Skocz do zawartości
maciek2107

Seasonic Oem I Fortron... Cos Nowego Na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie, kasę wysłałem w poniedziałek a wczoraj rozmawiałem ze sprzedającym ( ktech1), dopiero skądś tam wrócił i meldowł że "zorientuje się w sytuacji".

Właściwie to chciałem zapytać - czy ktoś ( oprócz Ciebie) już otrzymał od niego wylicytowny SS-HT401 bądź SS-500HT ???

Paru postow wczesniej juz nie warto czytac?

 

Ta kupilem w niedziele przyszedl we wtorek. Oczywiscie za pobraniem bo szybciej i wygodniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie po wplacie na konto przestaje sie mu spieszyc, warte odnotowania przy komentowaniu aukcji. :D

 

Paru postow wczesniej juz nie warto czytac?

 

Ta kupilem w niedziele przyszedl we wtorek. Oczywiscie za pobraniem bo szybciej i wygodniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po jakis juz tam testach tego seasonica 401HT

(wczensiej mialej chiefa 420W siertec rev 2 )

 

i tak

cisza- w stresie jak dla mnie tak samo , w idle jednak seasonic minimalnie cichszy (ale nie bezglosny)

 

napiecia - na 5v i 12 v -czy w idle czy stresie praktyczene ss trzyma zawsze na jednym poziomie i w granichac 11.98-12 , oraz 4.99 -5 .stabilne jak skala , przy chieftecu ktory tez trzymal je bardzo dobrze jednak wystwpowaly jakies tam minimalne skoki itp .

 

3v - tu cos z ss nie tak , wczesniej jak na dfi nf4 ultra-d dawalem na memki zasilanie z 3v to uzyskiwalem jakies 3.1-3.2v skaczace , natmomiast na ss 3.0-3.1 okolo . i teraz jako ze posiadam winbondy musze juz caly czas jechac na 5v bo takie 3v nie styka .......

 

sprzet opteron 2.9ghz ,7800 gt 480/1200 1.5v , hdd itp

napiecia mierzone miernikiem-to co pokazuje sg to nawet nie sa blisko rzeczywistym

 

jak na zasilacz za 100zl to powiedzialbym ze rewelacja ten ss

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to spoko bo ja zrobilem identyczna zmiane zasilacza jak Ty :D

 

 

kupilem zasilacz z mocnymi liniami 12v i jeszcze jestem kase do przodu :D

 

http://www.allegro.pl/item122343985_chieft...2_0_cichy_.html

 

 

a kupilem http://www.allegro.pl/item122498874__raryt...pciex_sata.html

 

:D cena 99 to byla jakas dziwna promocja... widzialem zagranica to 60 dolcow.. czyli 2 razy wiecej w sklepach :) mysle ze tez bede zadowolony.. bedzie zasilac C2D z duzym o/c i grafe jak kupie ;)

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie taka sama zamiana i dokladnie tyle wzielem za mojego chiefa co ty:)

ja jutro potestuje tego ss mocnej -do kompa z x2 go podlacze:)

 

zrobilem testy na kompe

 

x2 3800@ 3ghz 1.47v

7800GT @ 490/1150 1.5v

oprcz tego 2x120mm na chlodnicy +hdd +dvd+fdd +2x80 mm nawiewu na mobo itp (wszystkie wentyle na 12v)

 

test dual prime +3dmark 2006

 

i napiecia ani drgna .... caly czas 11.97-11.98 , 5.03-5.04

zasilacz daje rade a sprzet juz konkretny - naprawde godny polecenia

mierzone miernikiem oczywiscie

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pysznie bo wlasnie otworzylem paczke i moim oczom ukazal sie seasonic 401HT :D heheh... nie ma tylko naklejek na obudowie ale mi to nie przeszkadza :] kupione z ktech1 z allegro.. zostala mu 1 sztuka od ostatniej aukcji zadzwonilem czy ma mowi ze jest no to ja ze biore :D jak przyjdzie 6400+p5b deluxe wifi to powiem Wam jak sie sprawuje napiecia itp =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pysznie bo wlasnie otworzylem paczke i moim oczom ukazal sie seasonic 401HT :D heheh... nie ma tylko naklejek na obudowie ale mi to nie przeszkadza :] kupione z ktech1 z allegro.. zostala mu 1 sztuka od ostatniej aukcji zadzwonilem czy ma mowi ze jest no to ja ze biore :D jak przyjdzie 6400+p5b deluxe wifi to powiem Wam jak sie sprawuje napiecia itp =]

