Skocz do zawartości
kamilo23

Faq - Komunikacja Komórka ==> Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika


IrDA - jest to widmo światła niewidzialnego dla człowieka, służy do transmisji danych.
Jedną wada jest to że trzeba do kupić moduł do komputerów stacjonarnych i podczas transmisji danych nie mogą znajdować się przeszkody. Zasięg kilka centymetrów max 30 cm.

Bluetooth - jest to technologia bezprzewodowej komunikacji pomiędzy różnymi urządzeniami. Zasięg nawet do 200 metrów.

Kabel – jest to kabel na port COM lub USB w zależności czy serwisowy czy zwykły ( czyli tylko do wgrywania gier, tapet, dzwonków)

Dołączona grafika


Aby uaktywnić IrDA, Bluetooth musimy w komórce wejść w USTAWIENIA --> POŁACZENIA i w zależności wybrać to co chcemy.

Dodatkowo jeśli mam IrDA musimy podłączyć moduł podczerwieni do płyty głównej i uaktywnić wchodząc w BIOS w zakładkę INTEGRATED PERIPHERALS --> tam szukamy np.: Onboard IR Function.

Jeżeli mamy IrDA lub Bluetooth przez USB to musimy wgrać sterowniki, które znajdują się na płycie CD-ROM. Natomiast jeżeli używamy Kabla na USB to także sterowniki będą na płycie, kabel COM wyszedł już z mody jednak do niego nic nam nie trzeba.


Do komunikacji pomiędzy tymi urządzeniami a komórką używamy programów takich jak np.: Nokia PC Suite, Oxygen Fon Manager, Nokia Phone Editor itd.


IrDA nie dziala poprawnie z kazdym telefonem. Telefony takie jak 6610/6610i 7210/7250 nie pozwalaja na przesylanie niczego poza wizytowkami. Którys model Sony-Ericssona z serii J tez wprowadzal pewne ograniczenia i dodatkowo nie działa z zadnym kablem (nawet oryginalnym).

Wiekszosc problemu z komunikacja z Sony-Ericssonami rozwiazanie instalacja aktualnj wersji PC Suite'a badz samego File Managera (zalecane w przypadku K300, ktory najczesiej nie chodzi z oprogramowaniem dostarczanym do nieoryginalnych kabli).

Kable do Siemensa te przeznaczone do telefonow z serii x55 mimo identycznego zlacza nie beda dzialaly z telefonami serii x65/x75.

Dołączona grafika


1. Został zainstalowany moduł IrDA, ale Windows nie wykrywa go. Dlaczego?
ODP: Pewnie dlatego że nie został uaktywniony w BIOSIE.

2. Podłączony moduł IRDA do USB, po instalacji nie nawiązuje połączenia. Dlaczego?
ODP: Brak zainstalowanych sterowników.

3. Dlaczego tracę połączenie z komórką?
ODP: Należy ustawić większy czas odpowiedzi pomiędzy urządzeniami.

4. Czy IrDA współpracuje z każdą komórką?
ODP: Tylko z taka która ma opcje portu podczerwieni.

5. IrDA nie odpowiada na Linuxie.
ODP: Jeżeli zainstalujesz sterownik to będzie działać.

6. Co to jest parowanie urządzeń Bluetooth’a?
ODP: Jest to konfiguracja urządzeń przed ich działaniem z Bluetooth’em.

7. Czy zawsze musze konfigurować Bluetooth?
ODP: Nie jeżeli raz zrobisz to dobrze, wyjątek stanowią zestawy HF.

8. Mam kabel np.: USB DKU-5 i w żaden sposób nie mogę nawiązać komunikacji telefon-PC, instalowałem sterowniki ale bez rezultatu. Co zrobić?
ODP: Należy zainstalować oprogramowanie do kabla, po zakończeniu instalacji kabla zainstalować oprogramowanie np.: PC Suite. Po tej czynności należy wetknąć kabel do portu USB. Po poprawnej instalacji nie powinno być problemów z połączeniem. Bardzo ważną sprawą jest też żeby kabel był oryginalny gdyż w innym przypadku nie będzie możliwe żadne połączenie.

9. Gdzie znajduje się podczerwień w telefonach ?
ODP: Zazwyczaj różnie z przodu , na prawym boku, na środku.

10. Telefon nie wykrywa połączeń przez bluetooth. Why?
ODP: Ustawić opcje na publiczny jeśli nie pomaga to format komórki.

11. Komputer nie wykrywa komórki przez bluetooth. Why?
ODP: Włączyć w Start  Panel Sterownia --> Urządzenia Bluetooth --> Włącz odnajdywanie.


Opracował kamilo23
Podziękowania dla KrzychuG Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu IRDA podłączane do płyty głównej i mogłem przesyłać dzwonki, tapety i aplikacje JAVA do mojej 6610i. Prawdą jest, że taka komunikacja jest niemożliwa między dwoma telefonami ale między telefonem i komputrem jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...