Skocz do zawartości
nerv

Problem Z Pomaloweniem Przedniego Panelu.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że przyszły wakacje postanowilem zrboic cos z moja obudową taka zwykla biala całośc poszła na czarno na koniec zostałwiłem front i tutaj (dzisj) zaczeły sie schody wyciełem część przendiego panelu wsatwialem tam zaslepki przykleiłem na kropelke zeby sie ładnie trzymało nie równości przejechałem szpachla z włóknem szklanym. Wszystko oczywiscie papierem ściernym zwykłym 260 chyba ale cos koło tego. Wymyłem zeby nie było syfa zadnego i zaczełem malować. Jako ze kupiłem wczesniej dwa spraye i byly to różnych firm i na jednym pisało by nie uzywac lakierów akrylowych. To ten właśnie poszeł na pierwszy ogień i posżło ładnie do puki sie nie skończył wiedziałem ze jest malo. Jako ze jedna warstwa nie starczy wziełem drugi spray z tym niby akrylem bo nawet nie wiem o co chodzi i zaczełem psikac wiedzialem ze nie znajdzie zadna reakcja miedzy tymi sprayami bo juz wczesniej bude malowałem na przemian i nic nie bylo. A tutaj taki psikus tam gdzie była szpachla pojawiły mi sie plamy! i po pekało to troszke! sa takie slady pekniec taki slaczki malutkie. Prubowałem to zamalowac ale nic z tego juz sie spraye skończyły tak czy inaczej.

 

I tera zpytanie jak zrobic by było dobrze? rozumiem ze trzeba teraz ten panel wyczyścić przynajmniej tam gdzie jest szpachla i nanieśc nowa farbe ale jaką? Wole zdać sie na wes niz na faceta w sklepie. moze nie trzeba tego zdierac tylko pomalowac czyms co pokryje to dokładniej i tego juz widac nie bedzie.

 

 

Drugie pytanko brzmi czym pomalowac reszte obudowy jak i ten nie szczesny panel by sie nie porysowało tak łatwo najlepiej gdyby był to jakiś mat bo na taki kolor malowałem wlasnie obudowe całą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Ja jak malowałęm front panel to mi sie farba zwarzyła i popękało ... Trza to usunać i zmatowić , ale nie farbe z front panelu ale ta śliską warstwe- lakier ... Farbe wez do plastiku tą droższą bo tansze sie ryszą niestety ... I wiesz wal po kilka warst cienkich bo jak dasz jedn a grubą to mozę być nietrwałę i brzydkie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - uzywasz jakiegos bardzo niezrozumiealego jezyka - dla mnie twoje wypowiedzi sa conajmniej dziwnie skonstuowane ("Jako ze" - co to wogole jest? :| )

 

Jako ze kupiłem wczesniej dwa spraye i byly to różnych firm i na jednym pisało by nie uzywac lakierów akrylowych.

Jako ze jedna warstwa nie starczy wziełem drugi spray z tym niby akrylem bo nawet nie wiem o co chodzi i zaczełem psikac

Gratuluje nieprzecietnej inteligencji...I umiejetnosci czytania ze zrozumieniem. A takze twej poteznej wiedzy i doswiadczenia w dziedzinie farb i lakierow:

wiedzialem ze nie znajdzie zadna reakcja miedzy tymi sprayami bo juz wczesniej bude malowałem na przemian i nic nie bylo

Ale zeby nie bylo ze jestem zlosliwy i nie pomagam - calosc przejedz grubym papierem sciernym. Odtlusc i odpyl. Naloz jeszcze raz szpachle z wloknem. Odtlusc dobrze calosc. Przejedz z grubsza papierem. Odpyl i odtlusc. Przejedz szpachla. Wyszlifuj porzadnie roznymi papierami (od 100 do 1000 wodny). Odtlusc i odpyl. Przejedz jeszcze raz szpachla, ale bardzo cienka warstwa. Znowu zeszlifuj, ale tym razem papierami od 500 do 1000 wodnymi. Odpyl i odtlusc powiedzchnie jakims rozpuszczalnikiem. Na koniec mozesz prysnac szpachlowka w sprayu, lub podkladem do plastikow. I na to lakier. Proste jak budowa cepa.

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...