Skocz do zawartości
-RVN-

Optymalny Sprzet, Optymalne Pieniadze... A6ja - A100-237 - ?

Rekomendowane odpowiedzi

Imo nie potrzebnie pakujesz wszystkie Asusy do jednego worka:>

tak ale wiekszosc asusów, które sie sprzedają w polsce to są z tej samej serii lub podobnej z identyczną obudową. Miałem paroletnią toshibe p2 266mhz i po tych paru latach wyglądała lepiej niż ten asus po miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale wiekszosc asusów, które sie sprzedają w polsce to są z tej samej serii lub podobnej z identyczną obudową. Miałem paroletnią toshibe p2 266mhz i po tych paru latach wyglądała lepiej niż ten asus po miesiącu.

Coś w tym jest. Nie chcę pisać, że wszystkie, ale u mnie w firmie też zakupili trochę Asus`ów i jak widziałem ostatnio kilka, to mocno porysowane a klawiatura świeci się jak psu jajka ;-) A to raczej nie typ low-end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, to 21.07 wchodzi na rynek seria f3j, początkowo f3ja. Podobno ma mieć wiele usprawnień w stosunku do a6j, lepsza matryca, lepiej rozwiązane chłodzenie itd. Po bezsensownym uganianiu się za a8jm, chyba sobię zafunduję f3jm z matrycą WSXGA+, 2GB RAM, gf7600512MB i to podobno za "tylko" 1600euro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 euro w PL?? Snisz ;)

 

edit.

chociaz w sumie to taka w sam raz cena by byla...

Cena jak na taką konfigurację była by NISKA! W porównaniu do topowego modelu Acera 9114WLMi, o takiej samej specyfikacji, który kosztuje od 8200zł :blink: .

@contradanza - my o troszkę (troszkę lepszym) innym modelu mówimy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej zrobisz, jak powiesz coś o pierwszych wrażeniach, co do sprzętu;). Ja w instrukcji od lapa, miałem napisane "ładuj i rozładuj 3 razy, potem używaj". Sprawdź, co u Ciebie piszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia? ;) W sumie nie były tak bardzo pozytywne, ale nie wynikało to ze sprzętu, a ilości zainstalowanego syfu. Niby 2GB, a chodziło mułowato. Ale już się robi coraz bardziej cacy, bo ustawiam wszystko tak jak lubię ;)

Jeśli miałbym mówić o wydajności i wykonaniu, to chyba za wcześnie na obiektywną opinię, bo póki co jestem chyba za bardzo podjarany. Dosłowinie jak dziecko, które dostało nową zabawkę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym bardzo wszystkich przeprosic i sprostowac jedna z moich wczesniejszych wypowiedzi odnosnie porowania obudowy w A100 i Tecerze...

Troszke sie bawilem tymi dwoma lapciakami i w sumie po dokladnym przyjrzeniu sie nie sa one identyczne, obudowy owszem sprawiaja takie wrazenie (kolory, wykonanie) jednakze pozniej zauwazamy ze w Tecerze jest jakas domieszka w tworzywie sztucznym przez co z czasem okazuje sie ona bardziej twrala na scieranie i rysowanie. W sklepie gdzie porownywalem oba komputery sprzedajacy stwierdzil ze to jakis rodzaj magnezu ale nie upieram sie bo niestety nie znam sie na tym. Wiem tylko ze z czasem okazuje sie wyzszosc Tecery nad A100 (z doswiadczenia znajomych).

Przez ten fakt zastanawiam sie w sumie nad TOSHIBA TECERA A7-108 tymbardziej ze w sklepie we Wroclawiu moge zostawic firmowy dysk 60 GB w rozliczeniu a wziac sobie np 80 ale 100 za mala doplata. Tymbardziej ze 3-letnia gwarancja Tecery mowi sama za siebie :P

Co do procesora to chyba jednak nie oplaca sie doplacac do T2400 okolo 1000 zl. Przeciez teoretycznie nie zobaczymy roznicy...

