Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie biosa w laptopie Acer aspire 1522. Używałem dziś laptopa i nagle się wyłączył, sam od siebie no i już nie chce się włączyć. To znaczy uruchamia sięale jedyne co widać to mnóstwo małych punkcików na ekranie, to tyle :( Nie da się nic zrobić, nawet nie próbuje czytać z dycku, po prostu są te kropeczki i nic więcej. Myślę, że to bios się na mnie wypiął, ale w tej chwili gdy nie da sięgo uruchomić to nie mam możliwości wgrania. NO chyba że jest jakaśzworka na płycie głównej, z rozkręcenie ma nie ma problemu. No ale jeśli ta zworka nie pomoże to co mam zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie biosa w laptopie Acer aspire 1522. Używałem dziś laptopa i nagle się wyłączył, sam od siebie no i już nie chce się włączyć. To znaczy uruchamia sięale jedyne co widać to mnóstwo małych punkcików na ekranie, to tyle :( Nie da się nic zrobić, nawet nie próbuje czytać z dycku, po prostu są te kropeczki i nic więcej. Myślę, że to bios się na mnie wypiął, ale w tej chwili gdy nie da sięgo uruchomić to nie mam możliwości wgrania. NO chyba że jest jakaśzworka na płycie głównej, z rozkręcenie ma nie ma problemu. No ale jeśli ta zworka nie pomoże to co mam zrobić??

Zworki to chyba w lapku nie ma, a jeśli jest to nie do tego :D

Po za tym to nie koniecznie był bios, myślę nawet że to uszkodzenie któregoś z urządzeń.

A jak z gwarancją?? Bo wydaje mi sie że bez serwisu tego nie załatwisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworki to chyba w lapku nie ma, a jeśli jest to nie do tego :D

Po za tym to nie koniecznie był bios, myślę nawet że to uszkodzenie któregoś z urządzeń.

A jak z gwarancją?? Bo wydaje mi sie że bez serwisu tego nie załatwisz...

Kupiłem go rok temu jako używany, nie ma już gwarancji. Ale to chyba nie przeszkadza w ewentualnym odesłaniu do serwisu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko, to po prostu padła płyta główna/karta graficzna(która jest zintegrowana z płytą) ;/. RIP! Wymiana płyty jest baaaardzo droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko, to po prostu padła płyta główna/karta graficzna(która jest zintegrowana z płytą) ;/. RIP! Wymiana płyty jest baaaardzo droga.

grafika nie jest zintegrowana, kropeczki pojawiająsiętakże po podłączeni zewnętrznego monitora crt, ile może kosztować tak mniej więcej wymiana płyty głównej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika nie jest zintegrowana, kropeczki pojawiająsiętakże po podłączeni zewnętrznego monitora crt, ile może kosztować tak mniej więcej wymiana płyty głównej??

W serwisie policzą Ci pewnie 1000 zł, może nawet więcej. Jeśli znasz się na elektronice, to kup płytę gł. w internecie i "zrób to sam". :D Ale że na 100% padła cała płyta, to Ci też nikt nie powie, mogły się różne części zepsuć.

 

EDIT:

oczywiście ten 1000 zł to za wymiane płyty i płytę (tak szacunkowo tylko). Jeśli to coś innego to może być dużo mniej.

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do serwisu i niech walna ekspertyze (tak to sie nazywa?) co sie stalo ;) przy tym powinni okreslic jaka bedzie ewentualna cena naprawy i zapytac czy sie na nia decydujesz ;)

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...