Skocz do zawartości
KrisJR

Estetycznie I Wydajnie

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku pragnę zaznaczyć że przejrzałem poddział "Co kupić? - Notebooki, Laptopy i inne" oraz przeczytałem wszystkie recenzje, ale nadal nie jestem pewien co do wyboru :mur: :mur: .

 

Na początek to co wymagam od lapka:

 

-Estetyka i schludność wykonania (aluminiowa obydowa mile widziana)

-Ekran do 15,4" najchętniej 14"

-Grafika na poziomie X1600

-1024 DDR2

-Bateria nie musi być mocna ale żeby z 2h pociągło

-DVD-RW

-10/100/1000 LAN (no jak bedzie 100 jakoś to przeżyje)

-Bluetooth

-Wi-FI

-S-Video

-Dysk powyżej lub 60

-Cichy

-W miarę lekki

-Sprzęt nowy

 

Cena adekwatna do jakośći sprzętu ale w granicach rozsądku.

 

Co do zastosownia komputera to:

 

-Programy graficzne (Corel)

-Internet

-Ma robić za odtwarzacz DVD

-Rzadko gry typu Heroes 5

 

 

Po miesiącu siedzenia i przeszukiwania wszystkich znanych mi źródeł informacji mam 2 faworytów:

 

- Toshiba Satellite A100-237 z wymianą ramu na 1024 albo 2* 1024

 

Plusy Toshiby:

+ wiem o niej więcej niż o konkurencie nr 2

+zakup w "stacjonarnym sklepie"

+cena

+czytnik PCMCIA

+chwalona na forum

 

-Asus W3j + w przyszłości nowy dysk i ram

 

Plusy Asusa:

+ciekawie wygląda i wydaje się być porządnie wykonany

+1 posiadacz jakiego wynalazłem jak narazie chwali go w opisach

+2 lata gwarancji

 

Minusy Asusa

-W kraju nie moge znaleźć sklepu gdzie go mają

-Cena wysoka mimo konieczności wymiany dysku

-Obawiam się zakupów międzynarodowych na takie sumy

 

-Toshiba Tecra M3-307 + 1024 ramu od zaraz

 

Plusy Toshiby

+ ładna i wydaje się porządnie wykonana

+zakup w "stacjonarnym sklepie"

 

Minusy Toshiby

+mało ramu jak na taka cenę

 

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze ponieważ niechciałbym podjąć złej decyzji w kwesti sprzętu który najprawdobodobniej będę używał przez co najmiej 3-4 lata.

 

Jak narazie najwieksze przekonanie czuje do Asusa jednak obawiam się zakupów międzynarodowych biorąc pod uwagę to iż mój angielski nie jest doskonały :-| :-|

 

Jeszcze raz proszę o pomoc i za ewentualne odpowiedzi szczerze dziękuję :) :)

Edytowane przez Alanaste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę bardzo dużą rozbierzność cenową. A100-237 z 2GB ramu to koszt ok 5 600zł, a Tecra to aż 7 000. Dlatego trudno coś doradzić skoro dla Ciebie granicą ceny jest rozsądek- napisz może konkretniej. Poza tym Tecra ma jedno- rdzeniowego procka, być może nie ma to większego znaczenia na chwile obecną, ale za jakiś czas raczej będzie miało.

Jeśli odpowiada Ci rozmiar matrycy w tym Asusie, to ja bym się nad nim mocno zastanowił, bo wygląd ma powalający (trochę mu jeszcze brakuje do MacBook'a Pro ;) ), a wydajność też niczego sobie- tym bardziej że z tego co piszesz to zamierzasz jeszcze coś dokupić żeby odpowiadał Tobie.

Jeśli natomiast chodzi Ci o zminimalizowanie kosztów, to ta A100-237 będzie bardzo dobrym wyborem. Mógłbyś się jeszcze pokusić o przedłużenie gwarancji.

BTW. Sieciówka w niej ma tylko 10/100.

 

 

 

Jak narazie najwieksze przekonanie czuje do Asusa jednak obawiam się zakupów międzynarodowych biorąc pod uwagę to iż muj angielski nie jest doskonały :-| :-|

Polski też raczej nie.

Sry, nie mogłem się powstrzymać :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski też raczej nie.

Sry, nie mogłem się powstrzymać :twisted2:

Tak to jest jak jak w nocy szuka sie rozwiązania w problemie wyboru, człowiek po kilku dniach "żywy trup" :lol2: :lol2:

 

A co do ceny a100 237 z 2*1gb to niestety 6000 równe <_<

A asus z wysyłką z wysp to koło 6900 więc róznica nie jest aż tak wielka

 

 

Kurde żeby ten asus był w polsce gdzieś zaraz bym zamówił bez większego namysłu :lol: :lol:

 

 

 

P.S Ciekawe czy ten asus tylko na zdjęciach taki piękny się wydaje czy w rl też tak zachwyca

Edytowane przez Alanaste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Ty wziąłeś tą cenę A100-237 z 2GB ramu.

 

Ja kupiłem ją z 2*1024 667MHz za 5 640zł w Siriusie. Oczywiście bez targowania się nie obyło, ale z efektu można być zadowolonym.

