Skocz do zawartości
Kit44

Ktora Karta Wi-fi Lepsza

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec jak w temacie.

Która karta jest lepsza bo jestem tutaj troszke zielony :unsure:

 

Ralink rt2400 (chyba chipset ralinka rt2460p? przynajmniej tak na nim pisze)

 

A druga to

Planet WL-8314 (na chipsecie Marvella)

 

Która karta jest waszym zdanie lepsza??

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak w temacie.

Która karta jest lepsza bo jestem tutaj troszke zielony :unsure:

 

Ralink rt2400 (chyba chipset ralinka rt2460p? przynajmniej tak na nim pisze)

 

A druga to

Planet WL-8314 (na chipsecie Marvella)

 

Która karta jest waszym zdanie lepsza??

Pozdrawiam.

Znam z tych 2 tylko Planeta którego moge z całego serca....odradzić.

Marvel8k to jeden z najgorszych układów. Brak sterowników dla linuxa (a windowsowe wywalają ndiswrappera), windowsowe stabilnością też nie grzeszą. Program-pomyłka dodawany do standardowej instalacji który trzeba potem wywalać bo jest oczywiście niekompatybilny z SP2 do XP. I co najgorsze: potrafi bez powodu nagle renegocjować prędkość i ustalić ją na absurdalnym poziomie np 2 mbit/s mimo, że wcześniej w dokładnie tym samym miejscu działało ok. Pomaga tylko wyciągnięcie karty i włożenie na powrót albo ponowne połączenie z siecią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz stabilny sprzet to kup d-link dwl-520+

Matko, mamy 2006 rok, to już naprawde nie czas na odgrzewanie trupów 802.11b na archaicznym układzie.

Mimo wszystko komfort pracy przy 802.11g jest nieporównywalnie większy, nie wspominając o tym, że afair dwl-520+ nie zapewnia WPA(2) a używanie WEPa w czasach kiedy średnio rozgarnięty orangutan jest wstanie go złamać w rozsądnym czasie nie jest najlepszym pomysłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak mam do wyboru w sumie te dwie kart (chyba ze je sprzedam i kupie cos innego, napewno sprzedam jedna z nich), ale nie chciał bym juz kombinowac zabardzo <_< .

 

Uzywam ich do łaczenia z siecia WLAN, w której jest zabezpieczenie: MAC, IP przydzielone na sztywno i WEP. I chodzi o to zeby to fajnie smigało, siec w standardzie b.

 

Narazie podpiołem planeta i smiga jedyna roznica to taka ze w win pokazuje (przy komputerkach koło zegara) siłe sygnału niska :blink: a w sterach karty good (link quality i signal strenght w okolicach 80-100 troche sie waha) pakietów raczej nie gubia.

 

Sprawdzałem jeszcze Network Stumbler i tam pokazuje Signal+ : -71, Noise-: -100, SNR:29

Czy te dane sa w miare ok??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak mam do wyboru w sumie te dwie kart (chyba ze je sprzedam i kupie cos innego, napewno sprzedam jedna z nich), ale nie chciał bym juz kombinowac zabardzo dry.gif .

 

Uzywam ich do łaczenia z siecia WLAN, w której jest zabezpieczenie: MAC, IP przydzielone na sztywno i WEP. I chodzi o to zeby to fajnie smigało, siec w standardzie b.

 

Narazie podpiołem planeta i smiga jedyna roznica to taka ze w win pokazuje (przy komputerkach koło zegara) siłe sygnału niska blink.gif a w sterach karty good (link quality i signal strenght w okolicach 80-100 troche sie waha) pakietów raczej nie gubia.

 

Sprawdzałem jeszcze Network Stumbler i tam pokazuje Signal+ : -71, Noise-: -100, SNR:29

Czy te dane sa w miare ok??

 

Pozdrawiam.

 

Moze ktos jednak odpowie na pytanie a nie samo OT???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po samym sygnale jeszcze nic nie powiemy, powiedz w jakich warunkach pracuje karta:

jaka odleglosc od stacji bazowej, ile metrow kabla, jakie anteny, co na przeszkodzie

 

jesli chodzi o stabilnosc pracy i bardzo dobra czulosc to polecam model D-Link DWL-520+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hipoll

licz srednio 1db tlumienia na 1,5 m kabla h155

 

antene masz 14dbi wiec nie trudno policzyc

Edytowane przez Hipoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem

 

Siłe mi pokazuje 72-77dB (66%) w Wirless Mon wiec co mam liczyc?

Ja sie pytam czy takie parametry (podałem rozniez wyzej wiecj ich) sa dobre?

 

 

 

Narazie podpiołem planeta i smiga jedyna roznica to taka ze w win pokazuje (przy komputerkach koło zegara) siłe sygnału niska blink.gif a w sterach karty good (link quality i signal strenght w okolicach 80-100 troche sie waha) pakietów raczej nie gubia.

 

Sprawdzałem jeszcze Network Stumbler i tam pokazuje Signal+ : -71, Noise-: -100, SNR:29

Czy te dane sa w miare ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 100 pingach 1400 bajtów strat 0% sredni czas 10ms (ping bramy)

 

ping jest chyba stabilny, torren np ładnie smiga (w okolicach 50-nawet do 100 kB/s jak jest duzo seedów) www ida przez proxy (reszte mam przez ip publiczne) i na www predkosc srednia ok 35-40kB/s i to mi nawet nie przeszkadza.

 

Tylko mam problem z www - nikt inny tego nie potwierdza w sieci zeby sie działo cos podobnego - próbowałem na roznych kartach (2 rainkach i teraz planet) i poprostu czasem jast taki dziwny myk ze np przegladam forum lub jakas inna strone wszystko smiga a co jakis czas poprostu pojawia sie komunikat ze czas oczekiwania minoł (przy zmianie np podstrony w forum) ping jest ok tylko jak np sprawdze transfer w everescie to pokazuje predkosc około 10 do 200 bajtów/s. (oczywiscie inne programy typu torrent sa wyłaczone). Zwykle pomaga odczekanie kilku (kilkunastu czasem do minuty) sekund i wcisniecie F5 zreguły wtedy sie ładuje juz normalnie.

 

Nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna, wirusów nie mam win xp sp1, firefox (chociaz na IE jest tak samo). Znajmy jest w tej samej sieci i mowi ze nie ma takich problemów, wiec zaczynam podejrzewac ze to cos u mnie (chyba ze cos z ap ale podobno nikt kto korzysta z tego ap sie nie skarzy.

 

Jesli ktos ma jakies sugestie to bardzo mile beda widziane bo reinstalacja systemu (co niekoniecznie moze pomoc) mi sie nie usmiecha, a problem moze lezec gdzie indziej.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kit44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz stabilny sprzet to kup d-link dwl-520+

Podepne się pod temat

 

mam możliwość zakupić DWL-520+

 

wg sprzedawcy posiada on ten sam model w roznych wersjach na różnych chipsetach - na Prism 2.5 oraz na Admtek i Realtek

 

googluje wlasnie info o tych chipach ale moze eksperci forumowi bezposrednio rzucą haslo który chipset wybrac i dlaczego.

 

dodam, że moim routerem będzie prawdopodobnie Linksys BEFW11S4 Wireless-B - mam nadzieję że to dobry stabilny produkt

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...