Skocz do zawartości
Naquim

Płyta główna - Czarny ekran, zero reakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie na aukcji płyte główną MSI MS-6156. Po zainstalowaniu na niej procesora (Celeron 333A), 128 RAM i karty graficznej(Gforce 2 MX firmy PixelView) i uruchomieniu kompa - nie było żadnej reakcji prócz uruchomienia dysków twardych. Ekran pozostawał cały czarny. Wydaje mi się że poprzedni właściciel aktualizował BIOS i coś mu wtym nie wyszło, czy możliwe jest usuniecie tego biosu i przywrócenie standardowego nie posiadając kopi poprzedniego biosu na dyskietce :?: Co może być inną przyczyną tego iż monitor się nie uruchamia i widać tylko czarny ekran. Części napewno są sprawne gdyż wszystko działa dobrze na mojej drugiej płycie głównej. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran pozostawał cały czarny. Wydaje mi się że poprzedni właściciel aktualizował BIOS i coś mu wtym nie wyszło, czy możliwe jest usuniecie tego biosu i przywrócenie standardowego nie posiadając kopi poprzedniego biosu na dyskietce :?: Co może być inną przyczyną tego iż monitor się nie uruchamia i widać tylko czarny ekran. Części napewno są sprawne gdyż wszystko działa dobrze na mojej drugiej płycie głównej. :evil:

Poszukaj w instrukcji zworki do Clear CMOS... włącz ją... i kompa. Wyłącz kompa i przywruć zworkę na swoje miejsce... włącz kompa jak to nie pomoże TO MASZ PROBLEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes pewien ze to wina zlego BIOS`u to plyte mozna uratowac.

- siagągnij odpowiedni BIOS do plyty

- Przygotuj dyskietke systemowa i nagraj plik BIOSU z programem flesciach!acym.

- Utworz plik autoexec.bat i wyedutuj go :

A:YYYYYY XXXXXX.XXX /SN /PY /CC /R /LD

gdzie : YYYYY - nazwa programu flesciach!acego XXXXXX.XXX nazwa pliku zawierajacego BIOS

- Wkładasz tak przygotowana dysketke do stacji, odpalasz komputer i czekasz 2-3 minuty (zwroc uwage czy stacja pracuje).

Czytalem jeszcze o kilku innych sposobach przywracania np.

Jesli posiadasz karte grafiki na slot ISA to jest duze prawdopodobienstwo ze ujrzysz ekran dosa, a to wszystko za sprawa niewielkiej ilosci danych ktore nie zostaja nadpisywane podczas aktualizacji.

Mozliwosc przywrocenia jest tez wtedy gdy posiadasz dwa takie same modele plyty ale to dluga historia ;-).

Poszukaj troche w sieci a napewno znajdziesz jeszcze inne sposoby przywracania BIOS`u. W ostatecznosci plytke mozesz zaniesc do serwisu.

 

Jesli cos palnałem nie tak to wybaczcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna napewno jest sprawna, dobrze działa na mojej drugiej płycie głównej i do tej pory nie sprawiała problemów. Czy kontrolki sie na klawiaturze zapalaja to muszę sprawdzić, bo w sumie to jeszcze do niej klawiatury nie podłączałem, gdyż nie było takiej potrzeby (jak nic nie widać na monitorze to co tu wciskać). Co do Biosu to próbowałem ten motyw z dyskietką i nic nie dał, nawet nie wczytuje stacji dyskietek. Wyjąłem baterie z płyty głównej na jakieś 30 godz i to też nie podziałało, próbowałem także wyczyścić bios za pomocą zworki na płycie, ale bez efektów. Czego to może być wina jak nie BIOSU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien ze wszystko ok z mnoznikiem, FSB, zasilaczem i tak dalej? Tak tylko pytam - u mnie takie cuda sie zdarzaly gdy ustawilem za wysoka FSB albo mnoznik... no ale jesli po clear cmos dalej nic to pewnie bios trafiony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Kiedys sobie aktualizowalem BIOS'a do mojej plyty MSI KT4V (MS-6712)

i cos takiego mi gdzies wyskoczylo przed utwozeniem dyskietki do programowania:

 

Jak skorzystac z dyskietki ratunkowej BIOS? (AMI):

 

1. Wlóz dyskietke ratunkowa do stacji dyskietek. Uruchom system,

trzymajac wcisniete klawisze [Ctrl + Home] aby wymusic

programowanie. Spowoduje to odtworzenie BIOS z dyskietki.

