Skocz do zawartości
zielak_18

Panel Do Winampa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przegladajac ostatnio z nudow rozne strony na necie w poszukiwaniu czegos ciekawego natknalem sie na fajna bajer :)

 

Panel do winampa

 

Jest to panel do sprzetowego sterowania winampem z "wizualizacja" w postaci diod. Fajany bajer i patrzac na schemat nawet latwe do wykonania to to jest :)

 

Wzialem sie za skladenie tego panela. Zaczalem od diod i mam z nimi problem jakis :mur: podlaczylem wszystko tak jak na schemacie i nie dziala. Wszystkie diody swieca caly czas :huh:

 

Robil moze ktos cos takiego kiedys??

Edytowane przez zielak_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie masz "zablokowany" lpt.

 

zassaj zipa z zalacznika rozpakuj i uruchom install_giveio.bat.

Zainstalowalem i nic sie nie zmienilo :mur: Jak znajde potem chwile to sprawdze czy wszystko jest polaczone dobrze, ale raczej powinno byc skoro swieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj moze jakiegso programu do sterowania lpt i zobacz czy mozesz recznie zapalac i gasic.

 

zobacz np http://freefm.pluton.one.pl/mike/lpt-demo.zip powinny zapalac sie nazmiane ledy od d4 do d7

Miales racje Arnie diody swieca tak jak pisales. Czyli wina lezy po stronie software'u. Sprobuje z jakas starsza wersja winampa bo obecnie uzywam 5.24.

 

Druga czesc panelu jest juz polutowana i dziala :D Sa to przyciski do sterowania odtwarzczem. Do czego maja sluzyc mozna ustawic w programie COM-port winamp control.

 

Oto zdjecia panelu w obecnym stanie

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wykonany jest on z pleksy docietej na wymiar zaslepki 5,25". Jest on jeszcze w surowym stanie. Wyglada to troche nieciekawie bo na pleksie jest jeszcze folia i jest troche brudna. W panelu bedzie jeszcze wskaznik diodowy (o ile zadziala). No i trzeba cos zrobic z tym wygladem.

 

Kiedy bedzie gotowy wrzuce fotki.

Edytowane przez zielak_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy ta plexa nie jest za cieńka :?:,

ta plexy jest ze trzy razy grubsza niz normalna salsepka.. nawet jak by zrobil z pudelka po cd bylo by wystarczajaco mocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest grubsza, ale weź do ręki plexi i spróbuj wygiąć, a weź zaślepkę i zrób to samo :). Zaślepki ze względu na swoją budowę, trudno się wygina, zresztą z tym całym wyginaniem to taka moja teoria :P, mówię to tylko dla tego, żeby zielak_18 wiedział, że plexi będzie się giąć pod naciskiem i może pęknąć.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie może być icon_mrgreen.gif , tylko czy ta plexa nie jest za cieńka icon_question.gif, nie pęknie podczas naciskania icon_question.gif no chyba że przyciski chodzą leciutko wtedy niema problemu

ta plexy jest ze trzy razy grubsza niz normalna salsepka.. nawet jak by zrobil z pudelka po cd bylo by wystarczajaco mocne.

Zrobione jest to na pleksie 2mm. Pleksa nie wygina sie nic a nic bo przyciski chodza bardzo lekko. A poza tym to Arnie ma racje. Zwykla zaslepka wygina sie znacznie bardziej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano wpadlem na pomysl odnosnie wygladu tego panelu. i zaraz wzialem sie do roboty.

 

Za plexa bedzie tektura z wycietym wzorem i podswietlona z tylu niebieskimi ledami. Najgorsze mam juz za soba. Wycialem szablon z kartki, a nastepnie przenioslem to na tekture i znow wycialem :) Na szczescie mam to juz za soba.

 

Oto foty:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Sory za jakosc zdjec. Sa robione komorka, ale mysle ze widac co trzeba :wink:

Edytowane przez zielak_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Własnie przygotowuje pełny kontroler winampa, prace sa juz w dosc zaawansowanym stadium :)

Panel bedzie mogl kontrolowac winampem (pelna obsługa - play,stop,przewijanie ,pauza, glosnosc,szuffle,repeat)+wyswietlacz (aktualnie VFD 1X16 ZNAKOW-szeroki na 25CM) bardzo czytelny w dzien czy noc.

