Skocz do zawartości
Yzbuzz

Laptop A Overburning... Prośba O Pomoc...

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panowie...

 

Z góry przepraszam, jeśli ten temat już wcześniej był poruszany... Chodzi o opcję overburningu, a w zasadzie czytania większych płyt CD przez nagrywarkę w laptopie. Moja nie chwyta np. 870tek - to znaczy, ich nie widzi - a co idzie za tym, nie mogę zrobić nawet lekkiego overburningu pod Nero czy pod DeepBurner. Słyszałem po angielskich forach, że pomógły by tu nowy firmware... ale gdzie znaleźć to cholerstwo? I którą wersję? Jeśli ktoś mógłby pomóc i podesłać mi najnowszy sterownik lub dać cennego linka, byłbym bardzo wdzięczny... Specyfikacja mojego sprzętu widoczna jest na dole w sygnaturze a tu podaję dane nagrywary ściągnięte dzieki programowi Disc Info:

 

DISCINFO VERSION : 1.6.1.6

VENDOR : HL-DT-ST

MODEL : DVD-RW GWA-4082N

REVISION : CL02

VENDOR SPECIFIC :

LOADING MECHANISM : Tray

SERIAL NUMBER : 423AD5014E19

NUMBER VOL. LEVELS : 256

BUFFER SIZE : 2048KB

INTERFACE : ATAPI

RPC2 SCHEME : YES

STATUS : Set

USER CHANGES : 4

VENDOR CHANGES : 4

CURRENT REGION : 2

ANALOG AUDIO PLAY : YES

COMPOSITE OUTPUT : NO

DIGITAL PORT-PORT1 : NO

DIGITAL PORT-PORT2 : NO

READ UPC CODE : YES

MULTISESSION READ : YES

MODE 2 FORM 1 : YES

MODE 2 FORM 2 : YES

READ ISRC CODE : YES

READ BAD CODE : NO

BUFFER UNDER-RUN : YES

MT. RAINIER : NO

CAN READ CDR : YES

CAN READ CDRW : YES

CAN READ CDRM2 : YES

CAN WRITE CDR : YES

CAN WRITE CDRW : YES

CAN TEST WRITE : YES

CAN READ DVD-ROM : YES

CAN READ DVD-R : YES

CAN READ DVD-RW : YES

CAN READ DVD-RAM : NO

CAN READ DVD+R : YES

CAN READ DVD+RW : YES

CAN WRITE DVD-R : YES

CAN WRITE DVD-RW : YES

CAN WRITE DVD-RAM : NO

CAN WRITE DVD+R : YES

CAN WRITE DVD+RW : YES

MAX CDR READ SPEED : 24

MAX CDR WRITE SPEED: 16

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo - overburning czyli nadpalanie jest to opcja pozwalająca nagrać na płytę CD trochę więcej danych niż jest w standarcie płyty, a nie czytać większe płyty.

Drugie primo - aby nagrywarka mogła czytać płyty o rozmiarach 800MB i więcej musi mieć taką możliwość sprzętową, i jeli jej nie ma to żadna zmiana BIOSu nagrywarki nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo - overburning czyli nadpalanie jest to opcja pozwalająca nagrać na płytę CD trochę więcej danych niż jest w standarcie płyty, a nie czytać większe płyty.

Drugie primo - aby nagrywarka mogła czytać płyty o rozmiarach 800MB i więcej musi mieć taką możliwość sprzętową, i jeli jej nie ma to żadna zmiana BIOSu nagrywarki nic nie da.

Nigdy nie twierdziłem, że overurning to wyłącznie czytanie większych płyt :) Chodziło mi o to, że mój sprzęt nie chwyta overburningu i przez to nie wychwytuje płyt o pojemności ponad 800 mb w programach do nagrywania. Pewnie nie wyraziłem się zbyt jasno... :huh:

 

Co do możliwości sprzętowych overburningu, to nie wiem, czy moja nagrywarka je posiada. A co do zmian BIOSU - ten temat jest już poruszany na angielskich forach, tylko, że tam nie mogłem się za bardzo połapać jak to z tym wszystkim definitywnie jest. Jeśli ktoś wie na 100 proc., że nie mam szans na overburning, to w porządku. Jeśli zaś jest szansa na odblokowanie overburningu w moim sprzęcie pod kątem aktualizacji Biosu, to bardzo proszę o pomoc... W końcu o podobnych problemach z nagrywarkami jest co nieco na necie..., gdzie nadpalanie udało się "odblokować" - inaczej nie poruszałbym tego tematu. Oczywiście, szukam też rozwiązania na własną rękę... i w gruncie rzeczy chodzi mi o nowe sterowniki do nagrywary. Może jednak ktoś wie, gdzie je znaleźć?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Neuron_Yzbuzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...