 

P.S. Ten nowy Asusik wydaje sie calkiem sympatyczny, szczegolnie ta matyca gdzie wkoncu bedzie wiecej niz 1280x800 pikseli, ale czy dysk twardy dalej 4200 obrotow? Ciekaw jestem tylko czy jak przyjade za miesiac z wakacji to czy bede mogl go kupic w granicach 5500 pln. Chyba ze w Paryzu dorwe go taniej... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ -RVN- - Cena 1600euro jest na dzień dzisiejszy i to właśnie we Francji. Możliwe, że gdzieś tam w Paryżu go dostaniesz w takiej cenie...

 

http://www.materiel.net/details.php3?affco...ref=F3JM-AK005H

 

P.S Dysk 5200rpm...

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ASUS powiadasz... :)

 

T2500. 2 GB ramu, 120 GB twardziel, rozdzielka 1680x1050? Przeciez to juz nie jest laptop ale jakas full wypasna, super extra maszyna do zabijania wyrywajaca glowe z kregoslupem... Marzenie kogokolwiek kto dotknal choc raz klawiatury :)

 

1600 Euro to niestety jest zbyt wysoki prog dla mnie, tymbardziej ze w gre wchodzi jeszcze wymiana klawiatury... Mam do dyspozycji lacznie z moja rezerwa jakies 1500 :( Ale przyznam szczerze ze jak bede w Paryzu to specjalnie go poszukam chociaz zeby go pomacac i pozneij pochwalic sie tu na forum :P

 

Chociaz dziwne zeby w PL wychodzilo duzooo taniej niz na zachodzie :blink: , jesli cena sugerowana w PL wynosilaby te 5700 tak jak pisaliscie wczesniej to bylaby zdecydowanie najlepsza oferta w tej klasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego to wynika, że mi Kyoto oraz Agito odpisało że nie ma takeij możliwości. Może to po prostu wynika z formy komunikacji (Ty dzowniłeś, ja pisałem).

W każdym razie co do ceny w Siriusie- bardzo często się ona zmienia, ale mi się udało dogadać całkiem ok. Zamówiłem tą Toshibę z 2*1GB 667MHz za 5600zł z darmowym kurierem. Z ceny jestem zadowolony, a o laptopie będe mógł dopiero coś napisać w poniedziałek.

Imo nie tracisz aż 20%, bo dual daje przyrost wydajności, ale nie aż taki.

A czy potrzebne jest 2GB? Cóż... Znając życię, to w późniejszym czasie nie chciałbym wydawać kasy, więc zrobiłem taki a nie inny zakup. Skoro miałem możlwiość, to ją wykorzystałem ;)

Na początku przyszłego miesiąca zamierzam kupić notebook'a. Po przeczytaniu wielu recenzji oraz opinii użytkowników "na placu boju" pozostały dwa notebooki takie jak w temacie. Osobiście chyba jestem bardziej skłonny kupic Toshibe oraz dokupić do niej przedłużenie gwarancji do 3 lat oraz RAM 2GB@667MHz.

 

Na dzień dzisiejszy chyba najkorzystniejsza cena jest w agito.pl i z tego co widzę w tym topicu można się z nimi dogadać co do rozliczenia jednej kości pamięci.

 

Mam jednak pytanie do Ciebie Narcyz, a mianowicie jakie kupywałeś pamięci do swojego notka, bo w sirius.pl nie widzę żeby był zbyt duży ich wybór. W przypadku agito.pl myślałem nad tymi pamięciami Kingston DDR2 1024MB (KVR667D2S5/1G) .

 

Druga sprawa to jak utargowałeś taką cenę? Mocno się targowałeś czy oni proponowali upust?

 

BTW. Dokupywałeś przedłużenie gwarancji?

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podam Ci firmy, bo szczerze mówiąc to nie wiem, a to dlatego że laptopa zamówiłem przez telefon 5 minut po tym jak otrzymałem gotówkę. Obie kości mają defaultowo timingi na 5-5-5-15@667MHz.

Wyboru nie ma, ale prawda jest też taka, że w cenniku nawet nie ma "moich" pamięci (1024MB 667MHz), więc spytać nie zaszkodzi.

