że jak kupowałem 1 to facet mial 500 pozytywów i 1 nega ( sprzed półtorej roku w sprawie walnietego ramu ) :mur: ja mu dałem 2. LOL a drugie konto tego samego #$%%%$ ma 3,5K komentarzy

ps. bryken pisz czytelnie- bez przecinków można oczopląsu dostać

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po roboci 13godzin wiec sie streszczam:

1 Jakby wszystko trzeba robić z regulaminem przecież zawsze mozesz się dogadać jeżeli mi coś nie pasowało odsyłam towar i dostaje zwrot wszystkich poniesionych kosztów łącznie z wysyłką

2. No naprawde jestes fair w stosunku do sprzedawcy dajac negatyw przeciez kazdemu moze zdarzyc sie blad naprawde jestes wyrozumiały.

3. To ze tobie sie nie udal kupic nie oznacza ze wszyscy sa be

4. Gdzie ja mam przecinki?

'5. Aktualnie nie pamietam kto sprzedawal z ppc te starocie ale na tweaku wczesniej napewno ktos byl (moze ktos z was pamieta)

ps Kumpel kupował 9500@pro potem 9800se@pro i wszsystko śmiga do dziś.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

ok misiu to ujawnij swój nick na allegro :] czekam z niecierpliwością :) albo tego kogo tak zażarcie bronisz

 

oczywiście nie odpowiedziałeś na żadne z moich (aż dwuch) pytań ale tego należało się spodziewać ...

-> co mnie obchodzi że ktoś od kogoś w jednostkowej aukcji kupił zmodowany sprzęt i działał

- ja mam na myśli znacznie gorszą rzecz - tzw. supersprzedawca sprzedaje 20 tzw. modowalnych, z których moduje się 2 na 10 - niezły odsetek :mur: (zawsze moge podać linka do tematu 9500 jak chcesz dowodów)

 

negatyw nie fair ? a fair jest wysłać dwa razy sprzęt niezgodny z opisem ? narażać na koszty przesyłki stracony czas ? i dawać prostackiego odwetowego nega ? - według mnie jak najbardziej fair - sprzedawce oczywiście mam gdzieś bo to kawał **ja, fair wobec innych allegrowiczów którzy nie natną się tak jak ja

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...