Skocz do zawartości
bobson37

Wc By Bobson, Rev 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 dni temu skleciłem wkońcu wc tak jak sobie to założyłem jakiś czas temu. Zaczynałem od kadeta, wezy 12/16, bloczkow od Misia oraz aquaszuta. To byl Rev 1.0 nie prezentowany na forum. Jednak taki zestaw byl niezbyt mobilny oraz brzydko sie prezentowal. Obecnie wszystko upchałem w obudowie oraz wreszcie ja zamknałem.

 

Co do temperatur, nie mam obecnie bloku na grafie wiec nie bede przedstawial dokladnych danych itd. Powiem jedynie ze proc w te obecne upaly podgrzewa sie do 38 stopniach przy 9x250 1,3v, moze to jest duzo ale mam poludniowe okno i w pokoju mam bardzo goraco i duszno.

 

Wzgledem rev 1.0 zmienilem:

-weze z cellfastow 12/16 na weze firmy Polix 8/11

-krucce nk12 na szybkoskretki 8/10

-pompke aquaszut 600 na Coolteka CPS-750 Mark II

-nagrzewnice kadetowska na chlodnice Black Water Advanced 121

-plyn z kranowki na wode destylowana + orlenowski Qal

 

Blok na karte zaloze gdy kupie cos na PCI-E.

 

Zalaczam kilka fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

skromne, normalne, w miare przemyslane WC, Gratulacje. W twoim wypadku cooler na chłodnicy zamontowałbym od srodka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

jesli nie jestes wizualistą to ci nie przeszkadza, mnie takie ułozenie by dręczyło....

Aha i posprzątaj kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trojniczek beee :P

No i tak jak wcześniej zostało powiedziane, chłodniczke bym przymocował do obudowy a nie wentyl ;)

Moze nawet wywierciłbym dwa otwory na króćce w tylnej ściance obudowy i chłodniczkę przymocowałbym od zewnątrz.

Kabelki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba kolor wezy, czy cieczy ktora w nich jest :)

Natomiast ten balagan w kablach musisz ogarnac. Bedzie lepiej to wygladalo. Mozliwosci pochowania ich sa wiec to wykorzystaj.

 

Ogolnie WC bez wodotryskow - w porzadku, poprostu skromne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no morski kolorek mi tez sie podoba ;) ogólnie tak zwyczajnie... węże fajne - gdzie kupiłeś i ile płaciłeś? w pierwszej chwili wziąłem (późno jest pisałem na szybko, moja wina sorry ;)) je nie wiem czemu za innovateki ;)

 

btw: czasami sie zastanawiam jaki związek z wc maja poukladane kable w obudowie -.- wszyscy prosza o ocene układu, co wymienic poprawić itp i zazwyczaj dostaja odpowiedz - poukładaj kable :P jakby to mialo cos wspolnego zwłaszcza ze bobson 37 z tego co wywnioskowałem ma zamknietą budę i tego zwyczajnie nie widac na codzien wiec ukladanie kabli to dla mnie bylaby glupota i strata czasu... chyba ze masz okno :P

Edytowane przez y0ghurt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no morski kolorek mi tez sie podoba ;) ogólnie tak zwyczajnie... węże fajne - gdzie kupiłeś i ile płaciłeś? w pierwszej chwili wzielem je nie wiem czemu za innovateki ;)

 

btw: czasami sie zastanawiam jaki związek z wc maja poukladane kable w obudowie -.- wszyscy prosza o ocene układu, co wymienic poprawić itp i zazwyczaj dostaja odpowiedz - poukładaj kable :P jakby to mialo cos wspolnego zwłaszcza ze bobson 37 z tego co wywnioskowałem ma zamknietą budę i tego zwyczajnie nie widac na codzien wiec ukladanie kabli to dla mnie bylaby glupota i strata czasu... chyba ze masz okno :P

to wziel inne węże....ja wiem, że są wakacje ale bez przesady

Edytowane przez mattnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za weze zaplacilem 78 gr za mb. Weze sa niebieskie, qal barwi wode troszka na zolto. Co do kabli to nic nie wymysle bo nie ma jak ich schowac poniewaz sa krotkie. Ot taki mankament tego fortronka. Co do trojnika, moze kiedys go zmienie . Obecnie jest ok bo bude mam bez okna. Pozdrawiam.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z trojnikiem jest nie tak? Trojnik jak trojnik. Mozna go jedynie prysnac jakims sprayem (tak jak ja to zrobilem - na czarno). Skrecany T jest do bani - u mnie sie kompletnie nie sprawdzil.

 

Kable mozna pospinac czarnymi opaskami zaciskowymi i jakos poukladac/pochowac czy podociagac do scianek obudowy.

