Skocz do zawartości
Kaz!o

Komputer Za Ok 3000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mialem skladac kompa na poczatku wakacji, ale ze wzgledu na premiere Conroe'a i zapowiadana obnizke cen AMD postanowilem przeczekac, ale teraz nadszedl czas zeby cos zlozyc. Moj budzet wynosi maksymalnie okolo 3000zl (sama buda, bez dvd-rw, bez monitora oraz bez klawiatury, mychy, itp) - z tym ze wiadomo, jezeli komp wyniesie mniej to nic sie nie stanie :wink: . Komp nie musi byc demonem szybkosci, nie zalezy mi na nie wiadomo jakiej wydajnosci ani super wynikach w PI (ale przewiduje lekkie OC). Bedzie sluzyl do wszystkiego: troche gier, net, mp3, filmy i bede na nim amatorsko zgrywal filmy z VHS na DVD (dlatego potrzebuje spory dysk; karte posiadam). Sukcesywnie chcialbym cos w nim wymieniac w przyszlosci (np plyta glowna - DFI jak wyjdzie).

Oto zestaw:

 

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX ............................. 600zl

Asrock AM2XLI-ESATA2 ........................................ 260zl

DDR2 2x1GB 667MHz Goodram na kosciach D9 ..... 600zl

GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman ...... 580zl

Seagate lub Samsung 250GB - liczmy ................... 330zl

Tagan TG430-U15 Easycon Series 430W ............... 330zl

Chieftec Dragon .................................................... 300zl

 

Razem ............................................................... 3000zl

 

 

Moje rozterki:

 

1.Plyta glowna to chyba kompromis pomiedzy jakoscia a cena, moze kiedy DFI cos wyda sensownego to zmienie ja. Glowny konkurent to Asus M2N-E (cena 100zl wiecej), ale podobno sa jakies z nia problemy.

 

2.Ram - chcialbym abym nie musial go wymieniac za chwilke stad 2GB.

 

3.Dysk niestety nie wiem ktory. Obecnie mam Seagate'a 40GB i jestem z niego bardzo zadowolony, ale podobno te Samsungi tez sa niezle.

 

4.Zasilka mam nadzieje ze sprzet udzwignie (takze po ewentualnym w przyszlosci OC) i starczy mi na lata (nie chcialbym jej wymieniac, nawet jezeli bede za rok lub dwa zmienial platforme).

 

5.Buda nie musi byc sliczna, ma byc praktyczna a takze zapewniac sporo miejsca, poniewaz planuje w niedalekiej przyszlosci (Gwiazdka 2006) zbudowanie WC - chwilowo procek chodzilby na coolerze z boxu.

 

6.Jak przekonac tate do zakupu "nie-asusowskiej" plyty glownej lub "nie-kingstonow" (uznaje ze firmowe musi byc dobre, a taki skory do wydania kasy nie jest) oraz ze zasilacz 350-450W to minimum na dzisiejsze czasy (chyba).

 

7.Czy macie jakis namiar na tani sklep/hurtownie z okolic Warszawy.

 

Troszke sie rozpisalem, ale dzieki temu mam nadzieje, ze bedzie Wam latwiej cos powiedziec/skomentowac/zbesztac moja konfiguracje i uraczyc uwagami, ktore z przyjemnoscia wyslucham :D

 

Pozdrawiam

Kaz!o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor w porzadku (bo conroe drogi), grafika rowniez, obudowa to kwestia gustu...

 

do procesora dolozylbym cichsze i bardziej wydajne chlodzenie w postaci Arctic Cooling Freezer 64 Pro

 

z plyta glowna to mam takie same rozterki... gdyby ten asus nie byl taki problematyczny to bym go kupil... a tak to tez kupuje asrocka... najwyzej sie kiedys wymieni:)

 

Co do zasilacza to popieram torque8 :)

 

a hdd to polecalbym to - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28468 - wydajne, duzo cache, tylko ze troche glosne niby... i nie wiem czy chcesz sata czy ata/ide:) cena sie nie sugeruj bo pewnie w innych sklepach jest taniej. tak czy inaczej jesli chodzi o hdd to wybieralbym tylko miedzy seagate a samsungiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czystej ciekawosci zapytam: jaka przewage maja zasilacze polecane przez torque8 nad tym Taganem? :) z tego co widze, to tylko Topower ma podobne obciazenie 12V. Chodzi o cisze?

