Skocz do zawartości
refreshq

P4 1.8 Ghz Willamette + 512 Ddr Ram = Et 100fps ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Dzis zagralem pierwszy raz w gre Enemy Territory. Gra mi sie tak spodobala, ze zalapalem sie do pracy. Niestety placa jest marna i duzo nie zarobie. Teraz pytanie czy taki komp:

Procesor: Pentium 4 1.8GHz Willamette

Pamiec: 512 DDR Ram

Karta graf: Radeon 9600 Pro

Zapewni mi stałe 100fps przy 800x600 + detale medium/high ? Czy lepiej wźiąść Semprona 2600 (170zl proline) + tania mobo z AGP (tylko jaka) ?

Edytowane przez refreshq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

Imo problemem nie będzie proc tylko grafa - na 9550@420/520 wycisnąłem 40 fps na radarze na railu moze 50 ( mówię o minimalnych wartosciach )

 

Jeżeli ET jest dla ciebie priorytetem - uprzedzam pytanie - 9500 256 bit 4 potoki niemodowalna - zapewni ci stałe fps powyżej 50 na każdej mapie w 1024*768 na high detale - wiem co mówię :D

 

miałem gf2 mx - 9550 - 9500 256 bit ( 3 sztuki - wszystkie niemodowalne ) - teraz mam 9500 pro fps minimalne 50 na rdarze - gram zwykle na standardowych ustawieniach - bez OC

i uwierz mi 9500 4 potoki 256 bit smiga jak złoto w tej grze :D

 

ps: 100 fps mówisz to moze na gf 66 - moze ale watpię :D i wciąż mówię o minimalnych wartosciach

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET to gra z 2003r. To dla takiej gry mam kupowac karte za 300zl + proc bo na tym co mam czyli p3 500mhz to nie da rady pograc. ET nie ma super grafy w dodatku silnik Q3. Czyli jaki komp zapewni mi stale 100fps przy 800x600 i medium/high detale( wtedy sie rozejrze cenowo i zobacze czy dam rade tyle zarobic ).

Edytowane przez refreshq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tej grze, ale po co Ci 100FPS??

Nie wazne czy nie znasz sie na tej grze czy na innej, ale ZAWSZE lepiej miec wieksza ilosc klatek, zeby nie bylo klatkowania.... Czyli zeby nic nie skakalo. Pozdrawiam Edytowane przez Cygan21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak wy ale ja widze roznice pomiedzy 20fpsami a np. 60 ;) poza tym czuc nawet ze gra nie chodzi jak mul i ze reaguje z opoznieniem tylko wszystko dziala od szybko... ;]

Edytowane przez Cygan21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze grywam w ET podziele sie moimi wrazeniami z roznych konfiguracji, na wszystkich "maxfps" bylo ustawione fabrycznie, czyli 85 (chociaz gdy sie patrzymy niebo to jest 91, tak wiec max to 91)

A64, 6800LE, 1GB Ram (1024x768 i reszta max) - przecietnie 88, 87, czasami spadnie podczas wybuchu lub zeskoku, ale nigdy nie widzialem ponizej 80

A64, GF3Ti500, 1GB Ram (1024x768 i reszta max) - tu bylo podobnie, ale o pare fpsow mniej, nigdy nie widzialem ponizej 75

P4, 6800LE, 512MB (1024x768 i reszta max) - jakos 82, 83, nigdy nie spadlo ponizej 70

AXP, Radeon 9550, 1GB (1024x768, max detale) - tez nic nie cielo i dalo sie grac

AXP, Radeon 9200, 512MB (chyba 800x600, detale max) - fajnie sie gralo, nic nie cielo, a przy 1024x768 juz tak

AXP, GeForce 4 MX 440, 256MB (niewiem jakie detale, ale conajmniej 800x600 i srednie) - dalo sie grac, ale jakos super nie bylo, czasami przycinalo, komp kolegi

Celek, Radek 9000M, 256MB (800x600, srednie detale) - tez porownywalnie do P4 i Quadro, z tym ze FPS az tak nie spadalo podczas wybochow, a przy chodzeniu bylo 50

P4, Quadro NVS 280 (na GeForce'y to FX5200SE), 512MB (800x600, srednie detale) - max jaki widzialem to chyba 60, przy bieganiu i ogolnie chodzeniu i strzelaniu jest 40, podczas zeskokow, wybuchow spada nawet do 15, nie polecam

Celek, Quadro NVS 280, 512MB (800x600, srednie detale) - jak wyzej, tylko przecietnie bylo o 5 FPS mniej

Celek Coppermine, Voodoo 3, 256MB (640x480, minimalne detale) - calkiem plynnie szlo grac, lepiej niz na tym co nizej, potem z GeForce 3 Ti 500 bylo miodnie na max detalach i 1024x768

Celek, Intel i82845 zintegrowany, 512MB (640x480, minimalne detale) - nie da sie grac, ponizej 20 FPS a przy wybuchach spada do paru

