Skocz do zawartości
Melzar

Grafika Nie Przechodzi Testu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wlasnie bawię się w podkręcanie grafiki no i podkręciłem swojego gigabyte 6600gt na 580/1100 na boxowym chłodzeniu wszystko wygląda ok bez artów itp, niestety nie wiem jakim programem testowac więc zostawiłem gierke z max detalami na 30 min i patrzylem czy będą arty - nie było. Jednak gdy chciałem podniesc fsb rdzenia powyzej 590 to grafa nie przechodziła testu - czy to znaczy że jej nie da się bardziej podkręcić czy może to już trzeba dokupić chłodzenie? (bez chłodzenia w stresie 81 stopni) i co ewentualnie lepiej kupić tzw kanapke czy zwykly cooler, troche przeglądałem forum ale wciąż nie moge się zdecydować czy ktoś mi pomoże?

pozdrawiam

 

ps: zapomniałem o sterach na jakich aktualnie jade -> NGO NVIDIA Optimized Driver v1.8456

Edytowane przez Melzar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

fsb rdzenia

A co to?? :blink: I co to znaczy bez chłodzenia, bez niego to by karta nie działała.

Za tematy typu 'Jak podkręcić', 'Jak odblokować mnożnik', 'Do ilu podkręce' itp. będzie KARA.

Nie ten dział :evil: Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Może karta ma za mało prądu, może chłodzenie nie daje rady, a jeszcze te upały teraz.

 

EDIT: jonathan nie cheatuj :lol:

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może karta ma za mało prądu, może chłodzenie nie daje rady, a jeszcze te upały teraz.

 

EDIT: jonathan nie cheatuj :lol:

Aha czyli może to być spowodowane chłodzeniem? Czyli jaka optymalna (w miare bezpieczna) temperatura powinna być w stresie?

 

Zasilacz mam neotec v4202 (420W)

 

myslalem o tym że jeżeli bym miał zakładać chłodzenie to Zalmana VGA VF900CU czy to było by dobre? Czy lepiej chłodzenie "kanapkowe" walnąć?

Edytowane przez Melzar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalnam Vf700/900

Pentagram 80 badz 70

Kanapki to zazwyczaj pasywy, a to nie na karty ktore beda krecone

Ok a co z temperaturą? I jeżeli podkręce do np 600/1100 to jaki będzie średni przyrost fps w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o to, bardziej mnie interesuje to czy podkręcanie grafiki ma jakiś widoczny skutek w klatkach w grze ale ok podaje sprzęt:

 

Amd64 Venice 3000+ 9x275

Grafa gigabyte gd6600gt 128mb

Ramy 2x512 geil + 2x512 geil (standardowki) 400mhz podkręcone do 451mhz

Mobo Gigabyte k8n ultra-9

Zasiłka Neotec v4202 (420w)

Dysk Ibm Hitachi(chyba inaczej się to pisze) 160gb 7200obr/s

direct x 9.0c

sterowniki: NGO NVIDIA Optimized Driver v1.8456

 

Chyba najważniejsze podałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

To jak odpowie mi ktoś na to pytanie?

Nie pisz posta po postem :wink:

 

 

A co do pytania to po OC karty napewno jakiś przyrost fps w grach będzie ale jaki to nikt ci nie powie sam musisz sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, ja u siebie w far cry na standardzie mogę grać w 800X600 na wysokich detelach, a po OC w 1024X768 w detalach wysokie/bardzo wysokie

Aha ok dzięki i sorka za tego posta pod postem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...