Tagan linia 12V - 312W , enermax - 360W, osobiście polecam do tego zestawu właśnie enermaxa. Płyta jak poprzednicy nie kupuj asrocka bo to szajs... może coś z gigabyta B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan linia 12V - 312W , enermax - 360W, osobiście polecam do tego zestawu właśnie enermaxa. Płyta jak poprzednicy nie kupuj asrocka bo to szajs... może coś z gigabyta B-)

Szjs to mozesz mowic na ECS, ale nie na Asrocka, ktore sa po prostu ubozszymi ASUSami ;)

 

@s_noopy

Tagany U15 maja problemy ze stabilnoscia linii (nie sugeropwac sie tylko tabliczkami) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wypowiedzi, kazda z mila checia analizuje i czekam na nastepne.

 

Narazie zauwazylem, ze zgadzacie sie z wyborem procka, grafiki, ramu i dysku (ktory wybiore, jeszcze nie wiem, ale jestem chyba za Seagatem z prostopadlym zapisem i 16MB cache'u). Buda to kwestia wyboru, niezbyt jestem chetny wydac 300zl, wiec pewnie znajde cos innego niz ten Chieftec.

 

Mobo (podawajcie konkretne propozycje jezeli mozecie) i zasilacz to dwie kwestie, ktore mnie mocno trapia. Myslalem, ze Tagan bedzie dobrym wyborem, ale widze ze proponujecie co innego. Jaka powinna byc minimalna moc zasilacza aby mial ten bezpieczny zapas na przyszlosc. Tak jak pisalem, nie chcialbym go wymieniac "za chwile". Czekam na dalsze propozycje :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo (podawajcie konkretne propozycje jezeli mozecie) i zasilacz to dwie kwestie, ktore mnie mocno trapia. Myslalem, ze Tagan bedzie dobrym wyborem, ale widze ze proponujecie co innego. Jaka powinna byc minimalna moc zasilacza aby mial ten bezpieczny zapas na przyszlosc. Tak jak pisalem, nie chcialbym go wymieniac "za chwile". Czekam na dalsze propozycje :D

 

Pozdrawiam

Te zasilacze ktore podałem kilka postów wczesniej sa jednymi z najlepszych w tym przedziale cenowym.

A mobo to raczej Asrock bo Asus przynajmniej jak narazie jest dosc kaprysny jesli chodzi o ramy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze Tagan bedzie dobrym wyborem, ale widze ze proponujecie co innego. Jaka powinna byc minimalna moc zasilacza aby mial ten bezpieczny zapas na przyszlosc. Tak jak pisalem, nie chcialbym go wymieniac "za chwile". Czekam na dalsze propozycje :D

Na Teraz to okolo 400W ale jesli za 2 lata takze ma strczyc to minimum 450-480W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Seagate z zapisem prostopadłym, kupiłem tydzień temu, jest cichy i wydajny, odnośnie Twojego zestawu ... trochę nie wiem czy jest sens brać jeszcze AM2 bez mobo DFI troche trudny wybór :) Odnośnie grafiki zastanowiłbym się czy nie 7300GT bo nie wiele odstaje a 200 zł w kieszeni za 10% wydajności, przy okazji pomyślałbym nad 2x160GB w RAIDzie. Odnośnie budy ostatnio kupiłem Soprano za 180 zł fakt, że używana ale w stanie bdb, następnie odnośnie zasilacza popatrz na Anteca TruePower np. na allegro mam jednego i osobne linie dają stabilność tzn. odbicie około 0.5% od normy - nie zaprzeczam że Tagan też dobry wybór ale pisze o tym co mam i na co sam się zdecydowałem, a no i za 730 zł jest już Conroe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz za 730 ale do tego jakies mobo i robia sie koszty. Obecnie mam Athlona 1GHz wiec dla mnie to i tak bedzie WIELKI skok wydajnosci. Chyba wezme tego ASrocka na przeczekanie, grafika 7600gs z zalmanem, dysk Seagate'a, ramy chyba te co podalem... no chyba ze macie jakies propozycje :wink: Zasilacz takze nie wybrany :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im blizej zakupu tym mniej jestem zdecydowany.

