Skocz do zawartości
aeMaeTH

Modem-router Adsl Przewodowy Do Domu

Rekomendowane odpowiedzi

WiTaM!

 

W zwiazku ze wspanialomyslna akcja tp$a "28/56zl za 512kbps" http://www.tp.pl/prt/pl/promocje/552219?_p=552230 postanowilem sie przesiasc na neo ;]

 

W danej chwili jestem podlaczony do sieci radiowej 160kbps za 50zl, wiec chyba warto =]

 

W domu mam 3 komputery polaczone routerem Asmax'a, ktory znowu jest podpiety do Access Point'a.

 

Powstaje wiec pytanie jakiego modemu/routera mam uzyc w celu zachowania obecnej infrastruktury ;)

 

Wszystkie kompy maja siecowki i kabelki sa ladnie ulozone wiec WiFi troche mija sie z celem...

 

Jaki model moglibyscie mi polecic w cenie do 200zl, ktory spelnialby IMHO podstawowe wymagania:

- firewall (bo po co na kazdym kompie ma dzialac osobny program zzerajacy zasoby..)

- port forwarding (wszystkie kompy beda korzystaly z p2p)

- dmz (bo jak kazdy, ja tez chce miec zew IP =D)

- NAT, www config, DHCP to chyba sa oczywiste i kazdy je ma ;)

 

Bede BAAARDZO wdzieczny za uzyczona pomoc! ;>>>

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Linksys ma tylko jeden port 10/100 - musieliby podlączyć do niego switcha i dopiero AP (WiFi) + inne opcjonalne komputery kablem.

 

Albo Linksys + AP kolegi, ale już nici gdyby w przyszłości chciał podłączyć kompy skrętką bez switcha

A USR 9105/9107 ma czteroportowy switch 10/100 :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tematy były tutaj poruszane wielokrotnie - nawet nie chciało się Wam poszukać

 

Np. U.S. Robotics 9105/9107

Fajnie, tak sie składa że akurat szukałem i wiem że U.S. Robotics jest dobry, tyle że on kosztuje 420zł czego kolega już nie raczył sprawdzić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie bardzo ze wkoncu ktos sie tematem zainteresowal, juz sie balem ze po przeniesieniu no nowy serwer ludzie pouciekali z tego subforum... :-|

 

Wracajac do sprawy..

Panowie mi tu rzucaja zapewne dobrym i sprawdzonym sprzetem ktory mi na lata mialby starczyc..

Mi sie raczej rozchodzi o cosik taniego a dobrego :-P

 

Wkoncu ruch po domowej sieci bedzie znikomy, a WiFi to ja na pewno zakladac nie bede..

W ciagu roku to tylko jeden komp chodzi te 16h na dobe (siostra lubi chaterie ;p) a drugi 2-3h max.

Trzecim kompem jest moja mobilna maszyna co sie podlacza okazjonalnie na swieta i wakacje B-)

 

Co powiecie o Pentagram Cerberus ADSL Lite http://sklep.benchmark.pl/pelny_25280.html ??

i czym sie to roozni od wersji nonLite :P ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tak sie składa że akurat szukałem i wiem że U.S. Robotics jest dobry, tyle że on kosztuje 420zł czego kolega już nie raczył sprawdzić :/

Gdzie takie ceny mają :?: :mur:

 

Max to 240 zł za 9107.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny sklep :lol:

 

Pierwszy z brzegu:

 

W Komputroniku są za aż 247 zł.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23072

 

http://www.skleppc.pl/index.php?m=item&id=7783

 

 

 

Następnm razem sprawdź cenę w kilku miejscach zanim "wprowadzisz" kogoś w błąd :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to konkluzja bedzie jaka? ;)

 

D-Link czy USR ??

 

PS.

Czy ktorys z nich ma taki bajer co by liczyl ilosc przesylanych danych ;D ??

Wkoncu ma sie te 15GB limitu.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem czy brac nowy DSL-524T czy stary sprawdzony DSL-504T.

Niektorzy na benchmarku strasznie na niego narzekaja..

 

Ten cerberus tez niezle wyglada..

 

Co do USR'a to wiecej dostal negatywow i go wyeliminowalem z wyboru ;]

 

Niby gloopi router a tyle z nim niedopowiedzen :P

 

Nie chce zadnych bajerow. Ma byc poprostu ROCK STABLE! bo nie chce mi sie ciagle na chate jezdzic i sluchac marudzenia ze necik nie dziala.. :mur:

 

Prosze o KONKRETNA porade :wink: i ide na zakupy B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi zamowilem ta NEO:p

Startuje 1 wrzesnia, wiec teraz kombinuje z modemem..

 

Zdecydowalem sie na tego dsl-524t (ktos musi go wyproobowac :P) glownie ze wzgledu na QoS.

 

Teraz nie wiem ktory modem wziac od tepsy zeby go bylo mozna pchnac na allegro. Co polecicie? Thomsona czy Sagema latwiej bedzie sie pozbyc (za lepsza cene OF COURSE :D)

 

PoZDRaWiaM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołanczam się do pytania potrzebuje dobry router taki co podzieli mi łączne neo na 2 komputery ale tak żeby jak na jednym będę ściągał to na drugim był Internet i chodził bez problemu router nie może się wieszać i musi posiadać modem i Switch mam na oku pentagrama co wy na to ??

 

PS. Ale jestem wybredny :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...