Calosc bedzie podpiete przez zlacze USB + soft ktory pisze

 

po skonczeniu tej zabawki zaczne robic stronke jak to wszystko poskladac, oraz bede oferował gotowe moduly:)

jesli bedzie to popularne rozwine to dolaczajac wieksze wyswietlacze (w planie podpiecie wyswietlacza graficznego)

 

na dniach podam strone na ktorej opisze ten sprzecik:)

 

pozdrawiam

DarkStorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Własnie przygotowuje pełny kontroler winampa, prace sa juz w dosc zaawansowanym stadium :)

Panel bedzie mogl kontrolowac winampem (pelna obsługa - play,stop,przewijanie ,pauza, glosnosc,szuffle,repeat)+wyswietlacz (aktualnie VFD 1X16 ZNAKOW-szeroki na 25CM) bardzo czytelny w dzien czy noc.

Calosc bedzie podpiete przez zlacze USB + soft ktory pisze

 

po skonczeniu tej zabawki zaczne robic stronke jak to wszystko poskladac, oraz bede oferował gotowe moduly:)

jesli bedzie to popularne rozwine to dolaczajac wieksze wyswietlacze (w planie podpiecie wyswietlacza graficznego)

 

na dniach podam strone na ktorej opisze ten sprzecik:)

 

pozdrawiam

DarkStorm

Ciekawe :) a jeszcze mógłbyś podać orientacyjną cenę tego "czegoś" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm komplet do zabudowy w wlasnym zakresie (czyt bez obudowy) to kolo 50-60 zl.

W tym jest plytka PCB + 2 mikrokontrolery , klawiatura, kabel usb oraz wyswietlacz VFD.

Oprogramowanie bedzie gratis + kod zrodlowy (bede sie staral aktualizowac soft jak najczesciej, poszerzac mozliwosci :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Własnie przygotowuje pełny kontroler winampa, prace sa juz w dosc zaawansowanym stadium icon_smile3.gif

Panel bedzie mogl kontrolowac winampem (pelna obsługa - play,stop,przewijanie ,pauza, glosnosc,szuffle,repeat)+wyswietlacz (aktualnie VFD 1X16 ZNAKOW-szeroki na 25CM) bardzo czytelny w dzien czy noc.

Calosc bedzie podpiete przez zlacze USB + soft ktory pisze

 

po skonczeniu tej zabawki zaczne robic stronke jak to wszystko poskladac, oraz bede oferował gotowe moduly:)

jesli bedzie to popularne rozwine to dolaczajac wieksze wyswietlacze (w planie podpiecie wyswietlacza graficznego)

 

na dniach podam strone na ktorej opisze ten sprzecik:)

 

pozdrawiam

DarkStorm

hmm komplet do zabudowy w wlasnym zakresie (czyt bez obudowy) to kolo 50-60 zl.

W tym jest plytka PCB + 2 mikrokontrolery , klawiatura, kabel usb oraz wyswietlacz VFD.

Oprogramowanie bedzie gratis + kod zrodlowy (bede sie staral aktualizowac soft jak najczesciej, poszerzac mozliwosci icon_smile3.gif)

Niezly pomysl. Zapowiada sie super i nawet cena znosna. Mama nadzieje ze niedlugo przedstawisz nam wersje finalna :wink:

 

A wracajac do mojego panelu to juz prawie skonczony. :) Pozostala jeszcze tylko kwestia mocowania do zatoki 5,25", montaz diod i poprawki kosmetyczne. Mam nadzieje ze dzis znajde chwile czasu i to skoncze.

 

A oto fotki panela w aktualnym stanie:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Lepki srub ktore uzylem moglyby byc troche mniejsze, ale tylko takie mialem pod reka :cry: a po sklepach mi sie nie chcialo latac po 2 sruby.

 

EDIT:

 

A tak to wyglada w kompie:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zielak_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh..imho zbędny całkowicie bajer... Mi zależy na szybkości obsługi i komforcie.. bede latał z palcem do kompa za każdym razem jak chce przewinać piosenkę.. bo to są skróty globalne :)

 

Druga sprawa... jak na tak banalne urządzenie to zajmuje zdecydowanie za dużo portów komputera :)... Wystarczyłby spokojnie jeden COM albo LPT o USB nie wspominając.. ale autorom nie chce się pisać bardziej ambitnych programów i układów niż te które już powstały...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh..imho zbędny całkowicie bajer... Mi zależy na szybkości obsługi i komforcie.. bede latał z palcem do kompa za każdym razem jak chce przewinać piosenkę.. bo to są skróty globalne :)

 

Druga sprawa... jak na tak banalne urządzenie to zajmuje zdecydowanie za dużo portów komputera :)... Wystarczyłby spokojnie jeden COM albo LPT o USB nie wspominając.. ale autorom nie chce się pisać bardziej ambitnych programów i układów niż te które już powstały...

