Skocz do zawartości
virus120

Zestaw - Conroe & 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powiem krótko. Mam 5000zł na zestaw z peryferiami(podzespoły, buda, zasilacz, klawiatura, mysz, drukarka, nagrywarka, fdd, głośniki). Komputer będzie tylko i wyłącznie gier i słuchania muzyki (bo do pracy biurowej wystarczy mi mój Barton 2500+@3200+). Zależy mi na wysokiej jakości dźwięku, dlatego wybrałem X-Fi i bardzo dobry zestaw Logitecha. Te dwa "podzespoły"(bo nie wiem, czy tak można powiedzieć o głośnikach) nie mogą zostać zmienione. Jak już pisałem, przeznaczenie to gry i muzyka. Chcę grać bardzo komfortowo i bez ścinek w rozdzielczości 1280x1024(LCD) z lekkim AA i AF(no i HDRem - tak, tak, wiem, że na G71 FSAA i HDR nie będzie działał :) ).

 

Uklepałem taki zestaw, ale jest on stanowczo za drogi. Mam na ten cel 5000zł i ani grosza więcej...(no chyba, że zwiększyło by to bardzo wydajność w grach, to mogę dorzucić 100zł, ahhhh to moje niezdecydowanie :P). No i dysk minimum 250GB. Ale ja jestem wymagający...

 

Gigabyte GA-965P-DS4R Intel P965 – 665zł

Intel Core2 Duo E6400 2.13 GHz (S775) bulk - 960zł

GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (525/1440) (PCI-E) – 1150zł

GeIL Dual 2x 1GB DDR2 667 MHz CL4 – 790zł

250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) – 340zł

Logitech Z-2300 THX – 550zł

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music – 330zł

Logitech UltraXMedia Keyboard Flat – 100zł

A4-TECH X-718 – 75zł

Thermaltake Big Typhoon 4 in 1– 155zł

HP DeskJet 3940 – 180zł

Seasonic S12-500 (SS-500HT Active PFC F3), 500W – 450zł

NEC DVD+/-RW ND-4571A LabelFlash bulk black – 165zł

jakiś FDD – 40 zł

 

5950zł

 

Monitorem będzie 17" Samsung SyncMaster 173P Plus black, ale to nie o niego pytam. Jeszcze raz dodam. Komputer tylko i wyłącznie do gier i muzyki(oczywiście przeglądanie internetu :P). Mam zamiar "bawić się" w OC, więc zapas mocy i podatność na podkręcanie są pożądanymi cechami. Proszę o pomoc. Mam tylko kilka dni na ostateczną decyzję.

 

Reasumując. Wysoka wydajność w grach(1280x1024, Max detale, lekkie AA, AF i gdy gra oferuje to HDR).

 

PS. W tym zestawie nie uwzględniłem obudowy, a jest ona potrzebna :P.

PS2. Mam się zmieścić w 5000 PLN. W/w zestaw jest tylko przykładem, na podstawie którego proszę o rady. Co zmienić/kupić tańszy "odpowiednik"?

Edytowane przez virus120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw ogolnie fajny, ale wzialbym:

- conroe e6300 - niewiele wolniejszy, ale sporo tanszy:)

-plyta to nie lepiej ds3? z sli i tak pewnie nie bedziesz korzystal:)

- ram - lepiej 800-tki - geile 2x1gb 800 cl4 sa za ~800 zl - na znak.pl albo za 810 na allegro

- dysk - dorzuc 40 zl i wez 320gb :)

- cooler - nie lepiej scythe ninja?

- glosniki - moze lepiej 5.1 creative g500? znajdziesz na allegro i w niektorych sklepach... chyba ze nie masz miejsca na 5.1:)

- myszka - jak nie masz kasy to jest ok, jak masz to lepiej logitech mx518 (jak do gier) albo mx400/mx610 (jak nie do gier) :)

- zasilacz - nie za duzo tych watow? mozna byloby zaoszczedzic i wziac cos mniejszego:)

Edytowane przez homzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora, to jest niby około 100-120zł tańszy. Tutaj się zastanowie.

 

Płyta - fakt z SLI nie będę korzystał, ale ona podobno ma 6cio fazowe zasilanie(a DS3 ma bodajże trójfazowe).

 

RAM - komputer kupuje w "normalnym" sklepie, więc on-line i allegro odpada.

 

Dysk - narazie szukam wszelkich oszczędności. Dla mnie 250GB to teraz minimum.

 

Cooler - cena jest podobna. Poczytam i zobacze, co jest wydajniejsze.

