Skocz do zawartości
pablo163

Ogladaliscie Wladca Pierscienia Dwie Wieze?????

Rekomendowane odpowiedzi

heh ludzie ja to mam jazde dopiero. ksiazki czytalem, uwielbiam ten klimat. film poprostu boski dla mnie. a tu jakies1,5 tygodnia temu tatus wpada filmem do domu (zajebista rozdzielczosc- on mowil). i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> co tu robic. powiedzialem sobie za ogladne w domu dopiro jak zobacze w kinie. i siedze i sie mecze zeby se smaku nie zepsuc przed pokazem wkinie. normalnie jusz nie moge wyczymac a kusi mnie tak ze ho ho  :twisted:

no to rzeczywiscie masz cosnienie ja bym sie nie zastanawial odrazu w czytnik i pelny ekran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ludzie ja to mam jazde dopiero. ksiazki czytalem' date=' uwielbiam ten klimat. film poprostu boski dla mnie. a tu jakies1,5 tygodnia temu tatus wpada filmem do domu (zajebista rozdzielczosc- on mowil). i <font color="#FF0000">[ciach!']</font> co tu robic. powiedzialem sobie za ogladne w domu dopiro jak zobacze w kinie. i siedze i sie mecze zeby se smaku nie zepsuc przed pokazem wkinie. normalnie jusz nie moge wyczymac a kusi mnie tak ze ho ho :twisted:

 

Mam dokladnie to samo, wszyscy ktorych znam ogladali to juz na jakims ripie, ale ja powiedzialem sobie ze obejze dopiero w kinie....

Jestem fanem tego klimatu itp wiec jest to dla mnie nie byle film ale naprawde wazna sprawa:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i te szeleszczenie torepkami, odglosy pozeranych chipsow, siorpanie, bekanie i pierdzenie :) Luz.

A najlepsi sa zburchani frajerzy albo glupie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> gadajace rzad za toba :) 

W domu mam spokuj

nom faktycznie masz spokuj i kilku calowy monitor/telewizor :roll:

czlowieku co to za przyjemnosc ogladac film na monitoze

a wracajac do tematu gollum i ta wojna jak dla mnie mistrzostwo film mi sie cholernie podobal ide jeszcze raz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oblukalem 2 wieze w kinie.Powiem szczerze ze troche sie zawiodlem.Byl zbyt mocno amerykanski 2 kolesi roznosi cala bande nie odnoszac przy tym zadnych obrazen nawet blizny 0 8O widac twardziele ale ok to jeszcze da sie przebolec w koncu to glowni bohaterowie.Ale akcji z "olimpijczykiem niosacym pochodnie to za Chiny nie skumam 4 strzaly koles biegnie dalej i niczym rasowa gwiazda amerykanskiego futbolu rzuca sie z pochodnia wysadzajac mur.To po prostu LOL.Ogolnie caly szturm na koniach i przedarcie sie przez 10k wojsk tez bylo lolem Nazgul ktorego nie da sie zabic i ktory jest niewrazliwy po 1 strzale daje za wygrana toc to kpina u Tolkiena tak nie bylo ten swiat byl o wiele bardziej zlozony.Na koniec powiem ze Enty byly spoko zrobione podobaly mi sie :wink: ale ogolnie film bez rewelacji.Dobra W/g mnie gra Goluma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksiazka the best, film tez zarabisty.

Ogladalem 2x razy. Nie moglem wytrzymac zeby pojsc do kina

też nie wytrzymałemściągnąłem film, żeby go po prostu mieć. Pierwszy raz miałem zamiar oglądnąć w kinie

Słaby jestem bo nie wytrzymałem. Paierochy odstawiłem i dałem rady, a tu nie wytrzymałem i obejrzałem :D

Film trzyma klimat a to najważniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem sobie film 30 stycznia w cinema city

dlugo czekalem i ... sie zawiodlem

sceny walk owszem, wymiatają,

natomiast reszta przegadana

a ten "olimpijczyk" to juz przegięcie...

 

PS. Drużyna Pierścienia była lepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem sobie film 30 stycznia w cinema city

dlugo czekalem i ... sie zawiodlem

sceny walk owszem, wymiatają, 

natomiast reszta przegadana

a ten "olimpijczyk" to juz przegięcie...

 

PS. Drużyna Pierścienia była lepsza...

Tez mi sie zdawalo, ze Druzyna byla lepsza, ale za drugim razem jak ogladalem, zmienilem zdanie.

 

PS

Mialem dobre porownanie, bo zrobilem sobie seans jeden za drugim. 6 godzin ogladania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis (tzn 1 lutego) bylem i stwierdzam ze film jest z.a.j.e.b.i.s.t.y

zwlaszcza sceny batalistyczne, ogolnie duuuuuuzo lepszy od druzyny pierscienia, ale....