 

Poza tym, ja bym na Twoim miejscu bardziej myślał o zakupach przez net, bo w końcu wtedy masz 10 dni na testy, etc i możesz oddać, czego zwykłe sklepy (stacjonarne, jak to określiłeś) raczej nie udostępniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cene wziołem ze sklepu sirius we wrocławiu, targowałem się ale staneło na 5080 za standard i 6000 z 2*1gb ramu. A narazie i tak nie mogą sprzedać bo nie maja i w sobote ma być dostawa.

 

A i może ktoś widział lub słyszał gdzie w polsce była by możliwość zakupu W3J, boje sie importu z angli troche :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W3j nie ma i nie bedzie z tego co wiem, osobiscie rozmawialem swego czasu z czlowiekiem z Asus Polska i powiedzial ze nie wprowadzaja tego modelu po W3v (czyli poporzednik z Pentiumem M i X600) nie byl tak popularny wiec zrezygnowali z lansowania tej linii. Na Allegro tez ani razu nie widzialem, moj bedzie pierwszy chyba ;) Co do zakupow za granica to nie mialbym zadnych obaw, trzeba po prostu zamowic w rekomendowanym i bezpiecznym sklepie i wtedy nie ma mozliwosci ze cos nie pojdzie, kurier ubezpieczony wiec jak cos zginie to kasa nie przepada. Jak dobrze zagadasz to w ciagu tygodnia masz go u siebie, 2-3 dni na przelew + 4-5 na przesylke. Od siebie moge dodac ze sprzet jest taki jak na zdjeciach a pewnie lepszy. Nie ma z nim najmniejszych problemow, do matrycy nie mam zastrzezen chociaz przyznaje ze do 17" mu brakuje ale to raczej bylo do przewidzenia. Po zmianie dysku na Momentusa 5400.3 komp jest dla mnie praktycznie idealny, za jakis miesiac, dwa powinienem zdobyc baterie do MediaBaya (jedna z najfajniejszych opcji jakie ma ten laptop) i dzieki temu dlugosc pracy na baterii powinna poszybowac do ponad 5h. Dla zachety dodam ze wspomniany przez ciebie H5 dziala w natywnej rozdzialce, ze wszystkim na max bez najmniejszych problemow i to bez podkrecania karty. Co lepsze nawet na baterii gra nie zwalnia praktyczine w ogole. Na koniec kwestia ceny : moze wydawac sie wysoka, ale na prawde zmienisz zdanie jak zobaczysz ten sprzet na wlasne oczy. Poczujesz za co zaplaciles. I to tyle, nie bardzo moge porownac laptopa do tej Toshibki bo nawet rozmiary maja inne takze decyzja nalezy do ciebie.

 

Edit.

W Asusie jest gigabitowy Lan.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki asus to ok. 7000zł TU

jest za 1141 z wysyłką około 1200 funtów co przy kursie 5,75 daje równe 6900 + koszt przelewu.

 

Czyli różnica pomiędzy a100 237 a asusem w3j to około 1000zł.

I tu pytanie czy warto dołożyć te 1000zł i jak go kupić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA maja gware tylko na rok, nie daja chyba myszki i torby i nie wiem czy sama gwarancja nie obejmuje tylko kontunentu polnocno amerykanskiego ale glowy za to info nie dam, cos takiego po prostu mi przelecialo kiedys na NBR forum, ale moge cos krecic, trzeba sie dowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzine w USA mam nawet kuzynka jest teraz w stanach na wakacjach (tyle że jest niepełnoletnia i jest sama u swojej babci, to niezbyt dziecko samo z laptopem w samolocie). Tylko jak miała by się gwarancja do tego

 

I czy nie orientujecie się czy sklep nie może wysłac odrazu do polski ??

 

http://store.agearnotebooks.com/asusw3j.html - ta oferta chyba jest najciekawsza wychodzi na nasze 5400 dużo mniej niż z angli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszce kilka pytań co do zakupu w USA

 

A czy w wypadku zaukpu w usa i wysyłce do polski paczką (przez znajomego) dojdą jakieś opłaty typu cło itp (potraktujmy lapka jako prezent a nie import)

 

I czy będzie konieczna wymiana klawiatury ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzizas , cos ty sie tak tej klawiatury uczepil, nic nie trzeba zmieniac przeciez amerykanska klawa to taka jaka pewnie sie poslugujesz od zawsze. A co do wysylki : oplaty Ci naliczaja od zadeklarowanej wartosci paczki czyli teoretycznie mozesz podac wartosc np 100$ i wtedy oplata bedzie mala, ale ja ze sprzetem bym nie ryzykowal takich przekretow - niech ci ta paczka zginie, albo zostanie uszkodzona to ubezpieczenie ci nie odda wiecej. Inna sprawa z tymi deklarowanymi prezentami : raz przejdzie bez problemu a raz ci ja wezma na clo i po jablkach. Z USA bym bral tylko w momencie jesli jest szansa ze ktos ci to osobiscie przywiezie. Inaczej cena moze wyjsc taka sama jak z UK, albo i wyzsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się !!

Jednak W3j, tylko jeszcze nie wiem gdzie kupie musze dowiedzieć jaki byłby czas realizacji w usa i czy na lotnisku nie będzie problemow z wywozem :mur:

 

Ma ktoś doświadczenie z TYM sklepem w usa ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nikt doświadczenia z TYM sklepem, ceny mają ciekawe 1600 euro za w3j to 6400 wychodzi, a i wysyłka tylko do francji by była (o ile wysyłają, ale z tym to do kogoś kto niemiecki zna będe musiał podejść), a i odrazu ram by wymienili

Edytowane przez Alanaste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...