2. Po uslyszeniu czterech pisków z glosniczka systemowego,

mozesz usunac dyskietke ze stacji i zrestartowac komputer.

 

Moze Ci to pomoze ... - niestety nie wiem o jaka dyskietke chodzilo :?

 

Pozdrawiam serdecznie

Bulinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koopuj sprzetu na aukcja a w szczegolnosci plyt glownych ramu i procow!!!!

sorki ze takie pytanie ale czy dobrze wlozyles proca tzn. czy dobrze "siedzi" w gniezdzie? Jesli tak to sprobuj zaktualizowac biosa jak radzi Bulinek jesli to nie pomoze to plyta jest do d...y albo proc albo grafa (ale to juz wyeliminowales)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koopuj sprzetu na aukcja a w szczegolnosci plyt glownych ramu i procow!!!!

No nie przesadzajmy, ja i mikaelus kupilismy sobie po procku na tej samej aukcji i jestesmy b. zadowoleni :) Sam kiedys sprzedawalem calkowicie sprawnego proca i absolutnie dobra plytke, tak wiec mozna kupowac, tylko trzeba wiedziec od kogo! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koopuj sprzetu na aukcja a w szczegolnosci plyt glownych ramu i procow!!!!

No nie przesadzajmy, ja i mikaelus kupilismy sobie po procku na tej samej aukcji i jestesmy b. zadowoleni :) Sam kiedys sprzedawalem calkowicie sprawnego proca i absolutnie dobra plytke, tak wiec mozna kupowac, tylko trzeba wiedziec od kogo! ;)

wlasnie trzeba wiedziec od kogo! tylko ze czasami sa z tym problemy handlowalem kiedys na allegro i nie raz sie nacialem koles z wieloma pozytywami lecial w kulki na forum byly juz nie raz opisywane problemy spowodowane kupnem sprzetu na aukcjach. Slowa z poprzedniego mojego posta to oczywiscie moje osobiste zdanie (spowodowane przykrymi doswiadczeniami) oczywiscie kazdy moze miec inne i zrobi to co bedzie uwazal za sluszne

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem coś innego. Włącz komputerek i dotknij palcem chipów wokół procesora, ktore są gdzieś tam wlutowane obok slotu. Bardzo możliwe, że jeden z nich (or more) zacznie osiągać ekstremalną temperaturę (palca może spalić) :lol: . Wtedy pozostaje dorwanie drugiej takiej płyty i przelutawenie chipa.

Druga możliwość: wsadź dobrze procesor. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

It's alive, it's alive.

Obczajcie, cód sie stał. Postanowiłem kolejny raz pobawić się z tą płytą główną. Zamontowałem wszystko co niezbędne do uruchomienia, nawet głośniczek żeby sobie powyła przy uruchomieniu. Każdą część dopychałem jak można było najmocniej (uważając by nic nie zepsuć oczywiście). Udpalam płyte i nadal 0 oznak życia. Porestartowałem ją kilkanaście razy, czyściłem bios zworką, wyciągałem baterie no i próbowałem flashować nowy bios (nawet się nie dało bo klawiatury nie wczytywała i nic się nie dało wcisnąć ctrl + home). Posiedziałem sobie jeszcze troche restartując ją. Zacząłem czytać manuala, by poraz kolejny sprawdzić czy wszystko Ok ustawiłem(nic przez ten czas na płycie nie ruszałem) Zrobiłem jeden restarcik i drugi - nadal czarny ekran, a za trzecim gleba płytka sie ładnie odpaliła :D. I jakoś działa, nawet do Biosiku się dało wejść. Dzięki wszystkim za próbe pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...