Dlugo czekales na przesylke? Bo mnie to juz nie smieszy - prawie 2 tyg mijaja a zasilacza jak nie bylo tak nie ma :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy moglbys ktos mi zapodac na priva albo na gg dane od pana Ktecha bo nie zdarzyl wystawic mi aukcji i nie mmam danych do przelewu a zzalatwilbym juz dzisiaj przelew czyli moze w piatek by mi go wyslal a aukkcje jutro mi wystawi z gory bardzo dziekuje za pomoc

 

Wielkie dzięki Malleus.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w poniedzialek... we wtorek doszla kasa no i jest czwartek a ja juz mam zasilacz :D

Zasilacz w końcu dotarł - dla przypomnienia SS-500HT. Podłączyłem wszystko jak trzeba i komp nie wystartował ...

Po pomiarach okazło się, że na jednej wiązce kabli tj. 3xmolex 4 pin + floppy nie ma napięcia +5V. :angry:

Na drugiej wiązce napięcia są OK ( mierzone miernikiem 11,99V i 4,99V).

Pociągnąłem delikatnie czerwony kabelek z tej wiązki a on ... normalnie wysunął sie z zasilacza. :lol2:

Zapmnieli go polutować :-P

Poza tym zasilacz jest cichuteńki a usterka banalna.

Co mam robić - reklamować go czy naprawiać. ???

Edytowane przez zgk5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma nie byc? przeciez chyba nie ma zadnych plomb itp? :] zadzwonic mozna ale nie odsylac na gware bo szkoda czasu i nerwow :] musze swojego seasonica obejrzec jeszcze =]

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkrec i przylutuj.. zero filozofii a 5 minut roboty z rozkrecaniem i sprzataniem... za ta cene co dostales tego seasonica to powinienes po raczkach calowac :]

Też tak myślę, nie chce mi się wysyłać tego zasilacza, fajny jest, cichutki :D

Poza tym rozmawiałem już z ze sprzedającym (ktech1) - powiedział, że jeżeli 'czuje sie siłach ' to niech go sobie sam naprawię a on gwarancji nie zdejmie. Przy okazji zrobię kilkanaście dobrych fotek, pomiary napięć i oraz pomiary szumów i tętnień. Oczywiście zapodam to na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gln na allegro jest... i nie tylko allegro jest zrodlem nowych zasilek typu gln itp.

Chodzi ci o amacroxy serii Frei Erde?

Myslalem raczej o oemie za grosze.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amacroxy sa lepiej wykonane niz oem np moj vs frei erde 400watt a placisz tylko 40zl wiecej ale za to masz lakier na wysoki polysk wiecej wtyczek i oploty... a 650 watt amacroxa za 350zl to jest juz totalna taniocha... i nie mylales o oemie za grosze tylko o gln a ja ci mowie ze sa a ty mowisz ze nie ma i kto jest w bledzie?

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie mylales o oemie za grosze tylko o gln a ja ci mowie ze sa a ty mowisz ze nie ma i kto jest w bledzie?

W tym temacie jest mowa o oemowych zasilaczach kupionych za male pieniadze z allegro. Myslalem ze to jest jasne. Fortron 400-60GLN w maksymalnie uproszczonej wersji z krotkimi kablami w ograniczonej ilosci z allegro. Takich zasilaczy obecnie na allegro nie ma.

Mowisz ze wystepuja na allegro glny (w postaci znacznie drozszych amacroxow) i ze to nie jedyne ich zrodlo. Czy ja temu zaprzeczylem?

Radze ci - powstrzymaj sie od takich wypowiedzi, ewidetnie zmierzajacych do niepotrzebnych klotni. Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czy to normalne ze paczka do mnie przyszla a w niej nic nie ma oprocz zasilacza nawet kwitka zeby gwara albo cos ss401ht od ktech1 paczka wyslana jeszcze w dniu otrzymania pieniedzy.

Ja też tak dostałem ... to sa OEM więc tylko tyle.

Co do gwarancji - jest plomba za zasiłce, ale ja swój musiałem jeszcze naprawić, ( miałem zgodę sprzedajacego :D ) Przy okazji wymieniłem dwa elektrolity na obwodach wtórnych, zrobię fotki i pomiary jak aparat wróci z wakacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...