 

Jak sie sprawuje pompa? Czy juz dziala cicho? Odpowietrzyles juz ja dobrze? W temacie o chlodzeniu Hakervipa jest tez mowa (m.in. ja) o tej pompie - looknij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no morski kolorek mi tez sie podoba ;) ogólnie tak zwyczajnie... węże fajne - gdzie kupiłeś i ile płaciłeś? w pierwszej chwili wziąłem (późno jest pisałem na szybko, moja wina sorry ;)) je nie wiem czemu za innovateki ;)

 

btw: czasami sie zastanawiam jaki związek z wc maja poukladane kable w obudowie -.- wszyscy prosza o ocene układu, co wymienic poprawić itp i zazwyczaj dostaja odpowiedz - poukładaj kable :P jakby to mialo cos wspolnego zwłaszcza ze bobson 37 z tego co wywnioskowałem ma zamknietą budę i tego zwyczajnie nie widac na codzien wiec ukladanie kabli to dla mnie bylaby glupota i strata czasu... chyba ze masz okno :P

skoro ma zamknietą bude to po co piszesz o kolorze skoro tego nie widac? co komu przeszkadza platanina wezy, skoro tez tego nie widac? (tu jej nie ma, ale...) jak czegos nie widac to moze byc brzydko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ma zamknietą bude to po co piszesz o kolorze skoro tego nie widac? co komu przeszkadza platanina wezy, skoro tez tego nie widac? (tu jej nie ma, ale...) jak czegos nie widac to moze byc brzydko?

Dobrze, że pisze o wężach a nie o kablach. Prosiłem o ocene wc a nie kabelków, kable nie mają nic do wc.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromne WC. Mnie się podoba ale kable. Upchaj gdzieś to spagetti.

 

------------------------------------------

Mam pytanie do wszystkich użytkowników WC jak naprawdę jest z głośnością i bezpieczeństwem z WC kolega miał WC ale poszło się paść nieszczelność w bloku na grafie była. I za ciche to ono nie było pompka, a naprawdę mam cichego kompa ale temperatury nie teges i miał bym zamiar złożyć WC może za rok, pół (problemy z kasą -> odkładam na prawo jazdy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóź blok na GPU, trochę posprzątaj wnętrze i będzie bardzo przyzwoite WuCe.

 

PS. Bardzo podoba mi się kolor węży. Ciekawi mnie, czy świecą w UV.

Mam blok, już pracowałem wcześniej na 2 blokach, jednak padł mi monitor wiec sprzedałem x800 i smigam na gf a jego chłodzić nie trzeba. Wszystko się zmieni pod koniec wakacji :). Co do wężyków to sam jestem ciekaw ale nie posiadam żadnej katody. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator Chieftec AF-12-25S

Węże Polix 8/11

 

niepodoba mi sie:

- trojnik

- bałagan

- kolor wezy/wody

- bałagan

- jakos tak pusto w tej budzie

- pompka mi sie jeszcze nie podoba

- acha i jeszcze ten bałagan w kablach.

 

Resta jest okay.

- nie widziałem zadnego trojnika Y na szybkozlączki wiec wystarcza mi taki

- bałagan ? kable już troszke sciagnąłem do koszyków ale to sa dosłownie drobiazgi, ten fortron tak już ma

- to już Twoja indywidualna sprawa, mi się podoba ;]

- bałagan ? znowu, kurde powiedz no gdzie

- pusto? a co mam wstawic? doniczke z aloesem?

- znowu Twoja indywidualna sprawa, mi sie nie zbyt podoba Twój grundfos :>

- znowu ? aleś upierdliwy :)

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator Chieftec AF-12-25S

Węże Polix 8/11

- nie widziałem zadnego trojnika Y na szybkozlączki wiec wystarcza mi taki

- bałagan ? kable już troszke sciagnąłem do koszyków ale to sa dosłownie drobiazgi, ten fortron tak już ma

- to już Twoja indywidualna sprawa, mi się podoba ;]

- bałagan ? znowu, kurde powiedz no gdzie

- pusto? a co mam wstawic? doniczke z aloesem?

- znowu Twoja indywidualna sprawa, mi sie nie zbyt podoba Twój grundfos :>

- znowu ? aleś upierdliwy :)

- mi nie chodzilo o szybkozlaczki - szybkozlaczki sa be, ale trojnik mi sie nie podoba bo Y a nie T

- powiedzmy ze wierze ;)

- a mi nie ;]

- a wszedzie ;p

- no niekoniecznie z aloesem......