 

Co do targowania. Na skąpcu znalazłem najniższą ofertę, po czym link do niej wysłałem do jednego z panów w siriusie, który zajmuje się sprzedażą laptopów, oczywiście zawarłem w tym mailu pytanie na jaki mogę liczyć upust skoro różnica cenowa jest tak duża. W odpowiedzi dostałem ofertę z już obniżoną ceną oraz jakiś kit o torbie gratis, itd. Jednak będąc zdecydowany na zakup tych pamięci, napisałem o co mi chodzi oraz, że nie interesują mnie żadne torby i myszki gratis, a jak najniższa cena. Gość chyba zrozumiał ocb, i zaproponował mi cenę 5640, tyle też zapłaciłem. Oczywiście przy takiej przesyłce kurier był gratis. Wpłaciłem 640zł zaliczki i 5k kurierowi.

Przedłużenia gwarancji nie kupowałem, bo się spłukałem już konkretnie i nie stać mnie nawet na dobry plecak do niego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh widze ze pomimo wczesniejszych watpliwosci co do tworzenia tego tematu trafilem w dziesiatke ;) Jest to jeden z najdluzszych tematow na forum B-)

 

Co do mojego wyboru to jednak chyba wybiore Tecere a7-109... Roznicy sprzetowej prawie nie bedzie bo wymieniam dysk twardy na 100GB a gwarancja 3 lata w standardzie zawsze sie przyda :) Co do ceny to hmmm... Oczywiscie wyzsza ale nieduzo, roznica wynosi ku mojemu zdziwieniu tylko 300 zl :D (w stosunku do normalnej Tecery, czyli wymiana dysku + 512 ramu)

Edytowane przez -RVN-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh widze ze pomimo wczesniejszych watpliwosci co do tworzenia tego tematu trafilem w dziesiatke ;) Jest to jeden z najdluzszych tematow na forum B-)

 

Co do mojego wyboru to jednak chyba wybiore Tecere a7-109... Roznicy sprzetowej prawie nie bedzie bo wymieniam dysk twardy na 100GB a gwarancja 3 lata w standardzie zawsze sie przyda :) Co do ceny to hmmm... Oczywiscie wyzsza ale nieduzo, roznica wynosi ku mojemu zdziwieniu tylko 300 zl :D (w stosunku do normalnej Tecery, czyli wymiana dysku + 512 ramu)

A7-109?? Nie mogę znaleźć tego modelu, nie chodzi przypadkiem o a7-108? Też nad nim myślę, bo trochę więcej trzeba dopłacić, ale juz gwarancja jest dłuższa, a skoro producent daje dłuższą gwarancję to coś juz znaczy...sam już nie wiem.

 

Apropo gwarancji w Toshiba Tecra, dziwna trochę sprawa bo piszą, że gwarancja jest :

 

12 miesięcy - Tecra@Agito.pl

 

24 miesiące - Tecra@komputronik.pl

 

Przeglądając ofertę sklepów w poszukiwaniu optymalnej Toshiby co chwila pojawiają się ASUS'y z serii A6J i jak tu coś wybrać :unsure:

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywisice chodzilo mi o wersje A7-108... Taka mala pomylka :)

 

Co do gwarancji to troszke sie zdziwilem, myslalem ze wszystkie lapciaki z rodziny Tecery maja gwarancje 3-letnia... :blink: Zadzwonie jeszcze do Koyto bo tam chyba zamowie sprzecik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następne pytanie, czy ktoś może widział Toshibe z wyjście DVI w podobnych cenach do modeli o których mówimy, bo nic nie mogę znaleźć.

ASUS ma wyjście DVI co jest dla mnie plusem, niby w domu mogę korzystać z desktop'a, ale w notebook'u będzie procesor core duo, więc wydajniej, a poza tym mój NEC 1980 FXI ma możliwość podłączenie dwóch źródeł obrazu i przy korzystaniu z aplikacji do grafiki wolałbym korzystać z NEC'a niż z matrycy w laptopie (zwłaszcza po lekturze recenzji A6JA). Miałem zamiar obejrzeć tego ASUS'a na żywo jednak w mojej małej mieścinie ani w Karen'ie, ani w Vobis'ie nie widziałem ASUS'ów.

