Skocz do zawartości
thunder_pl

Problem Z Podkręcaniem

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

CPU na FSB 180 działa mi stabilnie (RAM chodzi wtedy na 360), jednak jak tylko go podkręce do FSB 190, już się nie chce odpalać (RAM jest wtedy na 378). Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Podejrzewam, że być może to przez słabe RAMy. Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

thudner

 

PS. FSB chcę podkręcić minimum do 200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ta mobo ma blokade PCI? Bo jak nie to albo zwieksz dzielnik albo sproboj od razu 200. Wtedy powinno sie automatycznie przestawic.

NF2 ma blokade, zwiększ napięcie na procu, poluźnij timingi ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

zmieniłem RAMy na single channel, bo na dualu zawsze wyciagaly mi max 333 (choć mam 400). Szynę CPU dałem na 200MHz co w ramie dało mi 400. Myślałem, że odpali, bo w singlu na 400 mi chodzą, ale też się sypie. Będę musił zwiększyć napięcia, tylko, że mój BIOS na to nie powzala

 

To by była na tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej się rozejrzy za Biosem. ;) Może jakiś mod ? Nigdy nie miałem do czynienia z ta płytą, więc poszukaj troszkę na forum i pogoogluj.

 

Może to:

2250810[/snapback]

Gdyby jednak nic nie bylo do plyty a nie boisz sie igrac z ogniem :lol: to tutaj masz co trzeba :wink:

staram się tego uniknąć ;)

 

więc tak:

zaktualizowałem BIOS, nie znalazłem w nim żadnych zmian (co nie oznacza, że ich nie ma). Napięcia wciąż nie idze zmienić. Komp oczywiście przy szynie CPU ustawionej na 200 nie potrafi odpalić windowsa :/.

 

Pozostaje mi jeszcze zmiana timingów, co jest dla mnie jeszcze trochę magią ;)

 

znalazłem na płycie zworkę która ustawia szynę CPU na 200MHz, myślicie, że jest jakaś róznica, niż jak to ręcznie ustawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...