 

W tym rzecz, że mam raczej małe biurko a i tak 5.1 raczej nie wykorzystam(głównie mp3).

 

Myszka - w pierwszym założeniu miał być to właśnie MX818 ale jak już pisałem, szukam oszczędności.

 

Zasilacz - na nim nigdy nie powinno się oszczędzać - taką mam zasade.

 

Dzięki za rady i proszę o więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Cię, czytaj moje posty w całości. W pierwszym poście napisałem, że w/w zestaw jest "przykładowy" i jego cena jest za wysoka. Szukam alternatywnych części tak, aby zmieścić się w 5000zł(ewentualnie 5100zł). Cena w/w zestawu to 5950zł...

 

Do kompa potrzebuję jeszcze obudowy :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to 100zł zaoszczedzisz na zasilaczu prsze tu masz ładną 650wat za 359zł no to jest robione przez fsp groups jezeli dobrze pamietam:) http://zenfist.pl/pID/1022.htm

 

wedlug mnie lepiej brac ds4 bo niewielka roznica

 

brac 6300

 

grafa oka

 

geile te co homzik 800 niewielka roznica

 

dolozyc do dysku 320gb roznica niewielka a 70GB wiecej

 

odnosnmie glosnikw to chyba lepiej wzmacniacz i dwie kolumny lepiej (ale na tym sie nie znam)

 

muza lepszej sie chyba nie da

 

chlodzenie scythe

 

zamiast tej drukary lepiej canona pixma 2200 cena taka sama a zamienniuki do canona kosztuja 5zł słownie pięć zlotych

 

nagrywarka bardzo dobry wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób jak Ci radzą, kitu nikt Ci tutaj nie wciska. Masz zasadę, że na zasilaczu nie powinno sie oszczędzać, a masz Codegena, który zalicza się do najgorszych zasilaczy na rynku. Ninja na pewno będzie lepsza. Zasilacz ten co Ci podali albo Seasonic co ma mniej watów. No i popieram pozostałych forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam teraz w konfigu, to komp do biura i nie widziałem sensu ładować pieniędzy w zasilacz. Ten Codegen nie robi mi żadnych problemów(bo to jednak praca biurowa a nie hard OC), więc wybacz Amarith, ale nie mogę zgodzić się z tą częścią Twojego komentarza.

 

@bryken: Też myśle, że przynajmniej w przypadku tych dwóch płyt lepszym wyborem będzie DS4.

 

Oczywiście, że kolumny + wzmacniacz(a zwłaszcza kolumny DIY) były by najlepszym rozwiązaniem. Jako, że zakupy mam robić w sklepie komputerowym, niestety kolumny odpadają(choć te i tak sobie w najbliższym czasie kupie/zrobie, więc nic straconego).

 

Dzięki za rady. Jednak nadal nie zjechałem do górnej granicy 5100zł :/. Muszę jeszcze coś pokombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen to bomba zegarowa, niezależnie od sprzętu jaki ciągnie, może się zepsuć i coś ze sobą zabrać. Mnie kiedyś poszedł na identycznym sprzęcie (miałem radka 9200 niekręconego zamiast 5600@, wiec pobor jeszcze mniejszy) Codegen 350W. Zabral plyte i proca ze soba. Od tamtej pory wolę zaoszczedzić na pozostałych komponentach. a nie na zasiłce. Są tanie zasilacze i bezpieczne. Patrz Fortron. Hmm, a co do Twojego konfigu to nie wiem co możńab jeszcze obciąć. Pójdź potarguj się może. Znajdz w necie tańszy sklep i im powiedz, że chcesz po tych cenach. W Gdyni w każdym sklepie tak się udaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tego codegerna to wyrzucic i zapomniec kupic fortrona 350thap dobra koniec OT

 

dalej po co teraz kupowac pierdziawy komputerowe jak mozesz zmienic po jakims czasie na kolumny szkoda hajsu to co podalem we wczesniejszym poscie pamietaj zeby drukarke kupic taka jak podalem ewentualnie 1500 bo jedynie roznia sie kartridzami

 

ewentualnie jak nie masz teraz tyle hajsu kup tylko 1GB w jednej kosci za miecha kolejna jaks przebolejesz do tego zrezygnuj teraz z glosnikow i ten zasilacz 650watow zastanawia mnie glosnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki zostają. Gdy już będę miał pieniądze na kolumny DIY to wtedy te głośniczki przejdą do mojego "biurowego" zestawu.

 

Zasilacz podobno wydajny i cichy. Przeglądałem troche testów i one też na to wskazują.