 

 

 

EDIT :

 

 

Odnośnie gwarancji Tecra to na stronie znak.pl jest napisane, że są 3 lata gwarancji Tecra a7-108 :blink:

 

3 lata gwarancji to jedna sprawa, a druga, że różnica między agito.pl (gdzie jest niby 12 m-cy), a właśnie znak.pl (gdzie jest niby 36 m-cy) wynosi 500 pln :blink: :blink: Sam nie wiem co o tym myśleć, słyszałem, że agito.pl jest dobrym i sprawdzonym sklepem, ale 500 pln różnicy i rok gwarancji daje mi do myślenia. Jutro wyślę mail'a do agito.pl odnośnie gwarancji na tego a7-108.

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karen nie zajmuje się sprzedażą Asusów, więc na pewno nie zobaczysz go tam. Nie widziałem żadnej Toshiby w zbliżonej cenie (biore pod uwagę wyłącznie Core Duo) z wyjściem DVI.

 

Dziś ujżałem jedną rzecz w tej Toshibie, która mi się nie spodobała. Koło napisu harman/kardon plastik jest tak jakby lekko podniesiony względem płaszczyzny całego laptopa. Niby nic wielkiego, ale już powoduje domysły typu: "był w serwisie", "ktoś go rozbierał", etc. Zastanawiam się czy zostawić tak sprawę czy nie. Bo w sumie nie minęło jeszcze 10 dni i wydaje mi się, że mógłbym rządać wymiany. Tylko przytłacza fakt, że musiałbym cały system robić od nowa po swojemu oraz kopiować wszelkie potrzebne dane. Ale jednak z drugiej strony skoro kupuje nowego laptopa, to wypadałoby żebym otrzymał go bez żadnych wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w grę wchodzą wyłącznie notebooki z Core Duo. Przeglądałem kilka stron zajmujących się sprzedażą notebook'ów i wychodzi na to, że są 3 lata. BTW. Na kilku forach przed chwilą czytałem, że są 3 lata. A więc w agito.pl jest jak najbardziej korzystna cena plus 2 GB RAM'u i zamknę się 6000 pln.

 

EDIT:

 

@narcyz : Co do Twojego problemu to myślę, że ewentualna wymiana zależy wyłącznie od tego jak bardzo Ci przeszkadza ten "odstający" plastik. Żadnych innych problemów nie ma?

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych innych problemów nie ma.

Mi ten plastik nawet nie przeszkadza, mi raczej przeszkadza myśl że takie coś ma miejsce w lapku za ponad 5,5 koła.

 

Jeszcze mam pytanie co do matrycy. Czy normalnym jest, to że niektóre kolory w pewnym ułożeniu matrycy są jaśniejsze i ciemniejsze? Jest to delikatnie widoczne w miejscu, gdzie kolor jest jednolity i w momencie gdy ekran jest chyba już zbyt odchylony. Nie da się tego pokazać na screenie, bo po jego wykonaniu na innym monitoże wygląda on normalnie. Podobno to normalne. Jednak wole się upewnić. Po raz kolejny moja dociekliwość bierze góre nad zaufaniem do "speców" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest normalne nie tylko dla laptopów ale ogolnie dla "prawie" wszystkich LCD. Jest to związane z kątem z jakiego sie patrzy na matryce. Oczwiscie czym lepsza matryca tym jest mozliwosc patrzenia na ekran z pod wiekszego kata.

 

A jesli chodzi o ten odstajacy plastki to rzeczywiscie cos takiego nie powinno miec miejsca w laptopie za taka kase. Chociaz mi osobiscie nie chiałoby sie bawic z taka dronostka i odsyłac laptop. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem, który z notebook'ów wybrać. Postanowiłem rozwiązać problem przy pomocy jakości usług serwisu. Notebook'i za spore pieniądze, a z elektroniką różnie bywa nawet jak kosztuje 12000 pln. Tutaj kolejny dylemat, bo zarówno o serwise ASUS'a jak i TOSHIBA'y czytam pozytywne jak i negatywne opinie. Napewno nie jest tak jak w przypadku ACER'a, ale jednak pojawiają się negatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja takze w sumie juz nie wiem czy koniecznie warto doplacac do tej Tecery ale slyszlam ze sie oplaca i ze to widac... Informacja pochodzi od ludzi sprzedajacych laptopy od dluzszego czasu i nie wiem czy to tylko takie czcze gadanie.

