Skocz do zawartości
Imperator Kret

Akasa Black Fan - Tani Konkurent Fandera?

Rekomendowane odpowiedzi

LINK DO PRODUKTU

 

W skrócie: 1200 obr, 17 dbA, 38,6 CFM, na łożyskach ślizgowych, cena 25 zł

 

Jak dla mnie bardzo ciekawa propozycja, głównie ze względu na ślizgi. Czy ktoś to ma, wie jak się sprawuje? Jeśli nie to chyba kupie w poniedziałek.

 

Waham się między tym a Glacialtech Silentblade(950 obr, 19 dbA, 37 CFM, na łożyskach kulkowych, cena 29 zł, bardzo cichy wg Mod-Planet)

 

Oczywiście rozważam podłączenie na 7V a nie na 12. Ewentualnie dołożenie potencjometru.

Edytowane przez Puma[JFK]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś szuka do wc wentyla jak ja to nie ma wyjścia i 5v musi byc-kwestia jak działa łożysko-to najwazneijsze.

co do ślizgów to wiele pierdziawek za 12-16złotych no name też ma ślizgi i wcale ciche nie są :D

 

już nie wspomne zę ceramiczny ślizg fandera jest raczej trwały a zwykłe są ciche jesli są prze 6-8 miechów max potem już sie wyrabiają i cicho nie jest...

 

tak czy siak mozę jeszcze dzis usłysze te akasy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem też zainteresowany tym wentylatorem a odpowiedz żadna nie padała. Wie ktoś, jak się one zachowują, jak z tym przewiewem n 12V, 7V, 5V i jak z głośnością prrzy tych napięciach. I tak sobie regulator wstawię do niego a bedzie to na chłodnice szło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie fandery też średnio przekonują, bo dużo ludzi narzeka na ich trekotanie a płaci się prawie jak za złoto. A te Akasy Black za 25pln wydają się być ok, tylko pytaniejest takie, czy przy ich 1200RPM będzie słychać przepływ powietrza i po ich ściszeniu ( potencjometr ) staną się niesłyszalne, nawet ich łożyska, czy nie bardzo? No bo co innego można jeszcze szukać z nowych wentylatorów za normalne pieniądze, bo choćby cena noctuy to jak dal mnie ... :lol:

 

Za cenę ~25pln to chyba tylko:

1.) w/w Akasa;

2. ) Revoltec;

3. ) Ever Green;

 

Widziałem artykuł, to Revoltec głośniejszy i słabszy od Fandera i ogolnie opisali go jako bardzo słaby i w ogóle kicz. Na forum od czasu do czasu można przeczytać opinie i ludzie za nimi raczej na tak są, niż na nie... I żeby nie było, to nie oczekuję, żeby went za 25 był lepszy od fandera, ale żeby był po prostu cichy i wiał w miarę przystępnie.

Dodam, że stare, ( kolorowe ) Crystale mi odpowiedają po ściszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 takie akasy na chlodnicy przy 12v sa slyszalne natomiast przy 7 juz nie - tyle ze przeplyw powietrza jest ekhm - prawie zaden - musialem rzucic piorko zeby sie przekonac ze powietrze plynie. Ja generalnie rzecz biorac jestem zadowolony chociaz w jednej z nich lozysko chodzi jakby glosniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wentyl akasy jest chyba konkurentem wentyli po 8zl.Kupilem i po podlaczeniu stwierdzilem,ze jednak schowam go spowrotem do pudelka:)Drga jakby w ogole nie byl wywazony,wcale nie jest cichy i ma zalosna wydajnosc.Na codzien smiga u mnie w budzie glacialtech 120mm i wierzcie mi,ze jest o dwie klasy lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wnikając już za bardzo, mozna stweirdzić, że godna zainteresowania nie jest, bo nie wieje...

 

Też już wcześniej widziałem tego w/w Thermaltake, ale o nim zapomniałem. Czy Aby nie będzie się on zachowywał jak to coś na freezer 64 pro, czyli wiejemy wszędzie tam, gdzie dają najmniejszy opór?

 

TT silent cat 120 <- Może coś takiego ktoś słyszał, badał, po prostu się nim bawił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...