 

... ksiazki i tak nic nie zastapi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oblukalem 2 wieze w kinie.Powiem szczerze ze troche sie zawiodlem.Byl zbyt mocno amerykanski 2 kolesi roznosi cala bande nie odnoszac przy tym zadnych obrazen nawet blizny 0  8O  widac twardziele ale ok to jeszcze da sie przebolec w koncu to glowni bohaterowie.Ale akcji z "olimpijczykiem niosacym pochodnie to za Chiny nie skumam 4 strzaly koles biegnie dalej i niczym rasowa gwiazda amerykanskiego futbolu rzuca sie z pochodnia wysadzajac mur.To po prostu LOL.Ogolnie caly szturm na koniach i przedarcie sie przez 10k wojsk tez bylo lolem Nazgul ktorego nie da sie zabic i ktory jest niewrazliwy po 1 strzale daje za wygrana toc to kpina u Tolkiena tak nie bylo ten swiat byl o wiele bardziej zlozony.Na koniec powiem ze Enty byly spoko zrobione podobaly mi sie  :wink:  ale ogolnie film bez rewelacji.Dobra W/g mnie gra Goluma

 

heheh takie filmy odbiera sie inaczej :P

postacie nie sa zwyklymi ludzmi takimi jak my choc obrazenia dostaja takie jak my ;)

Aragorn,Gimli,Legolas,Haldir i elfy budzili groze wsrod orkow zarowno orezem jak i charyzma :)

Powiem tyle ze Aragorn majac Andurila wywolywal niezla panike wsrod orkow - przynajmniej tak to ujal pan Tolkien o ile dobrze pamietam bo sporo czasu temu czytalem trylogie i inne ksiegi JRR Tolkiena:)

Poza tym nie zapominajmy ze byl krolem a nie byle swiniopasem ;)

Gimli i Legolas to nie byleby ciamajdy wybrane przez swoje plemiona :P

Haldir i elfy tez wywolywaly postrach wsrod orkow - zreszta scena nadejscia wojsk elfich jest wypasna:)

 

Co do maratonczyka Uruk-hai to byli to b.mocni kolesie co widac po posturze i mulach - najwaleczniejsza i najwytrwalsza odmiana Orkow pelna oddania swemu panu i 4 strzaly to pewnie nie wystarczylyby do wykonczenia ich - no zalezy jeszcze w co by dostali ;-)

 

Nazgul sam w sobie byl niesmiertelny, bo jak mozna zabic cos co juz umarlo (pomijam fakt ze zgina kiedy obraczka wpadnie do Orodruiny)

Ale latali na jakis pierdzielonych stowrkach a one byly bynajmniej czule na zranienia - lataly pewnie czesto w rejonach gdzie pomykal Faramir wiec i znali ich czule punkty.Co do Nazgula to nie dziwie sie ze uciekl na swoim stworku - spadek z takiej wysokosci to chyba jednak bylby bolesny dla szaty i trupich raczek - musialby udac sie do kreglarza w celu posklaania kregoslupa ;-)

 

Oczywiscie pan P.J. troche zaszalal w tej czesci - sam mam mieszane uczucia ale efekty finalny jest OK i oto chodzilo:)

O ile w 1 czesci byla stosunkowa sielanka ktora przeradzala sie stopniowo w zagrozenie, to w 2 widac, ze cale Srodziemie ledwo sie trzyma i niezle dostaja w tylek od papy Saurona i wujka Sarumana ;)

Jak elfy lataja w powietrzu i gina to znaczy ze jest juz nieciekawie:)

Nareszcie jakas akcja, bitwa - tego mi brakowalo :)

To najwieksze atuty filmu:)

Oczywiscie wyrozniaja sie tez postac Golluma - komputerowo wykreowany ale plynnosc ruchow i zachowanie niczym nie przypominajace sztuczny komputerowy twor :)))

Dostanie Oskara jak nic:)

 

Enty tez byly super - nareszcie sie wqrzyly i wujek Saruman teraz siedzi w wiezy - sucharkow zostalo na tydzien, wody na pol tygodnia, ale Enty maja czas i sobie poczekaja na pana Sarumana 8)

 

P.S> Nikt sie nie doczepil ze Legolas jest SK8tem i hula na desce strzelajac z luku - tez mi sie podobalo:) Zreczne te elfu qrna chata :) "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak bardo ich oreze wzbudzalo groze skoro niczym nie roznilo sie od pozostalych (nie blyszczalo nie mialo poswiaty nie sypalo gromow nie zamrazalo nie palilo ogniem or smth)przedstawione bylo bardzo pospolicie ale ok mozna uruchomic wyobraznie i stwierdzic ze tak ma byc.Charyzma zbytnio tez nie miazdzyli bo nie za bardzo orki chcialy z nimi gadac...OK

 

Co do wojsk Elfich to z tego co sie zorientowalem to nadzeszlo ich niewielu ale obsadzili caly murek podwojnym kordonem sila chlopa jednym slowem :) ale nic to, mieli takie same luki ; te same strzaly i ... te same ruchy moze uczyli sie tez rytmiki strzelania...??? A co do uruk-hai to rzeczywiscie mocny koles :) ale pozostali padali po strzale w okolice szyji...bo tam zbroja najslabsza...

Co do nazgula i jego stforka to z tego co pamietam z ksiazki jego stforek tez byl niewrazliwy na smierc.Pamietasz konie z 1 szej czesci?? to nie byly zywe istoty... chodz co dziwne baly sie wody...