 

*Narcyz Ty mowisz o odrobine odstajacym plastku a ja dzisiaj mialem sie okazje pobawic u kumpla Asusem A6JC (wersja z Core Duo) i powiem tak: po miesiacu sporadycznego uzytkowania mikrofon mu sie odkleja :D:D:D Myslalem ze tam zaczne kwiczec turlajac sie po ziemi. To dopiero musi byc irytacja tymbardziej, ze go podobno odeslali z kwitkiem w serwisie we Wrocku "Bo to sprawa kosmetyczna ktora moze zalatwic klient nie zawracajac glowy fachowcom" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Asus'em i odpowiedzią serwisu na problem to mega :lol: Ale równie dobrze może to być odosobniony przypadek.

 

@-RVN- : Też podejrzewałem, że skoro Tecra ma na starcie 3 lata to coś to musi znaczyć. Dzisiaj już padam, ale jutro zajmę się dalszym poszukiwaniem info na temat tych serwisów. Z tego co narazie wyczytałem na temat serwisów to TOSHIBA prowadzi ;)

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Widać"- to fakt i jest to chyba oczywiste, że Tecra jest wykonana lepiej. Laptop jest urządzeniem o które trzeba dbać i uważać podczas transportu, więc jeśli mam coś uszkodzić to uda mi się to zrobić nawet jeśli będzie miał obudowe z aluminium, dlatego też zdecydowałem że kupie ten model zamiast tecry. Jego ogólne wykonanie jest zadowalające, a żeby nie popadać w zbyt dużą skrajność nie wybrałem Acera ;)

Być może będe żałował, ale będzie to miało miejsce jeśli coś się zepsuje po 12 miesiącach, a nie jeśli uszkodzę coś ze swojej winy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*narcyz ja wcale nie twierdze ze A100 to jest kiepski wybor, bo tak nie jest tyle ze zrozumialem cos innego... Budzet mam troszke wiekszy ale jak wiemy komputer kupuje sie taki jaki potrzebujemy a nie taki jaki mozemy :) A z moim charakterem to jak mi sie cos nie spodoba albo za szybko sie porysuje to mnie po prostu qr...a wezmie :) wkoncu nie kupuje laptopa co miesiac wiec wole wydac odrobine wiecej na trwalsza obudowe i gwarancje... Tak profilaktycznie. Tylko ze tu wchodzimy w nowy prog cenowy, 6000 zl, czy nie znalazloby sie czegos lepszego od tej Tosi? Szczerze mowic to nie wiem jeszcze tak dokladnie sie nie rozgladalem...

 

Ale wracajac do glownego watku tego tematu... A100-237 > A6JA :D:D:D Takze gratuluje wyboru narcyz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkoncu nie kupuje laptopa co miesiac wiec wole wydac odrobine wiecej na trwalsza obudowe i gwarancje... Tak profilaktycznie. Tylko ze tu wchodzimy w nowy prog cenowy, 6000 zl, czy nie znalazloby sie czegos lepszego od tej Tosi?

No właśnie dodając do A100-237 gwarancję i 2 GB Ramu@667 wszedłem w obszar cenowy około 6000 pln. Jeśli weźmiemy droższą tecre i dodatkowy ram to także mamy kwotę w granicach 6000 pln (piszę ceny z pamięci i w oparciu o kilka sklepów, których ofertę przeglądałem więc proszę przyjąc mały margines cenowy ;))

 

Tak więc idąc poszukiwaniami "czegoś" w granicach około 6000 pln trafiłem na FUJITSU-SIEMENS AMILO Pi 1556 . Dodatkowo z rozszerzeniem gwarancji do 3 lat za 220 pln.

 

Wydaje mi się, że za FUJITSU-SIEMENS przemawia matryca. Ponoć są bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...