Skocz do zawartości
samedi

Laptop Stand W 15 Minut

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop standa chcialem sprawic sobie juz dawno. Nie chcialem jednak zadnych wiatraczkow ani takich badziewi a wszystkie inne rozwiazania albo byly drogie albo nie takie jak potrzebowalem. Wszystkoo do czasu. Niedawno na NBR pojawila sie recka tego czego poszukiwalem http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=2997. Cena rowniez zachecajaca 20 backsow to niewiele wiec powiedzialem sobie biore. Wrzucilem item do koszyka, karta kredytowa na stole przyciskam chceckout, wybieram wysylke miedzynarodowa i moja szczeka laduje na biurku. Koszt wysylki 150 dolarow. Az taki szalony nie jestem.

 

Z tego wzgledu ze pomysl jaki tam byl zastosowany byl prosty tzeba bylo sobie samemu zajecia z ZPTow urzadzic. Pomysl prosty jak but, pila kawalek deski i do dziela.

 

Najpierw male pomiary i pierwsze ciecia. Jak widac na zalaczonych zdjeciach pomysl jest na tyle prosty ze nie musze go tlumaczyc.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Najwazniejsze dwa kawalki gotowe, niestety po sprawdzeniu okazalo sie ze kat jest troche za maly, nie taki na jaki liczylem ale nie chcialo mi sie szukac innych desek i zostalem przy tych.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odmierzylem i zaczalem wycinac miejsca na zakladki. Z powodu braku checi i odpowiednich narzedzi nie wyszlo to zbyt precyzyjnie. Tzeba bylo dodac dodatkowe zakladki dla usztywnienia i przez to cala konstrukcja sie troche skrzywila.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jednak jak widac spelnia zadanie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jeszcze jednym problemem na jaki napotkalem bylo to ze jedna z podstawek zakrywala troche wiatrak od grafy. Chwila zabawy z nozem i bylo po klopocie.

Dołączona grafika

 

Troche denerwujacy byl fakt, ze ciagle sie wiory z tego sypaly wiec znalazlem stara folie i szybko obkeilem. Coprawda nie wyglada to najlepiej, ale i tak nikt tego nie widzi I spelnia swoje zadanie wiec dla mnie jest ok.

Dołączona grafika

 

 

15 straconych minut, szklanka Ginu z mieta I koszty zerowe to lubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe lubie takie freestyle'owe akcje. Ja jakis czas temu zrobilem sobie oslonke na wylot wentylatora zeby mi w reke nie grzalo, tez chyba bede musial wrzucic ;)

:lol2: :lol2: :lol2: ja sobie "fristajlowo" stawiam wtedy komorke bokiem albo pilota TV przed wylotem :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam kucyk marudzisz :).

 

I tak tego nie widac, przygraniu chodzi chlodniej, ergonomia pracy sie poprawila ja tam nie wiem o co ci chodzi. Przedtem stal na podstawkach ustawionych z markerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się jakoś złożyło, że wkręciła mi się dzisiaj niezła jazda na hardcorowe mody a'la samedi i chciałbym przedstawić mój najnowszy projekt - laptop stand w 15 sekund!

nie będę zamieszczał zdjęć z prac ponieważ polegały one na jednej prostej czynności - mianowicie na wyjęciu szuflady z mebli, tak jakoś się złożyło, że szerokość "standa" jest idealna, nie musiałem nanosić żadnych poprawek :D , a oto efekt:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

podsumowując - stand spisuje się wyśmienicie, jedynym minusem jest małe utrudnienie jeżeli chodzi o dostęp z tyłu laptopa, ale z racji, że za standa dałem 0zł mogę przymknąć na to oko :lol:

 

p.s. - żeby nie było niedomówień - te konie na kocu to taki zbieg okoliczności :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahahah stary nie no to bylo dooooobre ;) A te konie tylko dopelnily dzielo zniszczenia :D A tak serio to wg mnie o wiele wiecej daje radochy i sie przydaje cos co sie samemu robi konkretnie pod swoj sprzet niz kupowanie gotowych rozwiazan. Wiadomo, ze sa pewne ograniczenia, ale wszelkiej masci drobne problemy mozna szybko, latwo i przyjemnie rozwiazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...