- mi sie tez niepodoba moj grundfos... ale to moja indywisualna sprawa

- zawsze jestem upierdliwy [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burdel jest i widać że spokojnie da sie to wszystko upchnąć tak, żeby nic nie zwisało.

Po pierwsze zacząłbym od przełożenie dysku twardego górnego koszyka jak najwyżej. Co dało by od razu poprawę wizualną.

Następnie kabelek od wentylatora na chłodniczce poprowadziłbym górą pod zasilaczem.

Kabelki od obudowy (power, reset itp) można pochować za koszykami.

Te dwa kabelki połączone niebieską izolacją, też można schować, po co wiszą tak na wierzchu.

W ten sposób, większość molexów można schować w zatoce 5.25, albo za koszykami na hdd.

Gdybyś jeszcze przełożył napęd (cd,dvd ... ) do niższych zatok, zyskałbyś trochę na długości taśmy i mógłbyś ją schować za koszykami (teraz jest on za bardzo naciągnięta żeby cos z tym zrobić)

 

Tak wiec do dzieła i potem pokaż fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po cholere mam modelowac kable w obudowie bez okna? Nie chodze z obudowa na dziewczynki...

 

Wiekszzosc cos bzyczy o kabelkach jakby to mialo cokolwiek zwiazanego z wc. Chetnie poczytam rady wzgledem samego wc, a nie ulozenia kabelkow. Pozdrawiam.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po cholere mam modelowac kable w obudowie bez okna? Nie chodze z obudowa na dziewczynki...

 

Wiekszzosc cos bzyczy o kabelkach jakby to mialo cokolwiek zwiazanego z wc. Chetnie poczytam rady wzgledem samego wc, a nie ulozenia kabelkow. Pozdrawiam.

cyrkulacja powietrza w budzie?!?!?!?!

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie taki tekst. Mam 2 taśmy ide schowane na tyle ile się da, oraz 2 kable z molexami podczepione do koszyków. Jakbym wstawil doniczke z wiesz czym to wtedy cyrkulacja była by zachwiana.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacja powietrza w budzie?!?!?!?!

:lol: dobre... faktycznie kabelki od wentylatora wręcz powstrzymują jakikolwiek ruch powietrza :lol:

 

ale na powaznie i wracajac do tematu bo dyskusja zeszla juz zdrowo z niego - trójnik Y jest wg mnie lepszym rozwiązaniem niż T (łatwiejsze odpowietrzenie)... części są dobrane dobrze i wszystko złożone do kupy z głową ale bez czegokolwiek innovacyjnego, oryginalnego czy szczególnego... ot waku... a kable powtarzam nie maja kompletnie NIC wspólnego z wc'tem

 

jeśli ktos chce powiedziec cos konretnego na temat układu a nie nabijać sobie posty to niech to powie teraz lub zamilknie na wieki... amen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoghurt: nie bądź śmieszny, gdyby tak było ... gdybyśmy mieli komentować sam kibel, to tak naprawdę wystarczyło by pokazać fotki układu skręconego na parapecie poza kompem (tak dal przykładu)

Ocenia sie całościowy wygląd wnętrza komputera, tak wiec taka błacha rzecz jak kabelki też sie liczy. Wieksza dyskusja nie ma sensu, gdyż sam kibel jest baardzo przecietny. Sorry, ale mała chłodniczka i jeden blok to żadna ekstrawagancja i takich kibli jest na pęczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoghurt: nie bądź śmieszny, gdyby tak było ... gdybyśmy mieli komentować sam kibel, to tak naprawdę wystarczyło by pokazać fotki układu skręconego na parapecie poza kompem (tak dal przykładu)

Ocenia sie całościowy wygląd wnętrza komputera, tak wiec taka błacha rzecz jak kabelki też sie liczy. Wieksza dyskusja nie ma sensu, gdyż sam kibel jest baardzo przecietny. Sorry, ale mała chłodniczka i jeden blok to żadna ekstrawagancja i takich kibli jest na pęczki.

wiem, ale nie uwazasz ze powoli staje sie to drażniące ze jak nie ma co komentowac to wiekszosc pisze wlasnie o kablach... <_< to juz lepiej imho siedziec cicho... dobra eot Edytowane przez y0ghurt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys, dawo temu, jak mialem koma w budzie, zrobilem porzadek w kablach i .......... temp spadly znaczaco, bo przy wolno krecacym sie wentylu na kadecie nie bylo cyrklacji, temp na dysku spadly o 8 stopni - malo?! mosfety przestały parzyc i moglem skrecic wentyl na chipsecie. ale ulozenie kabli nic nie daje, wcale.

 

A komentujemy chłodzenie,wiec kazda uwaga jest odpowiednia, bo tak to nie byłoby czego kmentowac.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...