Skocz do zawartości
Lovtza

Ciezki Wybor Myszki ;/ Mx1000 Czy Moze Mx610 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze was o jakies rady, chodzi mi glownie o tych co maja dane myszki. Przeczytalem all recenzje ale nie sa dosc wiarygodne bo kazdy pisze co innego w sumie a do tego testuja myszka 1 dzien i mysal ze juz maja full review. Na forum tez oblookalem all i wlasnie chcialem zrobic sobie podsumowanie i kupic jakas myszke. Potrzebna mi jest bardzo czula myszka i musi byc bez kabla.

 

Myszka MX1000 super myszka bawilem sie nia wszystko mi odpowida tylko zstanawia mnie czy nie jest juz za stara ? jak dlugo tam trzymaja rzeczywiscie te baterie jedni mowia ze tydzien inni ze 2 a sa tacy co i powidza ze 3-4. Z tej myszki interesuje mnie wlasnie tylko ile srednio wam trzyma akumulator. Sa tacy co twierdza ze ten akumulator bardzo szybko pada i ma super efekt pamieciowy

 

MX610, na benchmarku napisali 2000dpi i 1000Mhz czy to parwda ? jezeli tak to powinna byc bardzo dokladna i nie przeskakiwac. Interesuje mnie tez jak trzymaja baterie skoro sa az takie wysrobowane parametry, jedni pisza tyle inni jeszcze inczej w empiku gosc powiedzial mi ze tydzien.

 

G7 no niby rewelacja ale akumulatory mam co dzien ladowac ? ktos ma taka myszke ? ile najwiecej trzymaly mu akumulatory

 

LX7 w sumie 800dpi, probkowanie 124 mhz nie wiem jak to dziala mam w sumie mx700 tyle ze moj trzyma 4-6dni to czemu pisza ze ta myszka wytrzyma 5-8mcy ?

 

Dodam ze przy kompie siedze jakies 5-8h dziennie roznie to bywa.

 

Nie wiem wlasnie co sadzic o tym czy taki LX7 dorowna precyzji mx1000 ? czy to to samo co moja mx700. W sumie MX700 nie jest zla ale oblesnie sie wytarla i denrwuja mnie akumulatoryki. Z racji tego ze te myszki sa bez kabla, bateria to dosc wazna rzecza w ich konstrukcji. Zastanawia mnie wlasnie czy MX610 przez to ze jest nowszy nie ma jakosc lepiej rozwiazanego oszczedzania energii i w efekcie nie trzyma dluzej ? a taki LX7 da sie tym grac wogole ?

 

Prosze o jakies porady wasze bo jak mowie wiele jest topicow na temat myszek ale ciezko to w jakas calosc zlozyc bo zauwazylem ze wiele ludzi rogi offtopy i to wszstko staje sie jakies rozmazane.

 

Pozdro all

Edytowane przez Lovtza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MX1000 kupioną z allegro. Jeżeli cena dla Ciebie gra rolę to jestem w stanie dać Ci kontakt z osobą która tanio może załatwić tę myszkę. Kupiłem ją za 45zł + stacja dokująca od MX700 za bodajże 35zł i zasilacz za chyba 8zł. Musiałem dorobić kabel do stacji dokującej i to wszystko. Jednak jeżeli Ty masz MX700 to reszta Ci nie potrzebna. A więc zacznijmy opisywać. Potrzebna mi była mysz do komputera w kuchni. Koniecznie bezprzewodowa. Na Logitechu się nie zawiodłem gdyż mam u siebie na komputerze MX500 i jest super. Padł wybór na mysz i potem...

 

... Cóż okazało się że oprogramowanie nie obsługuje mi tej myszki gdyż rozpoznaje ją za pomocą stacji dokującej. Ale do kuchni mi nie potrzeba oprogramowania. Ważne że działa. Mysz jest BARDZO dokładna. Akumulatory ładuję co około 3 dni. Są one wbudowane w mysz i można je wymienić ale bardzo ciężko jest je dostać. Pozatym są drogie z tego co się dowiadywałem. Jest to moja pierwsza mysz laserowa i powiem Ci że bardzo fajnie się na niej pracuje. Mam dużą dłoń i pasuje bardzo mi ta mysz. Bezsprzecznie jest to najlepiej leżąca mi mysz w dłoni ze wszystkich jakie miałem okazję testować. Jednak jeżeli zależy Ci na lekkiej myszce to omijaj ją z daleka. Ostatnio pracuję na laptopie i przy zakupie dwóch kompletów myszek od sprzedającego dostałem gratis odbiornik radiowy USB. Bardzo fajna sprawa. Teraz mam mobilną mysz i co najlepsze mogę również teraz dokupić bezprzewodową klawiaturę i pracować spokojnie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby móc odbiornik podłączyć do pierwszego lepszego komputera ze złączem USB. Jednak to już schodzi trochę z tematu...

 

A więc mysz jest bardzo dokładna. Jak chcesz to mogę porobić w paincie rysunki jakiekolwiek i zobaczysz dokładność myszki. Co do jakości wykonania... no cóż niestety musiałem ją rozbierać około miesiąc czasu po zakupie. Po prostu zsunął mi się element pod głównym przyciskiem. Jednak to chwila moment i to zrobiłem i mysz działa do dziś. Rolka chodzi lekko i wydaje mi się że powinna stawiać troszkę większy opór. Jednak za tę cenę nie mogę zupełnie narzekać. Jednym słowem ujmując: Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super tyle ze moja ladowarka od mx700 nie jesy uzywana od pol roku czyli dokladnie od tego czasu od ktorego zaczel aladowac akumulatory za 10%, kupilem sobie ladowarke do aku za 23zl na allegro i laduje 10x lepiej. Kasa nie gra roli w moim przypadku. Tylko chce wiedziec czy mx1000 czy mx610 czy moze jednak dlugo trzymajaca baterie lx7. Thx za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka! jeśli ciężar Ci nie przeszkadza to spox bo ja musialem chyba z tydzien sie przyzwyczajać.... Aku przy ok 16h męczenia myszy przez dwie osoby na zmianę wytrzymuje 4 dni. Mam ją ok roku i bez zmian,ale nie doładowuje mychy. Dopiero jak padnie wkładam w stację i na dwie godzinki wyciągam czekającą w pogotowiu dell/logitech kulkową lub robie sobie przerwe :P Co kto lubi ale wole nie ryzykować zmniejszeniem pojemnosci... Mysz jak narazie bezproblemowa no i jakość jak przystało na logitecha :) Polecam

 

P.S. Czaje się na Icemat 2nd edition Black i jakies dobre slizgacze. Wtedy podejrzewam nikt nie powie ze jest mu za ciezka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 16h dziennie to duzo tluczesz :lol: MX1000 jest ok fajna ale czy nie za stara ?

Widze ze bardzo malo osob ma ta nowa MX610 ? moze ktos cos powie o tej myszce ? ile dzialaja jej baterie i czy da sie tym spokojnie grac.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...