Skocz do zawartości
lenes6

Kamera Hi8 + Komputer :|

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kamere Samsunga Hi8 VP-L700 (szczegoly na stronie http://www.samsung.com.pl/produkty/kamery/vpl700.php) i mam nastepujacy problem

 

- czy jest jakis sposob przegrania filmow z niej na komputer? Trzeba dokupic cos? (Karta TV do komputera? Inna karta graficzna? - moja to RIVA TNT 2 bez tv-out)

 

Bardzo licze na pomoc i z gory dziekuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazaniem sprawy byłby zakup jakiegokolwiek modelu Radeona, ale w wersji VIVO - masz szybszą kartę graficzną i dobry moduł przechwytawania video (jakościowo lepszy niż w tunerach tv) w jednym :) .

Pozostaje jeszcze sprawa konfiguracji Twojego komputera, tzn. czy masz wystarczająco szybki procesor i dysk żeby efekty całej zabawy były satysfakcjonujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty raczej nie zmienie bo za slaby komp mam. By musial calosc zmieniac, ze by to sens maila A I FUNDUSZY nie ma. Cuzz czas na tuner skoro mowicie, ze to pomoze :)

No to jak chcesz zgrywać video przez tuner?? Całą robotę odwala w tym momencie procesor więc jak masz słaby....320x240 maksimum i to w nędznej jakości :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej chlopaki kamerka Hi8 ma jakosc duzo lepsza od SVHS wiem bo wujaszek ma i sie nia bawilem. Zgrywanie takiego materialu video przez tuner TV w kompie jest bezsensowne, bedzie dupna jakosc a i moga wyskoczyc jakies inne badziewia....gubienie klatek itp...

 

VIVO cos by tu pomoglo ale tez nie do konca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić kamerkę mini-DV lub ostatecznie Digital-8, wtedy nie miałbyś żadnych problemów ze zgrywaniem. Wystarczyłoby dokupić kontroler FireWire za 100zł i mógłbyś się cieszyć edycją swoich filmów. Jeśli chcesz uzyskać dobrą jakość zgrywanego materiału przez svideo za rozsądną cenę, to polecam kartę Pinnacle DC10+. Coprawda nowa kosztuje ponad 1000zł, ale używaną można czasami okazyjnie kupić za około 500zł.

Ponadto przyczepię się jeszcze do samej kamery - takie rzeczy kupuje się na lata i nie dlatego polecam wynalazków typu Samsung. W tym sprzęcie liczy się praktycznie tylko jedna marka - Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej chlopaki kamerka Hi8 ma jakosc duzo lepsza od SVHS wiem bo wujaszek ma i sie nia bawilem. Zgrywanie takiego materialu video przez tuner TV w kompie jest bezsensowne, bedzie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> jakosc a i moga wyskoczyc jakies inne badziewia....gubienie klatek itp...

 

VIVO cos by tu pomoglo ale tez nie do konca

Nie wiem czy widziałeś już gdzieś materiał video zgrany na Radeonie VIVO (nie wiem jak ta sprawa wygląda na kartach GF VIVO) z dobrego źródła sygnału (np. cyfrowy tuner sat) :?: Powiem to tak: zgrywam full PAL (720x576 25klatek/sekundę) w formacie Mpeg2 z bitratem rzędu 9-12Mbit/s i jakość takiego materiału jest więcej niż zadowalająca (wszystko na konfigu takim jak w podpisie). Przy sygnale np. z magnetowidu VHS, sprawa wygląda już gorzej, a to dlatego, że taki sygnał video zawiera sporą dawkę szumu i innych zakłóceń, które dla kodera video są po prostu sygnałem do obróbki i powodują jego większe obciążenie.

Na słabym komputerze, to nawet z kartą powiedzmy, Pinnacle DC10 (miałem) czy DC30 będą gubione klatki i nie da się "wyciąnąć" pełnego PAL-u.

Autor tematu ma chyba na myśli zgranie materiału z kamery, a następnie zrobienie z niego divx-a, a kupowanie do tego celu półprofesionalnej karty video jest raczej nie na miejscu.

No i na koniec jeszcze jedno - jeśli już tuner :? to z możliwością przechwytu do formatu Mjpeg lub Mpeg2 - fakt że pliki bedą miały dużą objętość, ale na słabym komputerze jakoś to jeszcze pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty raczej nie zmienie bo za slaby komp mam. By musial calosc zmieniac, ze by to sens maila A I FUNDUSZY nie ma. Cuzz czas na tuner skoro mowicie, ze to pomoze :)

No to jak chcesz zgrywać video przez tuner?? Całą robotę odwala w tym momencie procesor więc jak masz słaby....320x240 maksimum i to w nędznej jakości :cry:

Po obejrzeniu cen stwierdzam, ze stac mnie TYLKO na tuner (do 250-300 zeta) Moj procesor to to celeron II 633 (podkrecanie nie idze w gre bo to nie moj komp tylko) wiec jak zgram cos czu chala na maxa bedzie? (ram 128mb karta riva 2 full)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna nie ma wpływu na szybkość czy jakość zgrywania video, jedynie z podglądem mogą być problemy, ale to mniej istotna sprawa.

Ilość ramu też nie jest kluczowa. Najważniejsza jest wydajność zestawu - procesor, kontroler IDE i HDD. Jeśli przy zgrywaniu video za pomocą tunera wybieżesz jakiś codek mniej obciążający procesor, to może wyciągniesz 640x480, ale podejrzewam że będzie gubić klatki.

Trudno jest określić jaką rozdzielczość uda ci się z dostateczną jakością osiągnąć, najlepszym wyjściem byłoby znaleźć jakiegoś znajomego z podobnym konfigiem i takim tunerem tv jaki zamierzasz kupić, i po prostu poeksperymentować z różnymi codekami.

ps. ostatnio miałem okazję sprawdzić działanie tunera tv (nie pamiętam typu, ale coś z przedziału cenowego 250-300 zeta) na kompie z athlonem xp 1700+ i przy 720x576 25kl/s i codeku mjpeg gubił około 15-20 % klatek :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...