Skocz do zawartości
grzesiu

Thermaltake: Dwie Wieze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad nowym chłodzeniem na mojego semprona. Wcześniej miałem freezera 64pro, ale go sprzedałem bo jakość wykonania była słaba, wentylator glosny, ogólnie niezbyt mi sie spodobał, a chłodził tak sobie. Teraz wpadło troche kasy, i postanowiłem kupić coś markowego, z jakością wykonania na wysokim poziomie. Wpadły mi w oko coolery thermaltake. Na Ninje czy BigTyphoona mnie nie stać, a te są w takiej cenie, która moge jakos przeboleć :P Chodzi mi o Thermaltake Sonic Tower klik i Thermaltake Silent Tower klik. Na początku chciałem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Sonic Towera, ale pózniej zauwazyłem Silenta, i jak narazie wydaje mi się, że Silent Tower będzie wydajniejszy, bo cooler który na nim jest zamontowany bedzie owiewał żebra radiatora a ciepłe powietrze trafiałoby prosto w 120x120mm delty @ 5v. W przypadku Silent Towera, ciepłe powietrze które wydzielałby radiator, wyciągałaby jedynie delta na wylocie obudowy. Moja obudowa to Chieftec Dragon medium, z przodu 2x80mm, z tylu 1x120mm delta @ 5v, z boku 1x92mm @ 5v. Co bedzie wydajniejsze??? I jeszcze jedno: Czy Silent Towera będe mógł zamontować bez problemu na moją płyte główną? Nie posiada ona otworów wokół socektu. Z góry thx za odpowiedzi, i jeżeli ktoś widział porównanie tych dwóch coolerów, prosiłbym o wklejenie linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale na Sonic Tower'a mozna zamontowac cooler ;] (btw. masz literowke w nazwie 2 coolera...)

 

Porownanie znajdziesz w necie, wystarczy chwila na google...

...albo zerkniecie w temat o jednym z tych coolerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale na Sonic Tower'a mozna zamontowac cooler ;] (btw. masz literowke w nazwie 2 coolera...)

 

Porownanie znajdziesz w necie, wystarczy chwila na google...

...albo zerkniecie w temat o jednym z tych coolerow.

 

Własnie szukałem w google, ale znalazłem tylko recenzje...a może jest jakiś posiadacz któregoś z tego coolera, i napisze jak się sprawuje..?

 

PS-> W temacie o Silent Towerze ostatni post jest z przed roku... :/

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj. Chcesz zamontować takie bydle do zapinki? Aż tak bardzo chcesz się pozbyć socketu z płyty?

 

Sonic Tower będzie wydajniejszy, w dodatku możesz zamontować na nim wentylator 120 mm tak samo jak na Silent Tower. Jednak przy przewiewie w obudowie starczy na passive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='19 lip 2006, 08:06' post='2233749']

Czekaj, czekaj. Chcesz zamontować takie bydle do zapinki? Aż tak bardzo chcesz się pozbyć socketu z płyty?

 

Sonic Tower będzie wydajniejszy, w dodatku możesz zamontować na nim wentylator 120 mm tak samo jak na Silent Tower. Jednak przy przewiewie w obudowie starczy na passive.

Socket mojej płyty jak narazie jest mi miły ;) Ok, jak mówisz że będzie wydajniejszy Sonic, to chyba pojade i go kupie niedlugo...bo boxowy coolerek nie wyrabia, 49c przy 1.4v i seti :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

grzesiu jak pamietam drake kupił sobie tego sonica na semprona i chodził mu na pasivie chyba na 1,6v i miał ładne temperatury, jak pamietam po dołożeniu wentylka w idle miał 32*C :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to można kupić? I za ile?? Na Allegro szukałem, ale nie znalazłem...

ostatnio był w ofercie mcs.pc.pl oraz pc-tuning.pl teraz coś go tam nie widać <_< napisz do chłopaków to może coś pomogą w tej sprawie

cena tego cuda oscylowała w granicach 180zł

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180zł to troche za duza cena jak na cooler do procesora który teraz kosztuje z 230zł box ;) (co prawda mój jest jedną z lepszych sztuk na forum, ale jednak). Teraz zastanawiam się pomiedzy uzywaną ninją + thermaltake soprano 120mm za 125zł, lub nowym sonic towerem za jakies 110-115zł ale bez wentylatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem ci grzesiu pm'ke ;) czemu się nie odzywasz? :) Jak już tam ci pokazałem szukaj używanej ninji i nie bierz tego wentyla od soprano, już lepiej te xilence z allegro ;>

Odpisałem ;) Czy Ninje będe mógł zamontować na moją płyte główną? Nie mam otworów wokoł socketu, tylko tą plastikową ramkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie kupilem tego sonic towera i.. nastepnego dnia odnioslem do sklepu :/ moj boxowy intelowski radiatorek chlodzil proca lepiej od tego czegos.. temperaturka poszla 10st/C do gory

 

Myslałem, że coś źle założyłem ale okazalo sieże podstawka jest tak koślawa, że trzeba by było sporo sie naszlifowac aby jądo pożadku doprowadzić. Wymieniłem go na drugi, nowy i to samo.. wiec oddałem oba i zostałem ze swoim boxem na jakiś czas:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że jak jest tak gorąco to może wysiadać w passivie :lol: ? :banana:

 

Grzesiu chyba nie zamontujesz niniji bez otworów, jest za ciężka żeby ten plastik z socketu ją utrzymał, ale moge się mylić...

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xwa, a to pewnie dlatego, że masz słabą wentylację w obudowie, razem z tymi upałami robi swoje...

 

"180zł to troche za duza cena jak na cooler do procesora który teraz kosztuje z 230zł box"

Teraz 195 zł :P

Edytowane przez Puma[JFK]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa...

 

Posmarowalem pasta i przyłożyłem do lusterka i moge powiedzieć ze w niektorych miejscach nawet bylo widac slady pasty... szkoda ze nie mam zdjeć tego czegoś.

 

Żyletką też sprawdzałem.

 

>> słaba wentylacja- tyle wentyli w zyciu w kompie nie miałem :P

Edytowane przez XwA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...