Skocz do zawartości
Krootki

Radeon 9500PRO i radiatory na pamięciach

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu dostałem Radeona 9500PRO. Karta super, wszystko ok, ALE... czytając od jakiegoś czasu to forum zaraziłem się podkręcaniem :lol: i nie odpuszczę temu Radkowi ;)

 

Wiem, że najwięcej daje podkręcenie pamięci, wiem również, że aby podkręcać pamięć należy przykleić radiatorki na kości... I tu pojawia się problem - gniazdo zasilania karty zachodzi nad jedną kość :!:

Cholera :evil: Nie wiem co teraz zrobić - modyfikować gniazdka za bardzo nie chcę.

 

Czy jeśli wszystkie inne kości zaopatrzę w radiatorki a tą zostawię wolną to będzie ona "wąskim gardłem" i nie pozwoli na podkręcanie???

A może po prostu na nią przykleić taki baaaardzo niziutki radiatorek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gorze zdjecia po prawej zrobilem przykladowy rysunek.

czrny-zeberka

~rozowyprzestrzen miedzy zeberkami

-czerwony-wciecie pod wtyczke, jednak to nei ejst wyciety metal, tylko spilowany tak, by wszedl pod wtcyzke!

czyli cieoplo bedzie z tamtad odbieane!

 

a to czarne po lewej to taki rysunek z boku, inaczej sie nei dalo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tak miałem zamiar zrobić. Dzięki bruce.

Ale trzeba przyznać, że strasznie spieprzyli sprawę.

 

Tak BTW to samo spieprzyli na płycie Epoxa 8RDA+. Wcześniej była rozmowa na temat gorącego mostka (tego bez radiatora). No i teraz dla posiadaczy - niby są dziurki do montażu, ale spróbujcie tam coś zamontować (mówię o standardowych coolerach na chipsety).

 

I BTW2 ;) Ten Radek niby taki "tani" i ma super wydajność. ALE... do ceny karty trzeba doliczyć koszt zasilacza :) Jak włożyłem kartę to na 3,3 mam 2,6 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tak miałem zamiar zrobić. Dzięki bruce.

Ale trzeba przyznać, że strasznie spieprzyli sprawę.

 

Tak BTW to samo spieprzyli na płycie Epoxa 8RDA+. Wcześniej była rozmowa na temat gorącego mostka (tego bez radiatora). No i teraz dla posiadaczy - niby są dziurki do montażu, ale spróbujcie tam coś zamontować (mówię o standardowych coolerach na chipsety).

 

I BTW2 ;) Ten Radek niby taki "tani" i ma super wydajność. ALE... do ceny karty trzeba doliczyć koszt zasilacza :) Jak włożyłem kartę to na 3,3 mam 2,6 :evil:

WOW fajny spadek napeicia :>

 

aha, np ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwarzyłem coś dziwnego na swojej karcie , a mianowicie pamięci lepiej chodzą jak mają wyższą temperature i to różnice są dość znaczne

Pamięci zimne (otwarte okno i wiatrak) - chodzą na 300MHz

Pamięci ciepłe :325MHz

Pamięci gorące : 330MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu , jakie to pradozerne , ja mam zamiar kupic radka 9500 128mb przerobionego na 9700 oda razu, mam codegena 300W standart :/ I sie troszke boje ze to nie wyrobi ...

Sądze że na standardowych ustawieniach niepowinno być problemów , też niedawno miałem codegena i spalił sie dopiero przy 2222MHz 2V , troche więcej wytrzymał Megabajt 300W spalił sie dopiero przy 2400MHz 2,15V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po prostu zciągnął z pinów gniazda tą plastikową nakładkę uniemożliwiającą włożenie wtyczki odwrotnie (jeżeli tam jest, bo nie widzę) i odgiął piny pionowo do góry. Ewentualną konieczność przygięcia ich z powrotem kiedyśtam powinny sokojnie wytrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Super Grace Radeon 9500 64MB i za pomoca Riva Tunera odblokowalem pozostale 4 potoki. Ze standardowych 275/270MHz po podkreceniu spokojnym na 330/300 i przerobce tych potokow skok byl znaczny!! zamiast okl 9000 w 3d mark 2001se srobilo sie 10700 :)

Jak narazie padl jedem zasilacz (Mode Com 300Wat z 3 letnia gwarancja :) ) i teraz uzywam kumpla... dziala drugi dzien.... ale mam na oku juz zasilacz 400W z dwoma wentylatorami za 155zl :).. on na pewno nie padnie (jeszcze procek podrasowany jest ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...