Skocz do zawartości
mlun

Co do P4????

Rekomendowane odpowiedzi

jak jest teraz najlepsza płyta pod Pentiawke 4.Pytam sie bo bylem w pewnym sklepie gosc mi powiedział ze AMD wraca do niego 10 razy czesciej niz Intel i zastanawiam sie czy jednak nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jednak Intela.Doradźcie co teraz zrobic bo juz całkiem w tym wszystkim straciłem łeb!!!! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Asusa P4PE (i845pe), a do krecenia ekstremalnego ABIT IT7-MAX2... tylko droooga jak chorera :(

 

bartezjusz=> moze ten "ciul ze sklepu" to jego znajomy? a ty go obrazasz?... spokojnie.

 

mlun=> mialem platforme AMD chyba od poczatku, teraz mam na Intelu, ale za krotko ja mam coby mowic czy jest lepsza... jedyna jak narazie roznica... no moze dwie, to to, ze kreci sie jak cholera... i jak narazie jeszcze mi sie nie zapchal, gdy poodpalalem kupe innych programow... a taki duronek to potrafil... (wiem wiem, duron to nie P4, ale wielowatkowosc w P4 jest zajebista). Wiec jak masz wiecej kasy to biez P4, jak mniej to AMD.... lub wez AMD byle na porzadnych podzespolach... jak zostanie co kasy to albo sie zabaw, albo wydaj na jakie fajne chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz=> moze ten "ciul ze sklepu" to jego znajomy? a ty go obrazasz?... spokojnie

nikogo nie obrazam ale podbne słowa wypowiadaja np. niektórzy idioci na katowickiej giełdzie-ciekawe czemu???

 

jaki to jest argument ze kompy na amd wracaja 10 razy czesciej?? wina procesora??? :twisted:

 

dla mnie idiota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem zamiar do tego Athlona wziąśc Epoxa 8RDA i 256 ramu (narazie)Kingston albo Samsungi a ten facet to nie mój znajomy i tez uwazam ze to frajer.A gdzie moge znalezc jakis opisik czy tetsy tej twojej płyty pod P4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz bartezjusz dawno temu kiedy miałem P3 800 ( a przed P3 miałem hoho same intele począwszy od 70mhz) strasznie namiawałem ojca żeby kupić AMD normalnie łaziłem za nim wkółko a on mi opowiada że w serwisach mu mówili że płyty pod amd to ciągle się psują i wogule... ja z niego zlew mówię mu że to jakieś wsiowe ciecie ale on nic. Wkońcu kupiłem AMD 1800+ i co by tu dużo nie mówić miałem 7 płyt głównych 3 marek i dopiero ta 7 działa do dziś... i prawdę mówiąc głupio mi się zrobiło że ojciec miał rację i tak oto totalnie zdegustowany tą platformą kupiłem sobie intela okazyjnie co prawda bo nigdy by mnie nie było stać na taki procesor ze sklepu ale kupiłem i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz bartezjusz dawno temu kiedy miałem P3 800 ( a przed P3 miałem hoho same intele począwszy od 70mhz) strasznie namiawałem ojca żeby kupić AMD normalnie łaziłem za nim wkółko a on mi opowiada że w serwisach mu mówili że płyty pod amd to ciągle się psują i wogule... ja z niego zlew mówię mu że to jakieś wsiowe ciecie ale on nic. Wkońcu kupiłem AMD 1800+ i co by tu dużo nie mówić miałem 7 płyt głównych 3 marek i dopiero ta 7 działa do dziś... i prawdę mówiąc głupio mi się zrobiło że ojciec miał rację i tak oto totalnie zdegustowany tą platformą kupiłem sobie intela okazyjnie co prawda bo nigdy by mnie nie było stać na taki procesor ze sklepu ale kupiłem i jestem zadowolony.

no widziesz interloper -ja juz mam 6 kompa- w tym trzeciego na amd - i sytuacja odwrotna -chrzaniły sie tylko platformy intela -

ale nic to

 

zastanawiam sie tylko jak koles moze uzywac takich stwierdzeń-bo nie kumam

 

10 razy czesciej wraca amd-tylkko czemu?? bo np. w kompie na platformie amd zepsuł sie cdrom??a w innym padł hdd??

 

i moze stad ten wniosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ja już miałem kompów to nie zliczę. A co do wracania AMD to zazwyczaj padają płyty.... nie dziwię się skoro ja jeden wciągu 3 miesięcy skasowałem 7 płyt no chyba ze akurat tylko ja mam takiego wielkiego pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz...

