Skocz do zawartości
Lynk

D-link 624+ A Kiss Dp1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowym posiadaczem routera D-Link 624+. Służy on tylko i wyłącznie do przesyłania mp3 i avi z dysku twardego komputera umieszczonego w innym pokoju na podpięty do TV odtwarzacz KiSS. KiSS jest spięty krótkim kabelkiem do routera, a router łączy się już bezprzewodowo z komputerem w którym jest karta WiFi (też D-Link).

 

Problem jest o tyle dziwny, że nie mam najmniejszych zastrzeżeń przy przesyłaniu dużych plików, gdzie dane lecą cały czas - przy oglądaniu filmu nic nie przerywa, wszystko chodzi płynnie i bez najmniejszego zarzutu. Nie jest natomiast idealnie, przy przesyłaniu mp3 - co jakiś czas (nie ma reguły - czasami nic się nie dzieje przez 30 minut, a czasem są dwie przerwy na minutę), muzyka jest przerywana tak na pół sekundy, sekundę. Podejrzewam, że filmy chodzą płynnie ponieważ cały czas są przesyłane dane, natomiast przy mp3 dane przesyłane są rzadziej i przez to czasem dochodzi do wspomnianych opóźnień (sam już nie wiem - może coś przechodzi w stan wstrzymania czy jak ?).

 

Siła i jakość sygnału przez cały czas są powyżej 70% (z reguły powyżej 75%).

 

Może mógłby ktoś coś poradzić ? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu po powrocie z pracy zabrałem się do zabawy i próbowałem zmieniać prędkość, ale jakoś dużej różnicy nie widzę (przetestowałem chyba wszystkie możliwe połączenia zarówno w standardzie g, jak i b), choć w sumie najlepsze parametry uzyskałem obniżając prędkość z 54 na 48Mb. Jedynie co, to wiem na pewno, że musi być aktywny tryb speed enhanced (komunikacja między tymi samymi urządzeniami dlinka), bo w przeciwnym razie zrywa cały czas.

 

W odtwarzaczu niestety z wszelkimi ustawieniami sieciowymi, które mogłyby tu mieć znaczenie, bida. Przy połączeniu sieciowym jest tylko możliwość wpisania z ręki numerów IP i tyle. Trochę więcej jest gdybym wykorzystał kartę sieciową na PCMCIA (to łącze też ma), ale po pierwsze producent przewidział tylko możliwość korzystania z jednej jedynej karty firmy Zyxel (albo Zyxair, sam już nie pamiętam), która obecnie jest chyba nigdzie niedostępna, a po drugie wykorzystywany jest wtedy wyłącznie standard b - naczytałem się już na forach kissa o problemach jakie wtedy są (przy nich moje to naprawdę pikuś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci w domu mam zablokowany ftp, więc znalazłem wczoraj przez http jedynie firmware 2.09b70. Upgrade niestety zbyt wiele nie dał :(

W pracy ściągnę wersję b71 i spróbuję wieczorem ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...