Skocz do zawartości
Gość veiss

Problem Z Pingiem W Grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z moim połączeniem z internetem. Posiadam DSL 4 MB rozdzielony na 100 osób, ping normalnie 40, jednak coś jest nie tak jeśli chodzi o gry. Gdy gram w grę sieciową, dajmy na to CS to po kilkunastu sekundach z pingu 40 skacze on do 500, czasem po kilku minutach, a czasem rzadziej. Pozwoliłem sobie w momencie, gdy mam ping 500 zobaczyć jaki mam ping do onet.pl i wynosi on o dziwo... 40. Grę mam na pewno dobrze skonfigurowaną, nie mam trojanów (używam adware i spybot i mks), mam wszystkie aktualizacje MS, wyłączone niepotrzebne procesy w usługach i w msconfig.

 

Więc co się dzieje? Może mi ktoś odpowiedzieć co zrobić?

 

P.S: Dodam, że wszyscy na serwerze na którym gram w CSa mają pingi 15-30, zatem to dobry serwer.

Edytowane przez veiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeprowadzić testy gdy jest mało osób na Twoim łączu i gdy jest dużo (nie sugeruj się wieczorem bo a nóż ktoś zostawi torrenta czy DC włączone - tak więc i tak łącze będzie obciążone)

 

W.g. mnie problem jest prosty poprostu łącze jest współdzielone i występują lagi bo innego racjonalnego problemu tu nie widze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszych raczej mial nie bedziesz 4mb na 100 ludzi to tragedia tym bardziej, ze lacze pewnie asynchroniczne , jak chociaz 2 osoby w sieci cos wysylaja to pingi skacza a wystarczy, ze jedna wlaczy emule ( kilkaset otwartych sesji potrafi zabic skutecznie upload nawet jesli cala przepustowosc nie jest wykorzystywana) grajac w cs wysylasz i odbierasz duzo pakietow ( w zaleznoci od ustawienia rate'ow, jedni spokojnie moga wysylac 101 ramek inni np. 20 - tez sie kiedys gralo ;) )

Edytowane przez dreamservice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w innych grach online tez tak ping wariuje?

pytam, bo u mnie tylko i wylacznie w CSS ping skacze dokladnie tak jak opisales, co chwile dostaje poteznego laga.

byc moze steam'owe serwery maja problem z polskimi DSL, chociaz jakies pol roku temu nie mialem w tej grze takich problemow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to możliwe, że w czasie jak mam ping 500 w CSie to jak pinguję do onetu to mam 40?

 

Admin tłumaczy się TEPSĄ, ale to wg mnie pstro i nieprawda, bo musi mieć coś źle skonfigurowane na serwerze - niby dał priorytet dla portów 27016, ale to nic nie dało.

 

Wierzcie lub nie, ale wcześniej tego problemu nie miałem, jak jedna osoba z sieci wyjechała do Niemiec, wtedy pingi normalne, ale ten cieć lub ściągać torrentem, emulem i Bóg wie czym jeszcze - ale łącze jest przecież dzielone :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to mozliwe - tak jak mowilem tylko w steamowych grach mam takie problemy z laczem i nic z tym nie moge zrobic.

dodam, ze bez znaczenia w moim przypadku jest czy siedze obecnie sam na laczu czy nie.

 

w supporcie na stronie steama gdzies chyba czytalem, ze nie wszystkie lacza dobrze wspolpracuja ze steamem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie jeszcze pokombinowac z programami "przyspieszajacymi" pigni np. cfosspeed (badz inne ktore beda kazaly windowsowi myslec ze lacze jest tylko np. 4mbit a nie lanowe 100), ja mam lacze 3mbit/384kbit dzielone na 2 osoby, dopoki "sasiad" nie zapusci osiolka mam pingi 5-40, jak wroci zas i odpali osiolka to 100-400 nawet w grach online (bez znaczenia czy to cs, q3, czy jakas inna dynamiczna gra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...