Gosc pewne podpieral sie iloscia sprzetu. ktory mu wraca na serwis... powiedzmy ze sprzedaje 10 kompow AMD na 2 tygodnie i 1 Intel na tydzien. Do AMDkow pakuje sie zazwyczaj jakies tandetne chinskie plyty glowne i inny badziew, wiec i awaryjnosc jest ciutke wyzsza. Do Inteli... coz jak juz ktos bieze intela to raczej stac go na lepsza plyte... a co za tym idzie bardziej dopracowana no i mniejsza awaryjnosc.

Pozatym mimo wszystko gdyby i tak jeden na dziesiec kompow sie pierniczylo... to latwo sobie wyobrazic ile ma roboty przy Intelach a ile przy AMD... i na czym oparl ta swoja teze, ze niby AMD sa bardziej awaryjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam AMD juz od prawie 2 lat i nie miałem z nim zadnych problemow (mowie tu o samych prockach). Pomijam jednego zepsutego gigabajta (wieszal sie na fsb 133). Zaczynałem od Durona pozniej mialem 2 athlony i nastepnym prockeim bedzie tez athlon no chyba ze wybuchnie wojna:) Zaprzeczam tez stwierdzieniom niektorych userow tego forum ze amd jest niestabilne i ze sie grzeje- go*** prawda. Komp u mnie chodzi prawie caly dzien i juz od niepamietnych czasow mialem zwisa. Stabilnosc zalezy przede wszystkich od umienia skonfigurowania kompa i od dobrze zainstalowanego systemu operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam AMD juz od prawie 2 lat i nie miałem z nim zadnych problemow (mowie tu o samych prockach). Pomijam jednego zepsutego gigabajta (wieszal sie na fsb 133). Zaczynałem od Durona pozniej mialem 2 athlony i nastepnym prockeim bedzie tez athlon no chyba ze wybuchnie wojna:) Zaprzeczam tez stwierdzieniom niektorych userow tego forum ze amd jest niestabilne i ze sie grzeje- go*** prawda. Komp u mnie chodzi prawie caly dzien i juz od niepamietnych czasow mialem zwisa. Stabilnosc zalezy przede  wszystkich od umienia skonfigurowania kompa i od dobrze zainstalowanego systemu operacyjnego.

Dokładnie tak jest, ja kktoś nie posmaruje proca pastą albo wyciśnie całą tubkę to się później dziwi że się komp gotuje i wiesza, a wystarczy poświecić 2 min. żeby to zrobć właściwie i jest lightowo. Ja swojego kompa nie wyłączałem już od paru dni, cały czas smiga bo kazza ssa i nie ma problemu. A jak ktoś kupuje kompa złożonego na szajsach i wogóle beznadziejnie skonifgurowanego to później mówie że amd to badziew.

Sam widziałem bo mam kupla w sklepie i widze na czym się składa kompy, Ecs-y czyli najtańsze płytki. Tyle ich się sprzedaje że sienie dziwie że mają najwyższą awaryjność. Ale goście składają kompy, nie instalują ani service pack'a do via ani sis agp driver i później klient mówi że nastepny raz kupi sobie intela bo amd się muli, grzeje i wogóle szajs.

Taka prawda, wielu sprzedawców swoją nie kompetencją zniechęca klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interpoler co ty robiles z tymi plytami ze 7 zjarales

 

w piecu nimi paliles??

 

czy pracowales bez radiatora :P

 

najpierw naucz sie podstawowej obslugi kompa a pozniej nie pisz glupot na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x Ait AT7 - niedziałajace lany wieszające się uszkodzone raidy cuda niewidy

1x Gigabyte Ga7VRXP - to dzieło mojego ojca pojechałem na wakacje a on nie wiem jak ale ją zjarał.

1x Abit At72 - kłopoty ze stabilnością i kompatybilnością pamięci

A uczyć to się powieneś Ty bo ja pierwszego peceta miałem prawie 10 lat temu i znam się na tym i owym. a przedtem commodore....amiga....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynalem od ZX Spectrum w szkole podstawowej

pozniej mialem komunijnego C64

a od kilku lat blaszaki

 

tylko 7 plyt w 3 miesiace to dla mnie niewytlumaczalna liczba

chyba nawet w serwisie nie maja tyle do roboty :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynalem od ZX Spectrum w szkole podstawowej

pozniej mialem komunijnego C64

a od kilku lat blaszaki

 

tylko 7 plyt w 3 miesiace to dla mnie niewytlumaczalna liczba

chyba nawet w serwisie nie maja tyle do roboty  :P  :P  :P

Jak mówi piosenka..."wszystko się może zdarzyć" Złośliwość rzeczy martwych... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale taka ilosc jest naprawde niewyobrazalna

rozumiem 1 no moze ktos ma pecha i 2

 

ale mogl miec uszkodzony zasilacz i palil plyty a pozniej bedzie pisal glupoty ze AMD czesciej sie psuje od Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...