Skocz do zawartości
Savage

Problem z Radkiem 9100...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj byłem z kumplem na giełdzie i zakupił sobie Radka 9100 Sapphire. Mamy z nim problem. Podłączyliśmy i spoko działa, ale po zainstalowaniu świeżej windy 98 i zainstalowaniu sterów zrobiła się kaszanka. Otóz na ekranie po wgraniu windy widzieliśmy tylko czarny ekran... W dosie spoko ale po wgraniu windy kiszka. Sprawdzaliśmy różne stery. Okazało się , że po wgraniu programiku ATISmart winda się wiesza totalnie. Postanowiliśmy wgrać BIOS od Radka 8500LE. I tu kiszka.. pojawił się error: timeout.. costam... powtórzyliśmy i nic. Starego BIOS'u też nie mogliśmy wgrać. Próbowaliśmy najnowszego ati flasha 1.3 : atiflash -u 0 -f nowy.bin i nic. Cały czas ten sam problem. Błagam o pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem (z rage3d.com) to tylko wersja Flashrom z Gigabyte flasciach!e tego Sapphire 9100, wszystkie inne wersje, też Atiflash2, kasują biosa i nie potrafią załadować nowego. Tu jest link:

 

http://www.omegacorner.com/bios/gigabyte_flash.cab

 

sam sprawdzałem i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za odpowiedzi... Radek zostal juz wymieniony w sklepie w ktorym kupowalem.. wymienili go bez problemu... oczywiscie nic nie mowilem, ze BIOS "sie" skasowal. Ale dobrze wiedziec ze tylko ten flasher rusza te radki bo czytalem na stronach Rage3D ze coraz wiecej osob mialo ten sam problem co ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...