 

Ogolnie co sadzisz o szturmie z udzialem Gandalfa??? Troche bajkowe czyz nie...??? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poswiata byla w ciemnosci - np Zadelko pana Froda :)

moze i pospolicie ale to nie Star Wars i rycerze Jedi ze szkolnymi swietlowkami :)

 

elfow bylo niewielu to fakt ale tez niewielu ich zostalo - wiekszosc opuszczala systematycznie Srodziemie w grupkach turystycznych ;-))

 

najlepsze jak Gandal zjezdzal z odzialem - spadek ponad 45 stopni jak nic a oni patataj patataj lajtowo pomykaja na konikach - te konie to chyba naped na 4 kopyta mialy i ABS ESP ASR i inne samochodowe bajery :))

 

co do stworkow to moze masz racje - konie to tez jakies podle byly :)

wody sie baly ale chyba tylko tej wzburzonej przez Elronda :)

a zwyklej to chyba nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w kinie- po znajomości za darmochę :) Co mogę powiedzieć- nie widziałem do tej pory takich efektów specjalnych- sceny batalistycznie wgniatają. Wszędzie użyto grafiki komputerowej, ale tego nie widać tzn. tyle o ile- po prostu mistrzostwo!!! Ale- fabuła słabiutka, do 1 częsci nie podchodzi. Za mocno pocieli film, bo w pewnym momencie kilka razy gubiłem wątek. Dodam, że książki nie czytałem- oglądałem jak zwykły film. Dla mnie przegieli trochę patosem, jakimiś bezsensownymi melanholijnymi wstawkami, przez 2 godziny praktycznie nic sie nie dzieje, co jakiś czas jakaś maskara na ekranie......

 

Co mi się najbardziej podobało- jak drzewce ropieprzyły tą siedzibę Saurona- dla mnie rewelka. I najbardziej smutny motyw- jak orki podpaliły biednego Enta :( Ale rozwalili tą tamę i się uratował :) I ten motyw, jak woda te wszystkie ludziki zalała- piękna sprawa, zatrważający fotorealizm.

 

Najbardziej denerwująca postać -Frodo grrrrrr...jakoś w 1 części to nawet wyglądało, a w tej to beznadzieja. Ciągle oczy wywracał, coś tam pieprzył głodne kawałki......

 

Najbardziej udana postać- chyba stawiam na Karasnoluda- dobre motywy były, nawet humorystyczne jak tą kolczugę przymierzał ;)

 

Film oceniam na 7/10- trochę nudny, ale dla samych efektów i krajobrazów można iść....szczegolnie, jak jest się młodszym- dla mnie to było nazbyt nierealistyczne i bajkowe, a klimaty średniowiecza lubię....hmmm....taki HE-MAN czy CONAN miał w pewnych momentach więcej sensu niż ten film ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSTYD TAKI FILM W KOMPIE OGLĄDAĆ JA OGLĄDAŁEM W KINIE PUŹNIEJ NA KOMPIE. DRUŻYNA PIERŚCIENI WEDŁUG MNIE BYŁA LEPSZA BO 1cd. BYŁ NUDNY JAK FLAKI Z OLEJEM DOPIERO 2cd. TO BYŁO COŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- nie zauważyłem błędów w kreowaniui scen komputeorwych jak w 1 części ( ucieczka druzyny przez tą podziemną komnatę- bardzo sztucznie zrobione to było). Po prostu mistrzostwo. Ten Gollumn bardzo ładnie zrobiony- cienie, światło padajace- ekstra efekt. Super też wyszły zdjecia z " nieistniejącym" aktorem- nie widać żadnej sztuczności- świetne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej denerwująca postać -Frodo grrrrrr...jakoś w 1 części to nawet wyglądało, a w tej to beznadzieja. Ciągle oczy wywracał, coś tam pieprzył głodne kawałki......

buehehe to widac ze nie czytales knigi :)

co do Entow to rozpieprzyli siedzibe Sarumana a nie Saurona ale co to za roznica ;))))))))))))))))))))))))

 

 

widzow mozna podzielic na 3 grupy:

 

1. zagorzali fani zdegustowani kazda zmiana i odejsciem filmu od ksiazki i ich wlasnych wyobrazen z nia zwiazanych

 

2. zwykli fani ktorzy potrafia przymknac oko na pewne odchylki od oryginalu nie majace jednak wplywu na sens

 

3. ludzie ktorzy poszli do kina obejrzec kolejny film akcji (nie czytali ksiazki) - dla nich to w sumie obojetne o co chodzi - wazne zeby bylo ciekawie,szybko i dynamicznie i zeby zrozumiec latwo o co biega

 

i to chyba tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film SpoX!!!

A jestem ciekaw czy warto jeszcze czytać ksiązke jak się obejrzy 3 częsie?

Jak sądzicie?

Nawet majlepiej zrealizowany film nie odda ducha książki :cry: , ją TRZEBA przeczytać :!:

ja tam tylko słyszałem że właśnie ta czesc "trylogii" nie jest wcale gorsza od ksiązki - jest boska !!!!

 

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...