Zapomniales że niektore osoby chca pisac :)

ja wlaśnie koncze taki wyswietlacz bazujący na winampie

oto link do galerii gdzie jest sa fotki tego projektu :)

VFD-Winamp 1.0

 

teraz projektuje pcb i klawiature.....

jak skoncze zrobie nastepne fotki i podam strone do projektu:) , jakies 2-3 dni i bedzie wersja finalna.

Edytowane przez darkstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ja też bym sobie napisał i zrobił sam (ino nie drajver do winampa bo to przesada) coś co by się komunikowało najprawdopodobniej przez przez port szeregowy... leży nieużywany a lpt często się przydaje :)

 

a dla Ciebie + :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calosc ma byc opensource (no prawie, bo kodu do kontroli usb raczej nieudostepnie) lecz reszta bedzie open wiec jesli ktos bedzie hcial to napisze:)

a tak pozatym to zamierzam od czasu do czasu sprzedac gotowy modul.

bo wyswietlaczy mam sporo i czas sie troszke odgruzowac ze sprzetu, a moze przyokazji komus sie przyda....

 

skonczylem strone niejest jescze wszystko co chce udostepnic ale aktualnie musze dokonczyc plytke i dopisac soft

potem poskladam z 3 sztuki i zobaczy sie czy ktos hce ;)

 

oto link vfd-winamp 1.0 alpha

Edytowane przez darkstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darkstorm niezly poimysl z tym panelem

 

Ja juz skonczylem to moje cos. Prezentuje sie to nawet nizle. Dokladnie tak jak to sobie wymyslilem. Diody nie swieca bezposrednio na plexe. Przed plexa jest jeszcze kartka (to biale :D ) zeby swiatlo sie rozpraszalo.przez co calosc swieci sie rownomiernie i fajnie sie prezentuje w kompie.

 

Oto zdjecia:

Dołączona grafika

 

Z tylu:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Miedzy panelem a zloczem RS232 przcialem kabel i na obu koncach zarobilem koncowki od kabla soieciowego (rj45) i polaczylem to przez lacznik jakis taki :D Wiadomo latwiej zrobic przelozyc z tylu budy, tzn. nie trzeba takiej duzej dziury robic :)

Dołączona grafika

 

A teraz w obudowie

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No i po ciemku

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I jak wam sie to podoba?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ujdzie w tłoku.. jesli chodzi o wygląd... ewentualne niedoróbki maskuje niska jakość zdjęcia pewnie icon_biggrin3.gif..

 

ale przydatność imho żadna...

 

mimo to + za robote

PelzaK powiem ci ze masz racje. Widac niedociagniecia drobne ale glownie w srodku i z tylu. A z przodu wyglada to calkiem dobrze. Normalnie widac tylko przod takze luz :) Zdjecia lepszej jakosci wrzuce jak siostra wroci z wakacji, bo mi cyfrowke zabrala.

 

A tak w ogole to kto tu o przydatnosci mowil... :D to bylo dla zabicia nudy robione :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe widać że dla zabicia nudy icon_smile3.gif KLIK icon_smile3.gif

ogólnie to fajne, ale niekupił bym tego icon_smile3.gif

Juz przymierzam sie do nastepnego :D tym razem cos z wyswietlaczem :wink: A po co mi dwa. Jak sie sprzeda to sie sprzeda, a jak nie to pojdzie na polke lezec :)

Edytowane przez zielak_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:)

Zmienił sie adresik mej strony (nowa domena) podaje linka VFD Winamp 1.0

i drugi link do galerii galeria VFD-winampa

Jutro dodam nowe fotki PCB + oczywiscie VFDka. a w miedzyczasie jesli by ktos chcial taki sprzecik moge odstapic w cenie 47 zl.

teraz zamierzam odpalic pare innych zabawek ktore tesz niedlugo opisze (jak tylko sie uporam z moim WC cos mi bloczek cieknie hehe)

ahh bym zapomnial nastepnym krokiem bedzie LCD 2x16 i 2x40 lub 4x20 a zaraz po tym graficzny (mam 128x64 oraz 240x64)

no to by bylo na tyle

pozdrawiam i zapraszam do galerii :D

Edytowane przez darkstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz tego (http://fwmn.pl/galeria/thumbnails.php?album=9) jeszcze kilka sztuk robił?? czy tylko kolejne większe wersje??

Jeśli ktoś będzie chętny to moge wykonać pare sztuk (posiadam tych wyświetlaczy 6)

a potem rozpoczne prace z LCD.

Soft tak jak pisałem poprzednio będe starał sie uaktualniać jak najcześciej.

za niecała godzine umieszcze nowe zdjecia płytki interfejsu i vfdka:) wiec zapraszam do galerii

 

moj mail jak by co :) darkstorm@fwmn.pl

Pozdrawiam

Edytowane przez darkstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...