Skocz do zawartości
ezop

Proszę O Pomoc W Zestawie Na Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i od razu przepraszam bo tematów podobnych jest dużo, ale ja po prostu potrzebuję pomocy przy konfigu a „kto pyta nie błądzi” i przechodzę do rzeczy.

Jestem w trakcie składania sprzętu w zasadzie do wszystkiego (słuchania muzyki, filmow, www, gier itp) od kilku dni przeglądam to forum i nie mogę się jeszcze zdecydować do końca więc proszę o pomoc osoby które mają coś z tym doczynienia. Ogólnie przesiadkę planuję na am2 więc zdecydowałem się na następujące komponenty:

 

AMD Athlon 64 3500+ Orleans (2.2GHz) BOX /AM2/

Arctic-Cooling Freezer 64 Pro (socket 754,939)

DFI Infinity NF Ultra II-M2

Galaxy GeForce 7600GS (Zalman, 1.2ns) 256MB /128bit/ TV-out DVI-out

Seagate Barracuda 7200.10 200GB Serial ATA/300 7200rpm 8MB cache NCQ (zapis prostopadły) 291zl sirius

 

1. No i dalej zaczęły się schody odnośnie pamięci i zasilacza, 2x1gb ma być i dobre do podkręcania (nie wiem jak to jest na am2 bo bawiłem się na razie o/c tylko na wysłużonym nf7-2500xp-m @ 2500mh i Hynixach, a tu niestety jest zupełnie inna bajka) Co byście polecili do kręcenia, oczywiście w rozsądnej cenie, bo słyszałem że te Vitesty dają się dobrze podkręcić, a na Goodramy800 Pro to raczej się niezdecyduję z powodów finansowych (2x430zł tyle by kosztowały)

 

A-Data DDRII 1GB/667 Vitesta – 2x 314 zł sirius

 

2. Czy zasiłka się sprawdzi przy podkręcaniu i czy jest cicha? Proszę o propozycję

 

zasilacz Topower TOP-400 P5 U12 OEM 400W aktywne PFC – 191zl sirius

 

Jeśli ktoś znający się na temacie ma jakieś propozycje proszę o podpowiedzi, bo wiem że mogłem gdzieś palnąć jakąś gafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie poradzi sobie z ta konfiguracją.

Jeśli chodzi o pamięci, to za tę cenę dobry wybór. Gdzieś w jakimś zagranicznym serwisie widziałem przy okazji testów Conreo test tanich pamięci i wyszło im, że osiągają ok. 800MHz przy 4-3-3-8 przy ok. 2.1V

 

Edit: Tu są te ADATY tylko w wariancie 533

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...