Skocz do zawartości
Gość

Problem Z Siecią Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że Fujitsu Siemens nie może wyświetlacz stron www pomimo tego że jakośc połączenia jest znakmita, łączy się z siecią bez problemu.

 

Nie wiem już co robic, adres IP prawidłowy, maska podsieci i brama też, klucz sieciowy w szyfrowaniu WEP też ok

 

Najlepsze to że przy tej konfiguracji trzy pozostałe laptopy działaja bez problemu (dwa HP i Acer)

 

Sprawdzałem już

- zapore systemu Windows

- formatował system

- zmieniałem ustawienia połączenia internetowego

- ustawiałem adres na statyki

- itd.

 

Na pinga też nie działa, karta na 170 wysłanych pakietów spowrotem otrzymuje 3 :?

 

prosze o pomoc, może sterowniki inny do karty :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz w start>uruchom>cmd

wpisz ipconfig /all

powiedz co masz ustawione :)

wpisz dnsy: 194.204.159.1

194.204.152.34

 

wpisz w cmd:

 

ping 213.180.130.200 i daj znac

zrobiłem tak jak napisałeś, wpisałem adresy DNS i z wysłanych 4 pakietów nie wrócił ani jeden.

Ogólnie sieć wygląda tak:

Modem Ethernetowy + Router kablowy + Router Kablowy z AP działający jako switch, czyli przydzielaniem adresów IP zajmuje się pierwszy router, drugi działa jako przełącznik.

W sieci jest kilka komputerów i drukarka sieciowa, wszytsko działa ok, tylko ten Fujitsu Siemens nie chce radiowo po kablu ok.

 

adres IP to kolejny z puli

maska podsieci

adres DNS

adres DHCP

to adrsy routerapost-14378-1154983572_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wszystko wyglada ok, nawet IP dostaje...

a wpisz jeszcze ping do bramy (czyli 192.168.2.1) jaka bedzie odp. ?

utracone :mur:

wina sieciówki :?: na nie zabezpieczonych działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko wskazuje na to, ze cos nie tak z zabezpieczeniem

jakie uzyles szyfrowanie (ilu bitowe) i jaki to D-Link ?

 

Szyfrowanie WEP 10 znaków (64 bity ?)

router D-Link Dl-514

 

tylko dlaczego trzy pozostałe laptopy działają na tym szyfrowaniu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O... widze, ze mamy dosc podobny problem. W sensie - mam ten sam ap dlinka 514 i podobna kwestie - na laptopie z karta pcmcia dlink dwl-610 sa 2 diody : Act i Link. Wszystko sobie ladnie dziala, ale raz na jakis czas znika lampka Link i trace mozliwosc przegladania netu. Tak w windowsowskich kontrolerach wifi, jak i w oryginalnym dlinkowym sofcie wszystko wyglada ok - karta widzi ap, ap przypisuje wszystkie ip bez prolemu, sila sygnalu za kazdym razem ~80%. nie jestem pewien, czy nowy firmware do ap cos zmieni, gdyz tak na prawde poprawia on tylko dzialanie z MAC, a nie wiem czy jest to wina MAC. mysle wiec, ze problem jest bardzo podobny - tak samo nie mozemy korzystac z netu pomimo tego, ze teoretycznie wszystko jest ok. wiec - jest juz moze jakies dokladnie rozwiazanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ br00klyn W Menedżerze urządzeń we właściowściach zainstalowanej karty bezprzewodowej (Karty sieciowe) i karty PCMCIA (Karty PCMCIA)na zakładce Zarządzanie energią odznacz wystekie opcje i po restarcie sprawdź czy dalej karta traci sygnał.

AP raczej nie jest problemem, ale zarządzanie energią w laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...