Skocz do zawartości
morkan

Laptop Do Gier I Multimediów Do 8000pln

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić mojego "starego" laptopa (Acer aspire 2023 WLMi - ATI 9700) na nowego do gier i innych multimediów. Po przeczytaniu wielu postów mam dylemat:

Czy z pentium M czy raczej z Core Duo (czy jest duża różnica?)?. Raczej 17cali (czy im większa rozdzielczość tym lepiej?). Oczywiście wydajna karta grafiki (miałem ati 9700).

Chciałbym jednak kupić coś co nie zestarzeje się tak szybko jak mój biedny acerek i nie straci tak szybko na wartości (mam go ok. 2,5 roku).

Co radzicie? Czy coś z Toshiby (P100-219 albo 221) a może chiligreen M570A czy może np. FS Amilo xi1546 albo hp nx9420, a możę jeszcze coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 : poszukaj troche lepiej nastepnym razem, bo na pytania ktore zadales juz byly odpowiedzi.

Co do reszty : Core Duo. Dlaczego? A no dlatego ze nie oplaca sie po prostu brac Pentiuma M w tej cenie. Do nowych prockow daja tez nowe, lepsze grafiki a o to wlasnie Ci chodzi prawda. Z rozdzielczoscia jest tak ze wyzsza da ci wiekszy komfort pracy w Windowsie ale z kolei w grach lepiej jest miec mniejsza (wtedy karta pozwoli grac w rozdzielczosci natywnej i ze wszystkimi efektami, wieksza rozdzialka moze to uniemozliwic albo sprawic ze bedziesz musial zmniejszyc rozdzielczosc). Marzenia o niestarzeniu sie sprzetu mozesz wsadzic miedzy bajki bo laptop traci na wartosci w chwili kupienia a sprzety z gornej polki straty w wartosci maja najwieksze, taka prawda. Ja na Twoim miejscu (zakladajac ze ma byc kupiony w Polsce) wzialbym wlasnie ChilliGreena z 1440x900 + 7800/7900.

 

P.S. Czemu nie mogles sie podczepic pod ten topic nizej?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morkan - tak OT trochę, czemu nie Acer? B)

jak chcesz laptopa za 8k to będzie ciężko kupić w Polsce coś fajnego, u nas nic nie ma ciekawego po za słynnymi Dellami na allegro z gwarą w USA :cry: :mur:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na większości postów jest byle nie acer, chociaż ja ze swoim "starym" nie mam żadnych problemów.

hehe bardzo dobrze :D tak trzymać :D

jak chcesz kupić coś za 8k to przejrzyj tą stronę i pomyśl nad importem

www.rockdirect.co.uk

ja sam chyba w przeciągu najbliższych 3-4 miechów będę chciał skorzystać z ich usług :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe bardzo dobrze :D tak trzymać :D

jak chcesz kupić coś za 8k to przejrzyj tą stronę i pomyśl nad importem

www.rockdirect.co.uk

ja sam chyba w przeciągu najbliższych 3-4 miechów będę chciał skorzystać z ich usług :)

ale rock jak dobrze widziałęm to u nas chiligreen. To może jednak Toshiba p100-219 (1440x900 i go 7600-128mb), no i core duo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rock jak dobrze widziałęm to u nas chiligreen. To może jednak Toshiba p100-219 (1440x900 i go 7600-128mb), no i core duo?

tak, ale chili się trochę zacofało przynajmniej w cenniku i nic nie ma ciekawgo, nie ma core duo i 7900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie tez rozejrzal za Toshibka 17" z Core Duo i 7900GS, nie pamietam numeru, poszukaj. Kucyk a ty co od Rocka chcesz?!

toshiba p100-221 (17cali 1680x1050, core duo, go 7900). Byłem w Gericomie. Mają chili z go 7800gtx, pentium M sonoma 2.0, 100GB, 17cali 1440x900, tuner tv, win media center za 8200brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie tez rozejrzal za Toshibka 17" z Core Duo i 7900GS, nie pamietam numeru, poszukaj. Kucyk a ty co od Rocka chcesz?!

WTF? gdzie ja coś pisałem, że mam coś do Rocka? Sam będę chciał w przyszłości zakupić tego lapa, pisałem że chili się zatrzymał na Pentium M i 7800 :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF? gdzie ja coś pisałem, że mam coś do Rocka? Sam będę chciał w przyszłości zakupić tego lapa, pisałem że chili się zatrzymał na Pentium M i 7800 :->

MaSTHa212 pewnie mial na mysli co masz z produktow Rocka na "oku", a nie ze masz jakies "ale" do tej firmy. :P Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

Obecnie mam następujący dylemat:

1. FSC Amilo Xi 1546 (Core 2 Duo T5500 17" 1440x900 1 GB 120 GB ATI X1800 256MB)czy

2. Toshiba Satellite P100-264 (Core Duo T2600 17" 1440x900 1GB 100GB Go 7600 256MB)

Co wy na to? Czy ktoś miał może przyjemność z takim FSC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łykaj to cacko : http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=und...KatItemCId=4189 To lepsza odmiana podanego w jednym z poprzednich postów F-S. Tutaj masz reckę użytkownika http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic.php?t=4077 .

Bardzo fajny sprzęt, widziałem go na żywo w Karen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łykaj to cacko : http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=und...KatItemCId=4189 To lepsza odmiana podanego w jednym z poprzednich postów F-S. Tutaj masz reckę użytkownika http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic.php?t=4077 .

Bardzo fajny sprzęt, widziałem go na żywo w Karen.

Dzięki za linki. Właśnie wczoraj oglądałem w karen tą lepszą wersję i muszę powiedzieć, że recka oddaje wiernie stan faktyczny. Za niższą cenę w stosunku do toshiby (core duo + go 7600 --- 7200PLN) jest lepszy procesor + grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki. Właśnie wczoraj oglądałem w karen tą lepszą wersję i muszę powiedzieć, że recka oddaje wiernie stan faktyczny. Za niższą cenę w stosunku do toshiby (core duo + go 7600 --- 7200PLN) jest lepszy procesor + grafa.

No nie tylko,masz dodatkowo dwa dyski po 120GB i pilota zdalnego sterowania w zestawie. Poza tym ma dobrą matrycę to F-S, nawet chyba lepszą niż Tośka. Jedyny minus to waga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał i dołożył trochę kasy na taki sprzęt : Toshiba Satellite P100-324

Procesor : Intel Core 2 Duo T7400 2,16Ghz

Pamięć RAM : 2048 (1024+1024) MB DDR2(533MHz)

Dysk twardy : 200 GB

Karta Graficzna : GeForce™ Go 7900

Wyświetlacz : 17 " | wyświetlacz TFT WSXGA+ Toshiba TruBrite®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał i dołożył trochę kasy na taki sprzęt : Toshiba Satellite P100-324

Procesor : Intel Core 2 Duo T7400 2,16Ghz

Pamięć RAM : 2048 (1024+1024) MB DDR2(533MHz)

Dysk twardy : 200 GB

Karta Graficzna : GeForce™ Go 7900

Wyświetlacz : 17 " | wyświetlacz TFT WSXGA+ Toshiba TruBrite®

 

Gdzie ( w Polsce) i za ile widziałeś taki sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...