 

Około popołudnia dowiem się, czy będzie możliwość przekroczenia budżetu o te kilka stówek. Bo szkoda troche rezygnować z bardzo dobrych podzespołów, a później żałować...

 

Co do ramu. To ma być jednorazowy zakup. Za miesiąc będą już inne wydatki, niż komputer... Nie będę tu szerzej opisywał całej sytuacji. Po prostu mam kupić kompa "za jednym zamachem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem dziś kilka godzin, przeanalizowałem ceny różnych sklepów, wyciągnąłem średnie i poprawiłem ceny niektórych podzespołów. Pozmieniałem też część podzespołów.

 

Gigabyte GA-965P-DS3 Intel P965 – 580zł

Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX – 770zł

GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (525/1440) (PCI-E) – 1100zł

DDR2 2x1024MB PC-800 GeIL Ultra CL 4 – 780zł

250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) – 340zł

Logitech Z-2300 THX – 550zł

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music – 330zł

Logitech UltraXMedia Keyboard Flat – 100zł

A4-TECH X-718 – 75zł

Scythe Ninja Plus– 145zł

HP DeskJet 3940 – 180zł

Tagan TG430-U15 Easy-Con RoHS, 430W – 340zł

NEC DVD+/-RW ND-4571A LabelFlash bulk black – 165zł

FDD 1,44MB 3,5" - black – 40 zł

Obudowa Modecom Twins (bez zasilacza) (czarny) – 160zł

Razem: 5655zł

 

Teraz jest to już pełen zestaw z obudową (której wcześniej nie uwzględniłem). Najbardziej jednak boje się o zasilacz. Co myślicie o tym Taganie? Jest coś wydajniejszego/stabilniejszego w tej cenie?

 

Będę musiał pogadać ze sklepem, bo i tak przekroczyłem maksymalny budżet o 550zł... Myślę, że uda mi się trochę stargować...

 

Proszę o rady. Jutro najprawdopodobniej zamówię zestaw, ale muszę coś z robić z tymi cenami... Nie chcę stracić wydajności, a z drugiej strony nie chcę także naciągnąć zbytnio budżetu rodzinnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zenfist.pl/pID/285.htm - najlepszy zasilacz ja bym innego nie brał pod uwage sam kupuje taki tylko że 500W

nowa konstrukcja i poterzna linia 12v x2, do tego odpinane kable i wiatrak 12cm ktory napewno poprawi wentylacje

 

a płyte bierz DS4 naprawde te 100zł warto dopłacić do samego zasilania 6 fazowego i poterznego chłodzenia

 

procek e6300 box - dobry wybór zawsze ta gwara sie przyda i łatwiej bedzie sprzedać

 

daj mi link do pamieci tych ktore kupujesz !

 

dysk - dopłacił bym do tej 320'stki ale to już jak uwazasz

 

głosniki b.dobre 2.1 chyba najlepsze w tym przedzale cenowym

 

karta też dobra

 

cooler cpu masz w zenfiście za 129zł i do tego wzioł bym jakiś inny wentyl bo fabryczny jest głośny

 

po co ci fdd? ja bym tego wogole nie kupował szkoda kasy i plotaniny kabli :D

 

do obudowy bym dołozył pare zł do jakiegś chiefteca

 

 

mam nadzieje że pomogłem :D

 

PS. podaj link do pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie do końca - wentyl na ninji PLUS jest CICHY. Może nie jest to Fander bądź Akasa ale na 5v jest niesłyszalny z odległości ok. 20 cm. W dodatku ten zasilacz jest rzeczywiście bardzo mocny, ale wcale nie będzie taki cichy i spokojnie zagłuszy ninje, aczkolwiek sądzę, że autorowi nie zależy aż tak bardzo na ciszy. Co więcej, nie brałbym 7900GT - zbyt częste pady :/ Co do głośników - pierwsza klasa ale są drogie. Rozejrzał bym się za czymś tańszym np. X530 Logitech - 5.1, cena ok. 260 zł, grają przyzwoicie. Do tego potwornie drogą DVD-RW kupujesz, można przyciąć minimum 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 zl to nie bardzo:) 30 predzej...

 

i czy ninja/mine sa duzo cichsze i wydajniejsze od freezera 64 pro?

 

a glosniki to mialy byc 2.1, x-230 nie ma sensu brac, z-4 jak juz, ale lepiej dorzucic i miec cos z thxem... chyba, ze rzeczywiscie maly pokoj i nie ma gdzie tego rozstawic to lepiej z-4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...