To tyle z moich przezyc, gralem na roznych kompach i roznie bylo

Ulozone wg. wydajnosci grafiki :)

Na tym Willamecie i 9600Pro bedziesz mogl jakos pograc, mi sie calkiem fajnie szlo na Palomino i 9550, a potem z Bartonem bylo wrecz super (wynik opisany powyzej jest juz z Bartonem)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam to silnik q3 miał coś takiego że z ilością fps wiązała się czułość/dokładność.. jakieś takie oryginalne rozwiązanie przez co rzeczywiście lepiej się grało na wyżsych fpsach.. moze coś mieszam to mnie poprawcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta jest :] więcej FPS - dalsze skoki i gra była łatwiejsza dla ludzi z mocniejszym sprzętem :] Q4 ma ograniczenie do 60 FPS i już tak niefaworyzuje bogatszych graczy z lepszym sprzetem. W ET chyba nie ma tego problemu. Wystarczy ci te max 50 FPS i tak nie zauważyz różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AXP, Radeon 9550, 1GB (1024x768, max detale) - tez nic nie cielo i dalo sie grac

Na tym Willamecie i 9600Pro bedziesz mogl jakos pograc, mi sie calkiem fajnie szlo artonem)

człowiek chciał 100 fps hmm - mało realne ale nie ważne

 

ty mu wyskakujesz z 9550 i 9600 pro i tu jesteś mało poważny - 9550@420/520 nie nadaje sie do grania w ET po prostu nie wyrabia - jak fps spada do 40 to sie czuje i to ma wpływ na grę, podobnie bedzie z 9600pro - pokazujesz tu szerokie spektrum kart ( bardzoe ciekawe jak dla mnie) ALE nie specjalnie mozna ci wierzyć skoro mówisz że 9550 jest ok - bo nie jest

- ja się świetnie bawiłem na gf2 mx 400 przy 12-40 fps na radarze ( jak oblukiwałem ścianę miałem i 200 - ale to chyba nie o to chodzi ... zeby się swietnie bawić mając 12 fps tylko nie przejmujac się tym fps'em

 

@gollumek

25 klatek to juz jest *ówno nie fps z takim fps to możesz sobie pograć w jakieś rpg a nie ET i nic mnie nie obchodzi ze się utarło ze obraz telewizyjny i w nim 24-25 fps to w zupełnosci wystarczy dla odczucia płynności a nietórzy źle lub niedokładnie usłyszeli i powtarzają byle co ... do gier ..... sieciowych ..... i dynamicznych..... gdzie liczy się czas reakcji ..... musi być conajmniej 50 w najgorszej sieczce inaczej na tym tracisz :mur:

 

proc pokroju althlon 1,2 i do tego 9500 256 bit ( będzie nawet lepsza od 9500pro ) - karta kosztuje 200 a nie 300 z resztą bez problemu wyhaczysz ją za nieco mniej - często dzieciaki zawiedzione tym że najnowszy NFS nie śmiga w max detalach pozbywają sie świeżo nabytej karty

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak gralem w CS to widzialem roznice miedzy 60 a 100. To z tym rozroznianiem to nie chodzi o to ze sie nie widzi roznicy ;) widac golym okiem roznice przy 50 i 100 w CS 1.6 ;) nie potrzeba licznika nawet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzikowie ja gram w et 3 lata,pare tygodni temu przestalem(niestety :( ) i sprawa fps jest tam bardzo wazna,chodzby z tego wzgledu iz na odpowiedniej ilosci fps poprostu straf'y sa dluzsze i hit ratio jest zmienne.ET jest gra bardzo nie dopracowana,kazdy kto troszke zna sie na configach w et powiniene wiedziec iz optymalne stale wartosci fps w tej grze to odpowiednio 43,76,125 oraz 333 fps.Przy tych wartosciach lepiej sie trickjumpuje i lepiej wchodza hedy,ja sam gralem zawsze na 125 fps ale czasami jak chce sie troszke pograc na mapkach trickjumpowych to 333 fps jest wskazane.Nie bede wiecej sie rozpisywal nad configiem do et bo mozna sobie pooczytac o tym na wielu polskich i zagranicznych serwisach.Powiem tyle na tym sprzecie 100fps jest malo realne gdyz et bardzo korzysta z procka a willamette nie jest krolem wydajnosci :lol2:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 5 lat gram w CS. Stała ilość FPS jest bardzo ważna. W ET/Q3 stałe wartości, tak jak napisał Destroyerpl powodują możliwość wykonywania dłuższych skoków. W CS stała wartość FPS oznacza komfort gry. Właczcie CS i wpiszcie fps_max 25 i ruszcie myszka, a następnie fps_max 100. Różnice odczujecie odrazu. Płynna i komforotwa gra w CS to minimum stałe 80FPS. Spadki 100-80 są denerwujące. Przeciętny gracz, który gra FFA raz na tydzien nie zauważy tego, ale ktoś kto jest bardziej wprawiony, posiada skilla + ogranie odrazu będzie wiedział ocb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...