A co Wy na opcje DFI LanParty + x2 3800+ Toledo (znajde, chocbym mial z piekla sprowadzac) i reszta z I posta (zasilka inna).

W pewny temacie padlo madre stwierdzenie:

Częsta rozbudowa - am2

komp na dłużej - s939

I teraz zastanawiam sie jak to bedzie z ta wymiana sprzetu u mnie - pewnie cienko :oops: .

Czy wedlug Was lepsza opcja bedzie ASrock na AM2 i czekanie na DFI (pewnie zaraz cos lepszego wejdzie, np AM2 lub Conroe stanieje) czy tez od razu DFI na sprawdzonej 939? Coraz czesciej spotykam sie ze stwierdzeniem ze lepiej jest wybrac 939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dfi juz jest :)

 

i nie wiem czy goodramy sa na kosciach d9... goodramy pro to tak, ale te zwykle to watpie

 

i ja bym sie jakos w x2 nie pakowal... z gierkami trzeba kombinowac (przelaczac zeby pracowalo na wybranym rdzeniu)... dlatego sam wybralem 3500+ ktory ma najlepszy stosunek ceny do mozliwosci (szczegolnie, jesli ktos nie jest totalnie zorientowany na podkrecanie:))

 

a asrock tez jest spoko, jak nie jestes maniakiem oc to w zupelnosci wystarczy... tak czy inaczej, ja bym bral am2, bo jak zechcesz wymienic za rok czy dwa samego proca na 939 to moze byc problem (chyba ze zechcesz uzywanego)

Edytowane przez homzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie znalazlem tego DFI :D

Jutro przedstawie Wam zaaktualizowana liste komponentow juz z DFI.

A procek bedzie (raczej) x2 3800+, bo czlowiek nie tylko grami zyje, a OC trzeba poprobowac (pierwsze sukcesy mam - Pencil Mode do Athlona 1GHz B-) )

Edytowane przez Kaz!o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI Infinity NF Ultra II-M2.................................... 360zl

AMD AM2 x2 3800+ BOX .................................... 600zl

DDR2 2x1GB 667MHz Goodram na kosciach D9 ..... 600zl

GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman ...... 580zl

Seagate Barracuda 250 GB 16 MB ....................... 340zl

Zasilacz wybieram :unsure: ................................ 300zl

Obudowa .............................................................300zl

 

Razem: ok 3100zl

 

Podobno Goodramy na D9 (podobno) wystepuja, w miejscu gdzie kupuje bede mial szanse je znalezc.

 

Moje pytanie brzmi: czy znajde ramy w cenie do 800zl (2*1GB) ktore beda mialy lepsza wydajnosc niz Goodramy.

 

Zasilacz - sklaniam sie do Enermax Liberty 400W ze wzgledu na mocna linie 12V.

 

Dalej jednak czekam na Wasze opinie!!!

 

 

PS znam opcje edytuj, ale chcialem odswiezyc temat :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te geile beda lepsze:)

 

i kup sobie seagate 320 gb - jest 40 zl drozszy a miejsca wiecej:)

 

reszta ok:)

 

i kupilbym artcic cooling freezera 64 pro - cichszy i lepszy - 70 zl

Edytowane przez homzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...